Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Маргарита Круковська

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Маргарита Круковська

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Маргарита Круковська
09.12.2022 13:21 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет фізична терапія ерготерапія факультет фізичного виховання здоров’я туризм відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Іс

У Запорізькому національному університеті триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University). Сьогодні наша розповідь – про шляхи до омріяної професії досвід професійного становлення та студентські роки вихованки спеціальності фізична терапія та ерготерапія факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ Маргарити Круковської.

 

- Пані Маргарито, як саме Ви обирали спеціальність? За покликом душі чи хтось Вам її порадив?

- Свою першу профільну освіту я отримала в Медичному коледжі Запорізького державного медичного університету. Мабуть, це була данина традиції. У мене в сім’ї дуже багато медиків різних поколінь і гілок родового дерева. Тому, коли настав час обирати свій професійний шлях, залишилося лише визначитися зі спеціальністю, щоб допомагати людям. Наприкінці навчання в коледжі моя улюблена вчителька якось мені сказала: «Слухай, у нас в Україні є одна спеціальність, вона ще достатньо молода, та мені здається це твоє...». І я почала шукати інформацію щодо фізичної терапії, а також ерготерапії. Цікавилася людьми, які так чи інакше пов’язані з цією діяльністю. Поки шукала, зацікавилась напрямом «фізична реабілітація» і вирішила поступати саме на кафедру фізичної терапії та ерготерапії факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ.

- Чому саме ЗНУ?

- Тут все просто. Випускники/ці ЗНУ працюють в усіх куточках нашої країни та закордоном. А для мене важливо було після закінчення навчання працювати саме за фахом. Отже, в 2015 я вступила на перший курс бакалаврату, а в 2020 – до магістратури. Ось так і склалося, що порада людина, думка якої для мене була дуже важливою, відкрила для мене шлях в професію. Професію, до якої я відчуваю поклик души. І за це я безмежно вдячна моєму викладачеві!

- Які Ваші спогади про навчання?

- Спогади найрізноманітніші і всі дуже яскраві! Мені дуже пощастило як з викладачами, так і з одногрупниками. Ми вчились, розважались – всі разом.

- А хто з викладачів/чок Вам найбільше запам’ятався і чим саме?

- У нас на кафедрі всі викладачі – професіонали своєї справи! І стежать за світовими тенденціями. Кожен з них дав мені щось необхідне для фахового й особистісного становлення. Але є ті викладачі/чки, які стали для мене прикладом для наслідування. Серед них Надія Василівна Богдановська – жінка, яка випромінює жіночність і вражає своїм розумом і знанням у багатьох сферах, своїм бажанням розвиватись кожного дня, пізнавати нове, досягати своєї мети і нічого не боятися. А Ірина Валентинівна Кальонова турбувалася про кожного, і завжди давала неймовірні рекомендації щодо неврології. Все про тонкощі педіатрії і геронтології розповідала нам Наталія Василівна Позмогова, а ще підказувала нам, поки ще недосвідченим магістрам, як не допустити ускладнень у хворих. Андрій Олександрович Кузнєцов – завжди допомагав кожному досконало оволодіти тонкощами масажу в теорії і на практиці. Відкривала всесвіт рекреаційних ігор в реабілітації Олена Вікторівна Бессарабова. До того ж, вона завжди була готова поділитися позитивом і наснагою вчитись на будь-якому курсі. Лариса Володимирівна Потапова демонструвала навички з психології, які потрібні нам як у повсякденному житті, так і на роботі. Допомагала вона ще й пізнати себе та знайти відповіді на давні проблемні питання. А про те, як надати першу домедичну допомогу, так, щоб врятувати людину й не нашкодити собі, вчила Катерина Валеріївна Царенко. Безцінні поради та море позитиву віддавала учням наша Ганна Миколаївна Страколист! А Олена Володимирівна Потапова завжди пояснювала взаємозв’язки в кінезіотерапії і радила найефективніші вправи. Своїх викладачів пам’ятаємо завжди, і завжди дуже вдячні їм за знання, досвід, професійні секрети, якими вони поділилися з нами. Ви – найкращі!

- Давайте повернемося до років студентства? Які найяскравіші спогади залишилися з того часу?

- Найяскравіший спогад – це перша практика у магістратурі в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР. Спочатку було дуже лячно – це ж перші пацієнти! Озброївшись усім, чому нас навчали впродовж років, демонстрували набуте кожного дня. А куратори нашої практики робили все можливе, щоб ми опанували тонкощі роботи і полюбили нашу професію ще більше.

- Як склалася Ваша діяльність після вишу, де Ви працюєте?

- Доля вирішила так, що ще до закінчення магістратури в мене з’явилася можливість працювати асистентом ерготерапевта в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради. Нині я обіймаю там посаду фізичного терапевта, а той досвід, який я отримала в ЗНУ, допомагає мені щодня.

- Як складається Ваша співпраця з вишем? Чи проходять у вас студенти практику та працевлаштовуються по закінченню навчання?

- Так! В мене як раз студенти проходять практику. Я намагаюсь їм показати різні нюанси нашої роботи, щоб, коли вони розпочнуть свій професійний шлях, їм легше було адаптуватися.

- Якою Ви бачите свою подальшу кар’єру?

- Я хочу і надалі працювати фізичним терапевтом, допомагати людям. Можливо, поступлю в аспірантуру, щоб передавати знання майбутньому поколінню вже у стінах вищого навчального закладу.

- А які Ваші захоплення? Як Ви проводите свій вільний час?

- Обожнюю подорожувати, пізнавати нову культуру, нових людей. У вільний час, на вихідних, можу інколи писати вірші, читати книги, проводити час із друзями.

- Що б Ви хотіли побажати сьогоднішнім студентам?

- Бажаю, щоб їхній потенціал підкорив усі поставлені Smart-цілі!

- А що порадите випускникам шкіл, які обирають майбутню професію?

- Якщо не можете обрати професію самостійно, прислухайтесь до тих, хто Вас добре знає! Але, якщо обрали серцем, - щоб не було, не слухайте нікого, йдіть за покликом!

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини