Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі дошкільної та початкової освіти презентували дослідження для Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції

Двадцять сьомого-двадцять восьмого жовтня 2022 р. кафедра дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) у межах співробітництва долучилася до Всеукраїнської студентської науково-практичної інтернет-конференції «Розвиток особистості молодшого школяра: сучасні реалії та перспективи». Захід організувала кафедра педагогіки початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Обговорення під час конференції відбулося за такими актуальними напрямами, як: сучасні проблеми навчання, виховання та розвитку учнів/учениць молодшого шкільного віку в Новій українській школі; інновації в освітньому процесі початкової школи: історична ретроспектива та сучасність; психолого-педагогічні та соціальні умови формування особистості учнів молодшого шкільного віку в освітньому середовищі Нової української школи; дистанційне та змішане навчання в умовах війни; проблема наступності освітнього процесу в закладах дошкільної та загальної середньої освіти; організація інклюзивної освіти в середовищі Нової української школи; актуальні проблеми фахової підготовки майбутніх учителів/вчительок початкових класів у контексті стандартизації.

Фокус уваги здобувачів і здобувачок першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти ОП «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта» зосередили на змісті й особливостях навчання, виховання та розвитку учнів молодшого шкільного віку в Новій українській школі, реалізації інновацій в освітньому процесі початкової школи. Це знайшло відображення в низці доповідей, яких представили під час конференції більш ніж тридцять. Зокрема, йдеться про: «Зміст та особливості організації продуктивної праці молодших школярів/школярок» (Наталя Трипольська; наукова керівниця – професорка Л. О. Сущенко); «Нова українська школа крізь призму педагогічної спадщини В. Сухомлинського» (Юлія Карпюк; наукова керівниця – доцентка Ю. Є. Зубцова); «Курс “Я досліджую світ” як складник освітнього процесу Нової української школи» (Олена Прокопенко; наукова керівниця – доцентка О. О. Андрющенко); «Психолого-педагогічні основи виховання особистості молодшого школяра/школярки в умовах інтегрованого підходу до навчання» (Анна Грачова; наукова керівниця – доцентка А. Ф. Курінна); «Сучасні методи оцінювання навчальних досягнень учнів/учениць Нової української школи» (Єлизавета Наріжна; наукова керівниця – доцентка Т. В. Турбар) та інші.

До конференції також долучилися здобувачі/здобувачки вищої освіти другого та третього курсів ОП «Початкова освіта» ВСП «Економіко-правничий фаховий коледж Запорізького національного університету». Серед їхніх доповідей, зокрема, варто відзначити такі: «Естетичне виховання молодших школярів/школярок засобами Вальдорфської педагогіки» (Поліна Яцкевич; наукова керівниця – викладачка Ю. Ю. Тимошенко); «Розвиток у молодших школярства інтересу до математики за допомогою використання інтерактивних методів навчання» (Діана Кочеткова; наукова керівниця – викладачка Т. В. Волошко); «Формування пізнавальної активності учнівства на уроках математики засобами інтерактивних методів навчання» (Карина Муленко; наукова керівниця – викладачка Л. А. Чуйкіна) та ін. Учасники та учасниці конференції від Запорізького національного університету подякували за організацію наукового заходу в складних умовах війни та висловили щире сподівання на подальшу співпрацю.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: