Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У 2022 році контингент здобувачів освіти на різних рівнях в ЗНУ поповнився більш ніж на 6000 осіб

У 2022 році контингент здобувачів освіти на різних рівнях в ЗНУ поповнився більш ніж на 6000 осіб

У 2022 році контингент здобувачів освіти на різних рівнях в ЗНУ поповнився більш ніж на 6000 осіб
02.12.2022 08:56 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет приймальна комісія вступна кампанія профорієнтаційна діяльність

Вступна кампанія 2022 року в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), яку пролонгували через дію воєнного стану в Україні, нещодавно завершилася. Її результати, попри складну військово-політичну ситуацію, зокрема в Запорізькому регіоні, були вдалими. а також забезпечили високі рейтингові показники для самого університету разом із його структурними підрозділами: інженерним навчально-науковим інститутом ім. Ю. М. Потебні, фаховими коледжами. На різні рівні здобуття вищої освіти вступили понад 6000 осіб. На ці та інші моменти вступної кампанії-2022 звернули увагу у своїх підсумкових звітах ректор Микола Фролов і відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко.

 

На сьогодні ЗНУ увійшов до ТОП-35 (32 позиція) провідних університетів України. Він – перший у південно-східному регіоні за кількістю поданих вступниками заяв (4583) та зарахованих на 1 курс бакалаврату на основі повної загальної середньої освіти (1685). При цьому найбільшу кількість здобувачів і здобувачок вищої освіти зарахували на такі спеціальності (освітні програми), як «Право», «Психологія», «Програмна інженерія». Контингент студентства складають здебільшого мешканці та мешканки м. Запоріжжя та Запорізької області, проте чимало також випускників і випускниць освітніх закладів інших областей України. Окрім цього, інтерес до здобуття вищої освіти в ЗНУ та ІННІ ім. Ю. М. Потебні продовжують виявляти також іноземні громадяни й громадянки. Це свідчить про високий рівень довіри молоді до університету, що забезпечує високу якість сучасної освіти європейського зразка й надає можливості для професійного зростання тим, які отримав диплом ЗНУ. Показники середнього конкурсного балу цього року – 159,8 – також вказують на якісну підготовку та свідомий вибір молоді.

Загальна кількість абітурієнтів й абітурієнток, зарахованих на навчання в ЗНУ у 2022 році за результатами кількох хвиль вступної кампанії, становить 5132 осіб: із них 2330 це – студенти й студентки бакалаврату, 2802 – магістратури. До них також додалися ще понад тисячу студентів і студенток фахових коледжів ЗНУ: Економіко-правничий фаховий коледж – 373, Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій – 130, Запорізький металургійний фаховий коледж – 193, Запорізький гідроенергетичний фаховий коледж – 310. На старші курси бакалаврату на основі фахової передвищої освіти зараховані 645 осіб. Серед останніх майже половину складають випускники й випускниці фахових коледжів ЗНУ: ЕПФК – 155, Запорізький гідроенергетичний фаховий коледж – 74, Запорізький металургійний фаховий коледж – 57, Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій – 16.

На сьогодні в ЗНУ навчається загалом понад 15,5 тисяч студентів/студенток на різних рівнях вищої освіти, що перевищує показники останніх двох років. Із них – 11,4 тисячі на денній формі здобуття освіти (40% – на бюджетній основі), і ще понад 4 тисячі осіб – на заочній формі (14% – на бюджеті). Якщо брати розподіл студентів/студенток за рівнями вищої та фахової передвищої освіти, маємо такі показники: на бакалавраті сьогодні навчається понад 8,5 тисяч осіб, в магістратурі університету – 3,7 тисяч, на освітньо-кваліфікаційному рівні «молодший спеціаліст» освіту здобувають 349 студентів і студенток і ще близько 3 тисяч – за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр».

Варто також відзначити особливі умови вступу для пільгових категорій в цьому році, які були визначені директивами Кабінету міністрів України та МОН. Завдяки ним, до ЗНУ на ОС «бакалавр» зарахували 786 осіб – представників і представниць пільгових категорій. Зокрема, йдеться про осіб, місце проживання яких зареєстровано на особливо небезпечних територіях, – 691 (на умовах навчання на бюджеті – 267), учасники бойових дій – 44 (відповідно: 25), діти учасників бойових дій – 26 (10 осіб на бюджеті), діти-сироти – 13 (усі навчаються на бюджетній формі здобуття освіти), особи з інвалідністю – 6 (усі навчаються на бюджетній формі здобуття освіти) та інші. Заходи щодо комплексної підтримки молоді, що навчається на контрактній основі, а їхні родини опинилися в скрутному матеріальному становищі через військову агресію рф у нашій країні, тривають і надалі. Аби стабілізувати ситуацію в системі вищої освіти та допомогти цим категоріям студентства, відбуватимуться компенсаційні виплати та переведення окремих категорій на бюджетне навчання. На ОС «магістр» також відбулося зарахування осіб з особливо небезпечних територій: 128 – на бюджетну форму навчання, 50 – на умовах контракту, з яких перевели на бюджет – 13.

На підставі аналізу результатів вступної кампанії 2022 року також зробили висновки щодо подальше врахування проблемних моментів, зокрема йдеться про актуалізацію освітніх програм та зменшення кількості мікрогруп тощо. Наразі в ЗНУ вже розпочалася підготовка до вступної кампанії 2023 року та профорієнтаційна робота із майбутніми вступниками на всі факультети, до інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю .Потебні та коледжів.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини