Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час засідання Науково-методичної ради йшлося про дуальну освіту та про внутрішню систему забезпечення якості вищої освіти

Під час засідання Науково-методичної ради йшлося про дуальну освіту та про внутрішню систему забезпечення якості вищої освіти

Під час засідання Науково-методичної ради йшлося про дуальну освіту та про внутрішню систему забезпечення якості вищої освіти
23.11.2022 12:57 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Науково-методична рада освітній процес дуальна освіта забезпечення якості освіти центр післядипломної освіти підвищення кваліфікації

Двадцять другого листопада в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання Науково-методичної ради під керівництвом її голови, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та його заступниці, керівниці навчально-методичного відділу Людмили Нестеренко. У засіданні взяли участь голови науково-методичних рад факультетів університету та інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю. Потебні, співробітники та співробітниці навчально-методичного відділу, навчального відділу, центру післядипломної освіти, навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу представники та представниці студентського самоврядування. Йшлося про впровадження елементів дуальної освіти в освітній процес, функціонування внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти та інші важливі питання функціонування вишу.

 

На початку заходу проректор Олександр Гура привітав присутніх й окреслив коло актуальних питань, пов’язаних із методичним забезпеченням освітнього процесу в умовах сьогодення, із проходження акредитації освітніх програм, підвищення кваліфікації науково-педагогічного складу вишу. Усі ці теми мали розглянути учасники/ниці засідання. Своєю чергою, Олександр Іванович прозвітував із такого важливого питання, як обов’язкове використання української мови в освітньому процесі. Він наголосив на необхідності приділити особливу увагу цій темі. Продовженням цього обговорення став виступ «Про використання програмного забезпечення в освітньому процесі науково-педагогічними працівниками і працівницями кафедри обліку та оподаткування» завідувачки кафедри обліку та оподаткування, професорки Нелі Проскуріної. У доповіді Нелі Миколаївни йшлося про відмову від використання бухгалтерської програми 1С, створеної в росії, та про використання широкого кола програм під час підготовки фахівців і фахівчинь економічного профілю. В обговоренні цього виступу взяли участь представники та представниці студентства й науково-педагогічного складу університету.

«Про досвід і перспективи провадження елементів дуальної освіти в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні ЗНУ» прозвітував професор кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Вячеслав Глущевський. У своєму виступі Вячеслав Валентинович висунув пропозицію про затвердження «Дорожньої карти проєкту провадження дуальної освіти» на освітніх програмах кафедри. Цей пілотний проєкт передбачає поетапне впровадження навчання за дуальним форматом освіти для удосконалення практичного складника освітнього процесу зі збереженням високого рівня теоретичної підготовки та варіативності індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів/чок вищої освіти за програмами підготовки кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ. Під час обговорення виступу учасники й учасниці засідання, зокрема, говорили про можливість і перспективи впровадження елементів дуальної освіти для здобувачів і здобувачок інших освітніх програм.

Про функціонування внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти прозвітувала начальниця відділу моніторингу якості освіти і ліцензування Марина Томченко. Зокрема, Марина Анатоліївна закцентувала увагу присутніх на рівні відповідності показників діяльності науково-педагогічних працівників і працівниць ЗНУ кадровим вимогам Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

Значну увагу присутні на засіданні Науково-методичної ради приділили такому питанню порядку денного – «Про кількісне та якісне наповнення електронних курсів навчальних дисциплін і складників навчально-методичного забезпечення практичної підготовки в системі Moodle ЗНУ та досвід використання додаткових інформаційних ресурсів в освітньому процесі». Керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко наголосила на особливій важливості цього питання в контексті майбутніх акредитацій освітніх програм. Вона закликала представників і представниць факультетів й інженерного навчально-наукового інституту приділили особливу увагу цьому виду діяльності.

Під час розгляду підпитань, які увійшли до питання «Різне», відбулося обговорення та рекомендування до затвердження таких програм підвищення кваліфікації центру післядипломної освіти, як загальна професійна програма «Антидискримінаційні практики в управлінні персоналом», загальна короткострокова програма «Антидискримінаційні практики в управлінні персоналом» і загальна професійна програма «Управління в українських органах місцевого самоврядування для менеджерів/рок середнього рівня громади». Доповідач – керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн – наголосив на актуальності цих програм і затребуваності їх серед держслужбовців/виць, які звертаються задля підвищення кваліфікації до структурного підрозділу вишу.

Керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко доповіла про результати підвищення кваліфікації науково-педагогічного складу вишу, отримані в системі неформальної/інформальної освіти. Вона зазначила, що 14 викладачів і викладачок подали документи, які підтверджують підвищення кваліфікації та проходження стажування. Методистка навчально-методичного відділу Наталія Мацюх прозвітувала про рекомендування до друку навчально-методичної літератури. Це – 9 найменувань, які після одностайного затвердження членами й членкинями Навчально-методичної ради подадуть на остаточне узгодження під час Вченої ради 29 листопада. Наприкінці заходу Людмила Олексіївна подякувала всім учасникам і закликала їх до консолідованої плідної праці.

 

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини