Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Митці й мисткині ЗНУ презентували артоб’єкти воєнного часу

Митці й мисткині ЗНУ презентували артоб’єкти воєнного часу

Митці й мисткині ЗНУ презентували артоб’єкти воєнного часу
30.11.2022 08:57 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психологія кафедра дизайну артоб’єкти мистецтво виставка

Двадцять третього листопада, зважаючи на реалії часу, у бомбосховищі, відбулася презентація в рамках Благодійного конкурсу «Вільна» арту студентів і студенток кафедри дизайну факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Із цього приводу пролунала така думка від науково-педагогічного колективу кафедри дизайну: «Війна й арт. Від пересічної людини, котра потерпає від трагічного воєнного сьогодення, реалії якої повертають її до пріоритетності базових життевих потреб, подекуди можна почути щось на кшталт: "Навіщо потрібне мистецтво на війні?" Під час Другої світової війни прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль рішуче відмовився від пропозиції одного з міністрів скоротити витрати на культуру заради оборони. "А за що ми тоді воюємо?" – запитав в того міністра пан Вінстон. Артменеджери в Україні нині часто цитують цю розмову, тому що вони переконані, що українська культура, зокрема, українська візуальна культура, має продовжувати розвиватися і в умовах війни – і, що прикметно, вона розвивається. Один із доказів тому – участь студентів і студенток факультету СПП у цьому проєкті».

Війна з прадавніх часів викликає до Життя щирі і проникливі, попри свою болісність, сповнені нездоланних віри та надії образотворчі оповіді, які обнуляють фарисейну штучність і вигадливу фентезійність – натомість виплітається канва, у якій сучасні артвізіонери, хай якого віку і здобутого артдосвіду, разом упевнено "гаптують" загальнонаціональний візерунок активної взаємодії вільних українців. Артоб'єкти, які презентували бакалаври/бакалаврки та магістри/магістерки з дизайну: Марія Тюріна, Валентин Колеєсніков, Анастасія Димова, Анастасія Мисник, Ангеліна Задірака, Віолета Терзі, Альона Манжура, Дар'я Чепрасова, Оксана Гавриш, Вікторія Назаренко, Максим Пєшков й Анастасія Іванко – напрочуд атмосферні й промовисті. Разом вони не просто відбивають мозаїку сьогодення, вони спільно з роботами інших українських артвізіонерів, допомогають сформулювати сенси там, де слова ще тільки починають підбиратися.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини