Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час засідання ради ректорів Запорізької області йшлося про важливі питання галузі освіти

Під час засідання ради ректорів Запорізької області йшлося про важливі питання галузі освіти

Під час засідання ради ректорів Запорізької області йшлося про важливі питання галузі освіти
25.11.2022 12:57 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет координаційна рада ректорів освітній процес зовнішнє незалежне оцінювання національний мультипредметний тест

Днями в Запоріжжі відбулося засідання координаційної ради ректорів закладів вищої освіти за участю керівника ЗОВА Олександра Старуха та представництва профільного департаменту Запорізької обласної військової адміністрації. Серед його активних учасників був ректор ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Микола Фролов. Під час заходу присутні обговорили результати проходження мультипредметного тесту випускниками й випускницями навчальних закладів Запорізької області.

 

На початку засідання директорка департаменту освіти і науки Запорізької ОВА Людмила Бухаріна нагадала, що у зв’язку з воєнними діями на території України в цьому році змінився формат зовнішнього незалежного оцінювання. Замість ЗНО проведели національний мультипредметний тест. Випускники/ниці вперше проходили вступне випробування онлайн та складали три предмети – українську мову, математику, історію України. До речі, ЗНУ став одним із пунктів проведення тестування. Під час підготовки до його проведення у виші особливу увагу звернули на створення всіх необхідних умов для безпеки абітурієнтів й абітурієнток на випадок початку повітряної тривоги під час складання тесту. Посадовиця зауважила, що мультипредметний тест не був повноцінним замінником ЗНО, але в умовах воєнного стану він надав абітурієнтам змогу продемонструвати свій рівень знань та вступити до закладів вищої освіти. Попри напругу й потенційну небезпеку, підсумки мультипредметного тесту по Запорізькій області цього року були доволі високими. Наприклад, середні показники з математики виявилися вищими за результати випускників міста Києва та деяких інших регіонів України.

Своєю чергою, керівник ЗОВА Олександр Старух наголосив, що системі освіти регіону є над чим працювати, оскільки результати ще далекі від найкращих. Діти повинні наступного разу продемонструвати кращі результати, а педагоги/гині мають докласти максимальні зусилля для покращення якості системи освіти. «Насамперед на результативність учнівства впливає рівень кваліфікації безпосереднього вчителя. Ми бачимо, що успішно склали мультипредметний тест діти, які у більшості навчаються в гімназіях і спеціалізованих школах. Загальні підсумки тестів нашої області виявилися нижчими за загальноукраїнські, окрім іспиту з математики. Але в будь-якому разі, потрібно далі працювати, щоб дати нашій країні в майбутньому потрібні кадри, а молоді надати можливість реалізувати свій потенціал», – наголосив Олександр Старух. Учасники/ниці заходу – ректори закладів вищої освіти області – долучилися до обговорення актуального питання освітньої галузі.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

Схожі новини