
У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває активна міжнародна діяльність. Із 7 по 11 листопада 2022 року представники/представниці консорціуму від Гейдельберзького університету: доктор наук, професор Ганс-Вернер Хюнеке, доктор наук, професор Юта Ремарчик, та Імола Жолбе організували навчальний візит у м. Гейдельберг, Німеччина для усіх партнерів/партнерок команди «MultiEd». Організація поїздки відбулася за підтримки Тартуського університету, а саме – Олександри Головко й Крістіана Клаукса, котрі відповідають за проєктний менеджмент.
Учасницями від ЗНУ цього разу були Катерина Василина, заступниця декана з навчальної роботи, Світлана Запольських, завідувачка кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови, Тетяна Козлова, професорка кафедри англійської філології та лінгводидактики. Запропонована програма включала теоретичні блоки, пов’язані з історичними традиціями навчання і викладання в Німеччині, методикою і методологією мультилінгвальної освіти, аспектами структурування практики майбутніх викладачів/викладачок, оцінювання їхніх практичних навичок. Учасники/учасниці візиту також переймали німецький досвід щодо організації практичних видів діяльності: проведення виробничої педагогічної практики, реалізації принципів багатомовної освіти в Україні.
Професор Ганс-Вернер Хюнеке як колишній ректор Гейдельберзького університету поділився своїми знаннями і досвідом у цій царині, організував обговорення проблемних питань, які хвилюють і фахівців в Україні. Професорка Юта Ремарчик запропонувала учасникам/учасницям консорціуму проаналізувати процес виробничої педагогічної практики свого студентства в три етапи: оцінити план уроків, побачити проведення уроків, взяти участь у обговоренні результатів. Викладачі/викладачки мали можливість відвідати заняття з образотворчого мистецтва, фізичної культури, математики, політології, історії, географії, які давало студентство, котре проходило практику з інтегрованого навчання предмету та мови для учнів/учениць молодших і середніх класів.
Наші викладачі/викладачки відзначили високий рівень володіння англійською мовою учнями/ученицями, креативний підхід студентства, котре проходило практику, до проведення занять, динамічність проведення занять і швидку зміну видів діяльності. Студентство проводило заняття разом, тобто на групу учнів/учениць завжди було 2-3 викладача/викладачки, що забезпечувало взаємну підтримку і контроль. Практиканти/практикантки намагалися чітко слідувати плану уроків, але у випадках, коли часу на виконання усіх вправ не вистачало, креативно вирішували проблеми – переходили до рефлексії і планування наступного уроку.
Представники/представниці Центру інклюзивної освіти «Аннелі Велленсік» поділилися своїми досягненнями з партнерами/партнерками команди «MultiEd», продемонстрували результати своєї роботи і окреслили перспективи діяльності.
Організатори/організаторки навчального візиту також дали можливість ознайомитись із культурними пам’ятками міста – учні підготували для гостей інформацію про історію міста і супроводжували їх протягом екскурсії. Учні/учениці активно спілкувалися з викладацьким складом, розповіли про українців/українок батькам, які наступного дня висловили подяку за реалізований захід учительському колективу.
Від Міністерства освіти і науки України Олександра Лактіонова і Віталій Носок ознайомили консорціум зі статистикою, пов’язаною із сучасною ситуацією війни в Україні – тимчасовою втратою великої кількості фахівців/фахівчинь через еміграцію, необхідністю вирішення актуальних проблем; обіцяли всіляко сприяти втіленню результатів проєкту.
У Німеччині партнери/партнерки отримали важливий досвід, домовились щодо перспектив його втілення. Усі висловили вдячність за теплий прийом і ефективність зустрічі, а також вдячність народу та уряду Німеччини за підтримку України у такі важкі часи боротьби проти російської агресії.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU