Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет бере участь у всеукраїнських фахових онлайн-заходах

Юридичний факультет бере участь у всеукраїнських фахових онлайн-заходах

Для забезпечення високого рівня конкурентноспроможності здобувачів і здобувачок освіти, які навчаються за галуззю знань 08 «Право» спеціальністю 081 «Право» на юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), впродовж всього семестру поточного навчального року створюються умови для їхньої участі у всеукраїнських онлайн-заходах фахового спрямування. Зокрема, у тематичних онлайн-лекціях провідних учених і практиків.

Упродовж останніх двох тижнів здобувачі/здобувачки юридичного факультету ЗНУ разом із своїми колегами з інших ЗВО України змогли прослухати лекцію Олександра Дудорова, доктора юридичних наук, професора кафедри кримінально-правової політики та кримінального права Навчально-наукового інституту права Київський національний університет імені Тараса Шевченка на тему «Проблеми кримінальної відповідальності за гендерно-обумовлене та домашнє насильство (або кримінально-правовий вимір Стамбульської конвенції)». Під час цього заходу вчений детально зупинився на аналізі відповідних положень чинного кримінального законодавства. Він розглянув наявні проблеми кваліфікації протиправних діянь, визначення розміру та виду релевантного покарання. Спікер виокремив основні тенденції формування судової практики та сформулював конкретні фахові рекомендації щодо тлумачення та норм кримінального законодавства за вчинення діянь з ознаками гендерно-обумовленого насильства та домашнього насильства.

Не менш цікавою була й лекція, запропонована в рамках Всеукраїнського онлайн-лекторію, від Наталії Коваленко, доктора юридичних наук, професора, судді Касаційного адміністративного суду Верховного Суду на тему «Зразкові справи в адміністративному судочинстві». Лекторка досить детально зупинилася на питаннях формування інституту зразкових справ в адміністративному судочинстві в Україні, його відмінностях від зарубіжних аналогів. А також – на співвідношенні зразкових і типових справ, особливостях прийняття до розгляду та безпосередньо самого розгляду відповідних справ, їхнього значення для адміністративного судочинства. Крім того, присутні змогли ознайомитися із правовими позиціями Верховного Суду по зразковим справам, різновидами вже розглянутих позицій. Вони мали змогу отримати конкретні фахові рекомендації щодо застосування відповідних норм адміністративно-процесуального законодавства в професійній діяльності.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: