Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі інформаційної економіки, підприємництва та фінансів активно впроваджують дуальну освіту

На кафедрі інформаційної економіки, підприємництва та фінансів активно впроваджують дуальну освіту

На кафедрі інформаційної економіки, підприємництва та фінансів активно впроваджують дуальну освіту
05.12.2022 17:07 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут ім Ю М Потебні кафедра інформаційної економіки підприємництва та фінансів дуальна освіта

Постійне покращення освітнього процесу є невід’ємною складовою роботи викладачів кафедр Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Навіть війна не змогла стати цьому на заваді. І нині колектив кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів активно втілює в життя таку інноваційну технологію, як дуальна освіта. Адже саме вона допомагає студентам здобути практичних професійних навичок ще під час навчання та більш впевнено почувати себе на своєму першому робочому місці.

 

Нещодавно викладачами/ки кафедри провели зустріч, присвячену цьому питанню. Учасниками/цями заходу стали автор ідеї і керівник пілотного проєкту В’ячеслав Глущевський; координатор дуального навчання від стейкхолдера-партнера, виконавчий директор компанії «Фрешкод» Сергій Ільченко; директорка ІННІ Наталя Метеленко; в.о. завідувача кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Олександр Шапуров, а також викладацтво та студентство кафедри.

Відкриваючи захід, Наталя Георгіївна підкреслила, що адміністрація ІННІ повністю підтримує ініціативу кафедри щодо реалізації «проєкту провадження освітнього процесу в форматі дуальної освіти. Проєкт стартує цього року, а в якості експериментального майданчика обрали магістерську освітню програму «Інформаційна економіка». Ми вдячні нашому партнеру-стейкхолдеру компанії «Фрешкод», який спільно з проєктною командою кафедри відпрацьовуватимуть організаційну модель дуальної освіти».

Наталя Метеленко запросила всіх охочих із 1 курсу магістратури освітньої програми «Інформаційна економіка» звернутися до В’ячеслава Валентиновича, щоб долучитися до пілотного проєкту. Директорка привернула увагу молоді до важливості свідомого вибору дисциплін із запропонованого переліку та зазначила, що участь у проєкті допоможе зробити правильний для них вибір. «У подальшому ми прагнемо поширити цей досвід і на інші освітні програми кафедри, - зазначила Наталя Георгіївна, –  тож бакалавратурі й магістратурі інших ОП, теж стане в нагоді ця інформація. Наша спільна мета – усіляко сприяти підвищенню якості освітніх послуг за рахунок практикозорієнтованості та зміцненню конкурентноспроможності наших випускників/ць на ринку праці».

До учасників/ць заходу звернувся й ініціатор проєкту, В’ячеслав Глущевський, який зазначив, що впровадженню ідеї в життя передувала значна робота, що розпочалася ще півтора-два роки тому. Сьогодні зростає необхідність у збільшенні орієнтації дисциплін на практичну підготовку студентства. «Йдеться не тільки про виробничі практики, а й дуальну освіту: паралельне навчання теоретичним дисциплінам в університеті та опанування практичних навичок на робочих місцях у фірмах-партнерах». В’ячеслав Валентинович звернув увагу на суттєву різницю в реалізації цього проєкту для студентства економіко-управлінських спеціальностей та технічних, тож цей проєкт є новаторським для ІННІ.

Виконавчий директор ІТ-компанії «Фрешкод» Сергій Ільченко, до речі, випускник цієї ж кафедри, розповів молоді, чому вирішив приєднатися до цього проєкту. «Три-чотири роки тому, говорить Сергій Володимирович, ми створили комерційний центр навчання з розробленими нами програмами, виходячи з потреб ринку. Ці програми ми постійно коригуємо відповідно до зміни запитів». І сьогодні, в умовах війни, цей процес не зупинився, а наше студентство зможе набувати нових знань і практичних навичок на базі підприємства-партнера.

Проєкт стартував, і в ЗНУ побажали всім його учасникам/цям отримати саме те, про що вони мріють: студентству стати справжніми фахівцями/чинями, викладацтву  щоб результати надихнули на нові звершення, а роботодавцям - отримати саме таких працівників, на яких вони чекають.

 

Відеозапис заходу:

https://www.youtube.com/watch?v=3gggpPwsCNM&feature=youtu.be

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини