Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, суддя Віталій Васильченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, суддя Віталій Васильченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, суддя Віталій Васильченко
24.11.2022 10:35 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтаційний проєкт працевлаштування пресслужба Історії успіхів випускників ЗНУ право суддя

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з випускником юридичного факультету Віталієм Васильченком.

-Розкажіть про основні етапи Вашої професійної кар’єри, Віталіє Васильовичу?

З юридичним факультетом Запорізького національного (на той час державного) університету пов’язано декілька етапів мого життя та професійного зростання. Студентське життя розпочалося 1 вересня 1990 року, зі вступу на перший курс тоді ще економіко-правового (згодом – юридичного) факультету ЗДУ, який я закінчив з відзнакою екстерном за чотири роки в липні 1994 р. Після завершення навчання залишився на факультеті, де з серпня 1994 року працював викладачем, старшим викладачем, а з листопада 1995 року по липень 1996 року – заступником декана з виховної роботи юридичного факультету ЗДУ. У цей період також розвивався як науковець, захистив кандидатську дисертацію та отримав учене звання доцента кафедри цивільного права. З 2 липня 1996 року очолив юридичний факультет ЗДУ, ставши його деканом на чотири роки по 1 липня 2000 року. Далі свою науково-педагогічну кар’єру продовжив у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ, де з липня 2000 року по листопад 2006 року обіймав посади завкафедри, доцента, професора кафедри цивільно-правових дисциплін. Оскільки завжди вважав, що висококваліфікований фахівець має поєднувати теоретичні знання з практичною діяльністю, з листопада 2006 року по 15 липня 2008 року очолював юридичний департамент ТОВ «Мозаїка», м. Дніпро. Отримавши необхідний професійний досвід вирішив присвятити своє життя здійсненню правосуддя, захисту прав, свобод і законних інтересів громадян. Указом Президента України від 07.07.2008 р. № 622/2008 був призначений на посаду судді першої інстанції, а у березні 2013 року обраний на посаду судді безстроково, на якій і працюю до сьогодні.

-Які Ваші професійні пріоритети?

Серед моїх професійних пріоритетів найважливішим є забезпечення кожному права на справедливий суд і повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

-Які риси, на Вашу думку, мають бути притаманні людині, яка обрала професію юриста?

Для того, щоб стати висококваліфікованим фахівцем, юристом, потрібні емоційна врівноваженість, психологічна стійкість, володіння високим рівнем культури, комунікабельність, доброзичливість, чесність і щирість у стосунках із людьми та, безумовно, досконале володіння знаннями у галузі права.

-Чому свого часу Ви обрали для вступу саме юридичний факультет ЗНУ?

Це було спільне рішення друзів, які вирішили разом вступити до юридичного факультету тоді ще Запорізького державного університету.

-Чи знадобилися Вам під час роботи знання, отримані на юридичному факультеті ЗНУ?

Так, безумовно. Я добре навчався, отримав диплом із відзнакою та здобув теоретичні знання й практичні навички, які вдосконалював у своїй подальшій професійні діяльності.

-На Вашу думку, на сьогодні Ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?

У цілому я задоволений власною кар’єрою, але на цей час поставленої мети ще повністю не досягнув. Я – амбітна людина. І тому – вперед і тільки вперед!

-Які Ваші плани на майбутнє?

У майбутньому бачу себе суддею вищої інстанції.

-Як складалися Ваші стосунки з викладацтвом та однокурсниками/ницями під час навчання?

Я з вдячністю і задоволенням згадую часи свого студентства під час навчання на юридичному факультеті ЗДУ.

-Найяскравіший спогад зі студентських років?

Найяскравішим спогадом мого студентства є участь і голосування у загальнонаціональному референдумі на території колишньої УРСР щодо проголошення незалежності України, який відбувся 1 грудня 1991 року.

-Чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студентом?

Нажаль з життя пішли ті викладачі, з якими я б хотів щось повторити та змінити.

-Які поради щодо професійного становлення Ви могли б сформулювати для майбутніх юристів/ток, студентства юридичного факультету?

ANTEQUAM INCIPIAS, CONSULTA – перш ніж прийняти рішення – порадься! Переймайте досвід найкращих!

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

 

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини