Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ долучився до засіданнія круглого столу щодо професійної діяльності в умовах війни (соціальна педагогіка)

ЗНУ долучився до засіданнія круглого столу щодо професійної діяльності в умовах війни (соціальна педагогіка)

ЗНУ долучився до засіданнія круглого столу щодо професійної діяльності в умовах війни (соціальна педагогіка)
23.11.2022 16:22 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ факультет соціальної педагогіки психологія соціальна робота професійна діяльність умови війни

Сімнадцятого листопада 3 курс спеціальності 231 «Соціальна робота» (освітня програма Соціальна педагогіка) ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University): Ілля Тимчишин, Тетяна Бабенко, Тамара Прядка, Кирило Томилович під керівництвом доцентки кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Олени Лещенко долучився до засідання круглого столу з міжнародною участю на тему: «Актуальні виклики в сучасній соціально-педагогічній практиці».

 

Організатором заходу виступила кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка в онлайн форматі. Метою проведення засідання круглого столу стала актуалізація напрямків і змісту соціально-педагогічної практики в умовах війни. За час заходу запропонували такі теми для дискусії:

1. Сучасні соціально-педагогічні практики: виклики конструювання і адаптації.

2. Роль соціального педагога у створенні безпечного середовища у різних типах соціальних організацій.

3. Проблеми налагодження міжвідомчої взаємодії в ситуації надання соціальних та соціально-педагогічних послуг.

4. Ресурси громади і їх посилення у контексті масового переміщення населення: завдання і інструменти діяльності соціального педагога.

Модераторкою засідання круглого столу стала Олена Чуйко, докторка психологічних наук, професорка кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На початку засідання з вітальними словами виступили доктор психологічних наук, професор, декан факультету психології КНУ імені Тараса Шевченко Іван Данилюк; професорка, ректорка ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» Світлана Омельченко; керівниця відділу навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Ольга Флярковська.

Цікавими та актуальними були доповіді учасників/ниць. Так, про досвід порятунку дітей та сімей із зон бойових дій доповідав виконавчий директор Благодійного Фонду «Центр взаємодопомоги «Спасемо Україну»»Микола Кулеба. З доповіддю про безпеку сімей з дітьми, як ключового напряму діяльності соціального педагога/гині в умовах війни в Україні (на прикладі діяльності Міського центру дитини) виступила Лідія Новак – директорка Міського центру дитини Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради.

Професор кафедри соціальної роботи ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» Євген Пліско виступав з доповіддю на тему: «Соціально-педагогічна робота з дітьми-сиротами в умовах військового часу». Олена Чуйко, д.психол.н., професорка кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки розкрила тему «Вимушено переміщена дитина у закордонному освітньому середовищі: виклики і досвід».

Актуальною була доповідь Ольги Байдарової, доцентки кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка на тему: «Міжвідомча взаємодія у галузі запобігання та протидії домашньому насильству щодо дітей: бар’єри і досягнення». Доцентка кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юлія Удовенко змістовно розкрила компетентності соціального педагога/гині в сприянні безпеки дитини в умовах воєнного стану в Україні тощо.

Участь у засіданні круглого столу була практико-орієнтованою для студентства. За результатами заходу молодь виконала завдання до дисциплін «Соціальна робота з різними категоріями клієнтів» та «Конфліктологія». Також студентство поділилося своїми враженнями від участі в заході. Так, Тетяна Бабенко зазначила: «Мені запам’яталась доповідь про нову модель соціальної педагогічної та психологічної роботи – це модель «Хібукі» (Ізраїль). Хібукі в перекладі з івриту означає «обійми». Цей песик Хібукі вміє обіймати, ще вміє слухати, не перебиваючи, може витерти сльози з очей своїми довгими оксамитовими вушками. Ця техніка допомагає зрозуміти й допомогти дитині через взаємодію з іграшкою подолати травму війни.

Завдяки цій зустрічі я розширила обізнаність про професійну діяльність соціального педагога/гині в умовах війни і, ще раз переконалась у тому, що обрала дійсно ту спеціальність, адже хочу від щирого серця допомагати дітям, сім’ям та суспільству в цілому». Студент Ілля Тимчишин про захід: «Для мене цей обмін досвідом став важливим і допоміг структурувати ті актуальні питання, які вирішує соціальний педагог/гиня в умовах війни (проблеми адаптації внутрішньо переміщених осіб, оцінка потреб дітей та сімей, психолого-педагогічна реабілітація дітей, що втратили батьків, житло, близьких людей чи у яких батьки розлучились). Мені дуже сподобалася доповідь Оксани Олексин, соціального педагога/гині з Івано-Франківської області, яка вже два роки проводить заняття з безпеки дітей підліткового віку в інтернет-просторі».

Отже, участь студентства (соціальна педагогіка) у засіданні круглого столу сприяла усвідомленню ними важливих меседжів: все населення країни є постраждалим від війни і потребує допомоги; важливість роботи соціальних педагогів/гинь з внутрішньо переміщеними особами, сім’ями, дітьми; важливість інклюзивного навчання дітей в сучасних реаліях; професія соціального педагога/гині сьогодні має велику значимість у подоланні наслідків війни для всіх категорій населення.

 

Доцентка Олена Лещенко, студенти Тетяна Бабенко, Ілля Тимчишин

Сторінка факультету соціальної педагогіки та психології:

Facebookhttps://www.facebook.com/Факультет-соціальноі-педагогіки-та-психологіі-ЗНу-314394672616147

Кафедра соціальної педагогіки та спеціальної освіти

Facebook: https://www.facebook.com/groups/147904506208152

Telegramhttps://t.me/SPP_ZNU_vstup_2020

 

 

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини