Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Історії успіхів випускників ЗНУ: вихованка кафедри дизайну факультету СПП Анастасія Мельниченко

Історії успіхів випускників ЗНУ: вихованка кафедри дизайну факультету СПП Анастасія Мельниченко

Історії успіхів випускників ЗНУ: вихованка кафедри дизайну факультету СПП Анастасія Мельниченко
02.11.2022 09:21 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки та психології кафедра дизайну графічний дизайн відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєк

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває важливий профорієнтаційний проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю про шлях до омріяної професії та перші кроки з побудови кар’єри UI/UX дизайнерки з вихованкою факультету соціальної педагогіки та психології (кафедри дизайну) Анастасією Мельниченко.

 

- Пані Анастасіє, коли Ви розпочали свій шлях як професійна дизайнерка? Розкажіть трохи про Ваш досвід.

-Завдяки знанням, які отримала у виші, я вже з 2-3 курсів, студенткою кафедри дизайну факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, працювала графічною дизайнеркою на фрілансі. Я вже тоді займалася дизайном та версткою гайдів і чек-листів для блогерства та інфлюєнсерів/інфлюєнсерок, розробляла дизайн сертифікатів і проєктувала айдентику й логотипи. Пізніше, на 4 курсі, я влаштувалась графічною і веб-дизайнеркою в компанію «TommyGun». У мої обов'язки входила розробка лого й айдентики, оформлення соціальних мереж, дизайн презентацій і сайтів для відомих людей, дизайн таплінків і малювання ілюстрацій. У цій компанії я пропрацювала 1.5 року, але моїй кар'єрі стала на заваді війна... Звичайно, з початком війни ситуація щодо пошуку роботи ускладнилася, оскільки багато компаній припинили працювати. Але завдяки «плюсам» нашої спеціальності, є шанс влаштуватись на роботу навіть у такий складний період. Тому що можна працювати у віддаленому форматі, якраз те, що я й обрала. Тож це стало стимулом до пошуку нових можливостей, і так я влаштувалась UІ/UX дизайнеркою віддалено в компанії «AppCake», яка знаходиться в Гонконгу. Працюючи у цій компанії, я мала змогу поглибити свої знання в розробці дизайну мобільних додатків. Також маю досвід проєктної роботи над дизайном перекладача для Android в компанії «APAG Media».

Завдяки тому, що нас в університеті вчили широкому спектру напрямків роботи в графічному дизайні, я змогла попрацювати в різних компаніях і зрозуміти, що саме мені більше подобається та ким я хочу бути в майбутньому. Пригадуючи навчання, пам'ятаю, як захопило мене проєктування дизайна системи для мобільного додатку як кваліфікаційної роботи. Уже тоді я зрозуміла, що мені це подобається, і тому я обрала для себе веб-дизайн.

- Із якими складнощами в процесі працевлаштування Ви зіштовхнулись? Розкажіть детально, аби наші випускники й випускниці мали заздалегідь дізналися про вірогідні проблемні аспекти.

-Якщо говорити про складнощі на моєму шляху, то це – англійська мова, яку я не знала на високому рівні. Тому що, як виявилося, деякі компанії звертають увагу саме на цей фактор, якщо навіть знання та вміння з дизайну відповідає їхнім вимогам. Тому раджу студентству вже зараз ґрунтовно зайнятись вивченням англійської! Потім подякують собі (усміхається).

- Які поради щодо майбутнього професійного становлення Ви могли б сформулювати для майбутніх дизайнерів/дизайнерок?

- Виходячи з власного досвіду, можу сказати, що під час влаштування на роботу треба мати якісне портфоліо, яке максимально вас покаже з найкращого боку. Також важливо мати основні знання з теорії кольору, типографіки тощо, добре володіти програмами й інструментами всередині програми (тому треба відповідально поставитись до лекцій викладачів/викладачок, це дійсно стане в пригоді). Та не треба забувати про іноземну мову – важливий фактор при влаштуванні на роботу. Я обрала для себе саме такий формат роботи, але можливо колись спробую попрацювати офлайн. У будь-якому випадку практикуйте й обирайте для себе відповідний шлях та ту професію, яка буде приносити вам задоволення.

 

Для довідки

 

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини