Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Маргарита Круковська

У Запорізькому національному університеті триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University). Сьогодні наша розповідь – про шляхи до омріяної професії досвід професійного становлення та студентські роки вихованки спеціальності фізична терапія та ерготерапія факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ Маргарити Круковської.
- Пані Маргарито, як саме Ви обирали спеціальність? За покликом душі чи хтось Вам її порадив?
- Свою першу профільну освіту я отримала в Медичному коледжі Запорізького державного медичного університету. Мабуть, це була данина традиції. У мене в сім’ї дуже багато медиків різних поколінь і гілок родового дерева. Тому, коли настав час обирати свій професійний шлях, залишилося лише визначитися зі спеціальністю, щоб допомагати людям. Наприкінці навчання в коледжі моя улюблена вчителька якось мені сказала: «Слухай, у нас в Україні є одна спеціальність, вона ще достатньо молода, та мені здається це твоє...». І я почала шукати інформацію щодо фізичної терапії, а також ерготерапії. Цікавилася людьми, які так чи інакше пов’язані з цією діяльністю. Поки шукала, зацікавилась напрямом «фізична реабілітація» і вирішила поступати саме на кафедру фізичної терапії та ерготерапії факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ.
- Чому саме ЗНУ?
- Тут все просто. Випускники/ці ЗНУ працюють в усіх куточках нашої країни та закордоном. А для мене важливо було після закінчення навчання працювати саме за фахом. Отже, в 2015 я вступила на перший курс бакалаврату, а в 2020 – до магістратури. Ось так і склалося, що порада людина, думка якої для мене була дуже важливою, відкрила для мене шлях в професію. Професію, до якої я відчуваю поклик души. І за це я безмежно вдячна моєму викладачеві!
- Які Ваші спогади про навчання?
- Спогади найрізноманітніші і всі дуже яскраві! Мені дуже пощастило як з викладачами, так і з одногрупниками. Ми вчились, розважались – всі разом.
- А хто з викладачів/чок Вам найбільше запам’ятався і чим саме?
- У нас на кафедрі всі викладачі – професіонали своєї справи! І стежать за світовими тенденціями. Кожен з них дав мені щось необхідне для фахового й особистісного становлення. Але є ті викладачі/чки, які стали для мене прикладом для наслідування. Серед них Надія Василівна Богдановська – жінка, яка випромінює жіночність і вражає своїм розумом і знанням у багатьох сферах, своїм бажанням розвиватись кожного дня, пізнавати нове, досягати своєї мети і нічого не боятися. А Ірина Валентинівна Кальонова турбувалася про кожного, і завжди давала неймовірні рекомендації щодо неврології. Все про тонкощі педіатрії і геронтології розповідала нам Наталія Василівна Позмогова, а ще підказувала нам, поки ще недосвідченим магістрам, як не допустити ускладнень у хворих. Андрій Олександрович Кузнєцов – завжди допомагав кожному досконало оволодіти тонкощами масажу в теорії і на практиці. Відкривала всесвіт рекреаційних ігор в реабілітації Олена Вікторівна Бессарабова. До того ж, вона завжди була готова поділитися позитивом і наснагою вчитись на будь-якому курсі. Лариса Володимирівна Потапова демонструвала навички з психології, які потрібні нам як у повсякденному житті, так і на роботі. Допомагала вона ще й пізнати себе та знайти відповіді на давні проблемні питання. А про те, як надати першу домедичну допомогу, так, щоб врятувати людину й не нашкодити собі, вчила Катерина Валеріївна Царенко. Безцінні поради та море позитиву віддавала учням наша Ганна Миколаївна Страколист! А Олена Володимирівна Потапова завжди пояснювала взаємозв’язки в кінезіотерапії і радила найефективніші вправи. Своїх викладачів пам’ятаємо завжди, і завжди дуже вдячні їм за знання, досвід, професійні секрети, якими вони поділилися з нами. Ви – найкращі!
- Давайте повернемося до років студентства? Які найяскравіші спогади залишилися з того часу?
- Найяскравіший спогад – це перша практика у магістратурі в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР. Спочатку було дуже лячно – це ж перші пацієнти! Озброївшись усім, чому нас навчали впродовж років, демонстрували набуте кожного дня. А куратори нашої практики робили все можливе, щоб ми опанували тонкощі роботи і полюбили нашу професію ще більше.
- Як склалася Ваша діяльність після вишу, де Ви працюєте?
- Доля вирішила так, що ще до закінчення магістратури в мене з’явилася можливість працювати асистентом ерготерапевта в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради. Нині я обіймаю там посаду фізичного терапевта, а той досвід, який я отримала в ЗНУ, допомагає мені щодня.
- Як складається Ваша співпраця з вишем? Чи проходять у вас студенти практику та працевлаштовуються по закінченню навчання?
- Так! В мене як раз студенти проходять практику. Я намагаюсь їм показати різні нюанси нашої роботи, щоб, коли вони розпочнуть свій професійний шлях, їм легше було адаптуватися.
- Якою Ви бачите свою подальшу кар’єру?
- Я хочу і надалі працювати фізичним терапевтом, допомагати людям. Можливо, поступлю в аспірантуру, щоб передавати знання майбутньому поколінню вже у стінах вищого навчального закладу.
- А які Ваші захоплення? Як Ви проводите свій вільний час?
- Обожнюю подорожувати, пізнавати нову культуру, нових людей. У вільний час, на вихідних, можу інколи писати вірші, читати книги, проводити час із друзями.
- Що б Ви хотіли побажати сьогоднішнім студентам?
- Бажаю, щоб їхній потенціал підкорив усі поставлені Smart-цілі!
- А що порадите випускникам шкіл, які обирають майбутню професію?
- Якщо не можете обрати професію самостійно, прислухайтесь до тих, хто Вас добре знає! Але, якщо обрали серцем, - щоб не було, не слухайте нікого, йдіть за покликом!
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/