Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету фізвиховання, здоров’я та туризму, фізтерапевт відділення реабілітації клінічної лікарні Сергій Дяченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету фізвиховання, здоров’я та туризму, фізтерапевт відділення реабілітації клінічної лікарні Сергій Дяченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету фізвиховання, здоров’я та туризму, фізтерапевт відділення реабілітації  клінічної лікарні Сергій Дяченко
28.11.2022 16:19 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я туризм відділ доуніверситетської підготовки працевлаштування пресслужба профорієнтаційний проєкт історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з випускником факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, фізичним терапевтом відділення реабілітації Запорізької обласної клінічної лікарні Сергієм Дяченком.

 

- Скільки вже часу минуло, відколи Ви отримали диплом факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ і як відбувалося становлення вашої професійної кар’єри?

- Я – випускник ЗНУ 2008 року. На факультеті навчався за спеціальністю «Фізична реабілітація» і ось уже 14 років працюю за фахом.

- Одразу після закінчення університету де Ви працювали? Які посади потім обіймали? Поділіться секретом Вашого професійного успіху.

- Спочатку деякий час працював масажистом у відділенні ендокринологічного диспансеру при Запорізькій обласній клінічній лікарні, а з 2018 року обіймаю посаду фізичного терапевта відділення реабілітації. Завідувачкою відділення на той час була Тетяна Кулюпіна, вона й запросила мене працювати тут, адже знала довгий час. А ще із цією чудовою фахівчинею знайомі чимало поколінь випускників/ниць кафедри фізичної терапії та ерготерапії ЗНУ, які проходили в неї практику з фізіотерапії та фізіопроцедур.

- Які спогади залишилися у Вас із часів студентства? Якби сьогодні повернути час назад, коли треба було йти на пари, до кого з викладачів/чок факультету і на які дисципліни Ви б хотіли знов потрапити і чому?

- Пригадую, що навчатися було захопливо. Із нами працювали такі висококласні педагоги/ні, які вміли зацікавити своїми предметами нас, молодь, яка щойно визначалася із напрямком своєї майбутньої діяльності. Усі предмети, які ми вивчали, потім знадобилися в подальшій роботі. Це були курси Надії Богдановської та Ірини Кальонової з фізичної реабілітації, Тамари Чиженок із теорії та методики фізичного виховання тощо. Особливо мені імпонували практичні заняття з масажу, які проводив Олексій Омельяненко. Саме вони і визначили мою майбутню професію. На факультеті пан Омельяненко, окрім планового викладання предмету на 4 курсі спеціальності, проводив безкоштовний факультатив для всіх охочих. Спочатку в групу до нього записалися близько 30 осіб, а врешті-решт залишилися з десяток тих, для кого цей напрям діяльності мав неабияке значення. Саме він познайомив тоді нас із різними напрямками масажу як-от класичний, спортивний, лікувальний, різновидами банного масажу тощо, а також – із методиками взаємодії з ЛФК.

- Чому для здобуття вищої освіти Ви свого часу обрали саме цей факультет ЗНУ? Коли народилася Ваша мрія стати фахівцем за обраною Вами спеціальністю, і чи була у вас інша альтернатива, інші інтереси? Отримавши диплом, які перспективи розвитку для себе як творчої особистості знайшли в цій галузі?

- Я загалом захоплювався спортом, зокрема футболом, гандболом, волейболом. Були й травми, після яких мав відновлюватися. Отже вибір був, звичайно, на користь спортивного факультету. І саме ЗНУ – університету, який завжди був славетний своїми традиціями, фундаментальними знаннями, які надає своїм вихованцям/кам, а ще – новітніми технологіями та практиками світового рівня, що їх опановують викладачі/ки першими й потім ці знання передають студентству. Згодом зацікавився й напрямом фізичної реабілітації, зокрема масажем. Сьогодні врамках своєї професійної діяльності займаюся нейрореабілітацією пацієнтів/ток у посттравматичний період – після переломів, спино- та черепно-мозкових травм, після перенесених інсультів, а ще – ортопедією тощо. Мені подобається спостерігати за тим, як за допомогою різних сучасних методик день за днем у людини відбувається відновлення навичок самостійного руху, що суттєво покращує якість життя і залежність від допомоги інших.

- Чи підтримуєте Ви сьогодні зв’язки із Вашими колишніми одногрупниками/цями та викладацьким складом?

- Ми зберігаємо тісні зв’язки із тими однокурсниками, які зараз працюють у галузі реабілітації. Це передусім – масажисти нашого відділення Олександр Левін і Сергій Пилявський а також інші колеги. А ще ми не втрачаємо зв’язку із нашим факультетом і, зокрема, кафедрою, адже на базі нашого відділення студентство спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» у весняно-літній період проходить клінічні практики. Багато хто з них потім залишається працювати в нашій та інших лікарнях за фахом. Ми навчаємо практикантів/ток правильно використовувати біомеханіку власного тіла під час проведення процедур, що дозволяє навіть тендітним дівчатам працювати із пацієнтами/ками будь-якої комплекції. З нашою допомогою вони опановують різні сучасні методики й тонкощі практичної роботи фізичного терапевта.

- Що найцікавішого і найважливішого для Вас сталося за період професійної діяльності? І над чим сьогодні працюєте?

- Обрана колись мною цікава професія передбачає постійний розвиток, адже у світі постійно з’являються нові методики й засоби реабілітації. Тож із задоволенням відвідую різноманітні заходи, присвячені вказаній тематиці. Брав участь у чотирьох міжнародних тренінгах із технологій нейрореабілітації, що проходили в Україні за участі провідних світових тренерів із фізичної терапії, відвідав спеціалізовані курси з підбору крісел коляскових і допоміжних засобів пересування. А найважливішим досягненням вважаю допомогу пацієнтам/кам у відновленні якості їхнього життя, коли людина, яка поступає у відділення майже в нерухомому стані, через кілька тижнів самостійно починає пересуватися і потім додому повертається на власних ногах. Вдячність пацієнтів/ток та їхніх рідних – завжди є нагадуванням, що ти обрав саме ту професію!

- Наприкінці традиційне запитання: що б Ви хотіли побажати вступникам, студентству факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, які обрали спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія»! Які надасте цінні поради, аби стати професіоналами/ками своєї галузі й досягти здійснення своєї мрії?

- Наша спеціальність – не проста, але відкрита для усіх, хто має велике бажання допомагати іншим людям! З цим напрямком діяльності важливо визначитися вже на перших курсах. Також раджу займатися волонтерською діяльністю у відділеннях реабілітації, травматології, аби зрозуміти, чи це – твоя професія. Адже саме в такий спосіб можна навчатися у провідних фахівців-практиків, які зможуть передати вам свої знання та досвід, аби вже під час отримання диплому ви були кваліфікованими працівниками/цями.

- Вдячні за спілкування й гарні побажання для студентської молоді ЗНУ. Успіхів Вам у подальшій професійній діяльності!

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту: znu.pressa@gmail.com Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

 

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

 

 

 

Схожі новини