Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ організували міжнародну конференцію на факультеті соціології та управління

Двадцять п’ятого листопада 2022 року на факультеті соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася VIІ Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Технології миротворення та медіації в змінах глобальної безпеки».

Учасників/ниць Міжнародної конференції привітали проректор з наукової роботи ЗНУ, д. істор. н., професор Г. М. Васильчук, декан факультету соціології та управління, к. філос. н., доц. Т. Ф. Бірюкова, заст. декана з наукової роботи, к. політ. н., доц. Н. В. Лепська, голова студентської ради та НТСАД ФСУ студентка 4-го курсу спеціальності «політологія» Ольга Ясьмо. У заході, що відбувався онлайн, взяли участь понад 80 студентів/ток, 7 з яких представляли зарубіжні виші.

На конференції першочерговою темою обговорення стала безперечно російсько-українська війна. У доповідях усіх учасників/ниць заходу відбулася актуалізація нагальних проблем політики нашої країни та загалом сучасної світової спільноти щодо адекватної відповіді на російську військову агресію, наголошено на необхідності пошуку ефективних рішень у притягненні до відповідальності росії за геноцид українського народу, її терористичні дії та багаторічну політику десуверенізації нашої держави. Увагу приділили також і відпрацюванню адекватних технологій медіації і зцілення соціальних травм внаслідок російської навали. Упродовж обговорення доповідей неодноразово підкреслювалося, що війна росії проти України наразі максимально ускладнює зміст відносин як між світовими, так і регіональними геополітичними лідерами/рками, тим самим формуючи новий комплекс викликів для світового майбутнього.

Безумовно особливий інтерес викликали доповіді студентства саме із закордонних вишів. Мирослава Дьоміна, студентка Університету м. Бордо  (Франція), розповіла про українських біженців і діяльність центрів допомоги для них у Франції, організацію освітнього процесу у французьких освітніх закладах для українських дітей. Ця ж проблематика отримала наголос у доповіді магістра політології, випускниці Західно-Мічиганського Університету м. Каламазу (США) Марії Пархоменко, яка звернула увагу учасників/ниць конференції на ретельно продуману позицію уряду її штату та організацію діяльності освітніх закладів щодо створення умов безпечного перебування українських біженців у м. Каламазу. Марія поділилася власним досвідом участі в роботі щодо адаптації українських дітей до навчального процесу у школі м. Каламазу, де вона наразі працює асистентом вчителя.

Студентство Кавказького міжнародного університету м. Тбілісі (Грузія) Гурамі Лілуашвілі, Георгій Ломуашвілі та Бесо Тавардкіладзе представило своє бачення історії та перспектив розвитку грузинсько-українських відносин. У виступах звучало захоплення героїзмом нашого народу, що чинить потужний спротив російській військовій агресії, наголошували й на необхідності поглиблення розвитку університетської дипломатії між їхнім університетом та ЗНУ. Участь у представленні своїх доповідей та дискусійному обговоренні проблематики конференції взяла й молодь факультету соціології та управління ЗНУ. Ольга Ясьмо запропонувала свою аналітичну оцінку кризи системи світової колективної безпеки в контексті російсько-української війни. Едуард Бойко, аспірант кафедри соціології представив своє бачення темпорального виміру комунікацій молоді під час війни. Родіон Дмитрієв поділився своїм аналізом політики ядерного Ірану. Анастасія Турило охарактеризувала особливості використання мас-медіа як інструменту ведення інформаційної війни. Міщенко Анастасія, Валерія Гончарова, Єрмакова Марина, Анна Содель, Ємельянова Карина та інші представили свій дослідницький доробок щодо проблемного поля політичних, економічних, та екзистенційних суспільних зрушень в умовах російсько-української війни та зміни сучасного світоустрою.

Майже три годин пробігли непомітно в атмосфері цікавих тем, жвавої творчої дискусії, гострих питань як з боку самого студентства один одному, так і з боку викладацтва ФСУ. Вони виявили свою небайдужість до наукової діяльності, підтримавши пізнавальну та дослідницьку активність. Сподіваємося, що здобутки VIІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Технології миротворення та медіації в змінах глобальної безпеки» матимуть свій подальший розвиток як в теоретичній, так і в практичній діяльності молоді.

Лепська Наталія Володимирівна,

кандидат політичних наук, доцент, доцент кафедри політології,

заступниця декана з наукової роботи

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU