Кафедра інформаційної економіки, підприємництва та фінансів розвиває внутрішню академічну мобільність і soft skills здобувачів освіти

Освітній процес для студентства кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ніколи не обмежувався аудиторними заняттями та проходженням практик. Завдяки ентузіазму викладацького складу дуже вагоме місце займають різноманітні тренінги та зустрічі з неординарними особистостями, що досягли успіху в професії.
Ось і нещодавно студентство ІННІ, котре навчається за економічним напрямком, долучилися до відкритої зустрічі з трансформаційним коучем і бізнес-тренером Дмитром Міцькевичем, який провів тренінг «Конкурентна розвідка та безпека бізнесу». Ініціатором, організатором заходу став Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, який представляла завідувачка кафедри аналітичної економіки та менеджменту Надія Фісуненко. До речі, саме вона запросила до тренінгу, адже між ЗНУ та ДДУВС є партнерська угода про співпрацю в галузі науки та освіти.
Молоді, яка опановує будь-яку спеціальність, завжди цікаво спілкуватися зі студентством інших ЗВО, яке навчається за аналогічним напрямком. Це й обмін враженнями від освітнього процесу, і можливість поділитися набутим досвідом, співставити отримані знання та навички і просто знайти нових друзів та однодумців/миць. Цього разу на освітньому online-майданчику зустрілися бакалаврат і магістратура освітніх програм від ДДУВС - «Економічна аналітика та захист економіки», «Фінансово-економічна безпека та ризик-менеджмент» і від ЗНУ – «Інформаційна економіка», «Економіка підприємства», «Фінанси держави та підприємницьких структур», «Оподаткування, облік, контроль в управлінні підприємством», «Промисловий менеджмент». Всі учасники/ці спільно із запрошеним бізнес-тренером Дмитром Міцькевичем у коворкінг-форматі обговорювали комплекс проблемних питань реального бізнесу, як-от: математичний і психологічний ризики підприємництва; роль лідера в антикризовій команді; модель «Трикутник Карпмана» («Переслідувач-Рятівник-Жертва») як принципова схема появи конфлікту в колективі та джерело ризику для підприємця; внутрішня й зовнішня конкурентна розвідка з метою виявлення кращих конкурентних практик і запровадження їх у власній компанії тощо.
Студентство настільки захопив тренінг, що питань було чимало. А щоб молодь якнайкраще зрозуміла, що саме тренер хотів донести до слухачів/чок, пан Дмитро ілюстрував свої відповіді за допомогою реальних бізнес-кейсів. Питання працевлаштування та кар’єрного зростання завжди цікавить студентство. Особливо, коли не за горами отримання омріяного диплому. Тож історії випускників/ць, які досягли успіху в професії, та навіть студентства, яке навчається і працює за фахом, завжди цікавлять молодь. Така зустріч відбулася і під час заходу. Власним досвідом поділилася випускниця бакалаврату Катерина Бут, яка, навчаючись у ДДУВС, паралельно працює за фахом і є членом служби безпеки мережі ресторанів. Її пригоди в якості «конкурентного розвідника», якими вона поділилася як очевидець і учасниця, стали родзинкою зустрічі та довели зацікавленість аудиторії майже до кипіння. Адже перед очима юнаків і дівчат розгорнулася мініісторія з «працівниками-злочинцями», «агентом під прикриттям» відвідувача ресторану та кульмінаційною розв’язкою з відповіддю на питання «хто крадій» – усе як у справжньому детективі!
За словами учасника тренінгу професора кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів ІННІ ЗНУ В’ячеслава Глущевського, «такі заходи формують у здобувачів унікальні "навколофахові" soft skills, які доповнюють, посилюють та урізноманітнюють спеціальні компетентності, що передбачені освітніми програмами, та знаходяться поза університетськими межами. Ці soft skills отримуються саме під час подібного спілкування з бізнесом. Тому організація таких заходів є нашим пріоритетом, адже для розвитку затребуваних здобувачами/ками вищої освіти soft skills не існує територіальних меж».
Кафедри-партнери, аналітичної економіки та менеджменту ДДУВС та інформаційної економіки, підприємництва та фінансів ЗНУ, і надалі продовжуватимуть співробітництво в межах внутрішньої мобільності здобувачів; проведення взаємних та спільних відкритих занять за участю провідних практиків. А у найближчому майбутньому планується організувати спільну платформу для обговорення освітніх програм кафедр усіма зацікавленими стейкґолдерами від обох університетів.
Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/