
У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває важливий профорієнтаційний проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю про шлях до омріяної професії та перші кроки з побудови кар’єри UI/UX дизайнерки з вихованкою факультету соціальної педагогіки та психології (кафедри дизайну) Анастасією Мельниченко.
- Пані Анастасіє, коли Ви розпочали свій шлях як професійна дизайнерка? Розкажіть трохи про Ваш досвід.
-Завдяки знанням, які отримала у виші, я вже з 2-3 курсів, студенткою кафедри дизайну факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, працювала графічною дизайнеркою на фрілансі. Я вже тоді займалася дизайном та версткою гайдів і чек-листів для блогерства та інфлюєнсерів/інфлюєнсерок, розробляла дизайн сертифікатів і проєктувала айдентику й логотипи. Пізніше, на 4 курсі, я влаштувалась графічною і веб-дизайнеркою в компанію «TommyGun». У мої обов'язки входила розробка лого й айдентики, оформлення соціальних мереж, дизайн презентацій і сайтів для відомих людей, дизайн таплінків і малювання ілюстрацій. У цій компанії я пропрацювала 1.5 року, але моїй кар'єрі стала на заваді війна... Звичайно, з початком війни ситуація щодо пошуку роботи ускладнилася, оскільки багато компаній припинили працювати. Але завдяки «плюсам» нашої спеціальності, є шанс влаштуватись на роботу навіть у такий складний період. Тому що можна працювати у віддаленому форматі, якраз те, що я й обрала. Тож це стало стимулом до пошуку нових можливостей, і так я влаштувалась UІ/UX дизайнеркою віддалено в компанії «AppCake», яка знаходиться в Гонконгу. Працюючи у цій компанії, я мала змогу поглибити свої знання в розробці дизайну мобільних додатків. Також маю досвід проєктної роботи над дизайном перекладача для Android в компанії «APAG Media».
Завдяки тому, що нас в університеті вчили широкому спектру напрямків роботи в графічному дизайні, я змогла попрацювати в різних компаніях і зрозуміти, що саме мені більше подобається та ким я хочу бути в майбутньому. Пригадуючи навчання, пам'ятаю, як захопило мене проєктування дизайна системи для мобільного додатку як кваліфікаційної роботи. Уже тоді я зрозуміла, що мені це подобається, і тому я обрала для себе веб-дизайн.
- Із якими складнощами в процесі працевлаштування Ви зіштовхнулись? Розкажіть детально, аби наші випускники й випускниці мали заздалегідь дізналися про вірогідні проблемні аспекти.
-Якщо говорити про складнощі на моєму шляху, то це – англійська мова, яку я не знала на високому рівні. Тому що, як виявилося, деякі компанії звертають увагу саме на цей фактор, якщо навіть знання та вміння з дизайну відповідає їхнім вимогам. Тому раджу студентству вже зараз ґрунтовно зайнятись вивченням англійської! Потім подякують собі (усміхається).
- Які поради щодо майбутнього професійного становлення Ви могли б сформулювати для майбутніх дизайнерів/дизайнерок?
- Виходячи з власного досвіду, можу сказати, що під час влаштування на роботу треба мати якісне портфоліо, яке максимально вас покаже з найкращого боку. Також важливо мати основні знання з теорії кольору, типографіки тощо, добре володіти програмами й інструментами всередині програми (тому треба відповідально поставитись до лекцій викладачів/викладачок, це дійсно стане в пригоді). Та не треба забувати про іноземну мову – важливий фактор при влаштуванні на роботу. Я обрала для себе саме такий формат роботи, але можливо колись спробую попрацювати офлайн. У будь-якому випадку практикуйте й обирайте для себе відповідний шлях та ту професію, яка буде приносити вам задоволення.
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU