Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Іван Черкез

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Іван Черкез

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Іван Черкез
12.12.2022 09:43 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет фізичного виховання здоров’я туризм відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University)». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з випускником спеціальності «Фізична реабілітація» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, фізичним терапевтом відділення реабілітації Запорізької обласної клінічної лікарні. фахівцем вищої категорії, викладачем курсу фізичної терапії в Запорізькому національному університеті та в КВНЗ «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР Іваном Черкезом.

 

- Шановний Іване Юрійовичу, скільки вже минуло часу, відколи Ви отримали диплом факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ за фахом «Фізична реабілітація»?

- Я – випускник ЗНУ 2005 року й вже багацько років працюю за фахом.

- Які спогади залишилися у Вас від часів студентства?

- На той час, як і багато хто з нашої спортсменської когорти, я вже мав підробіток – зовсім не за фахом, працював охоронником. Попри це, той час згадується, як безтурботне студентське життя. Дещо тоді ми сприймали із легкістю і не завжди вміли цінувати те, що мали. Проте в нас були певні прагнення, надії, віра у щасливе майбутнє, друзі, веселе студентське життя та відпочинок!

- Якби сьогодні повернути час назад, коли треба було йти на пари, до кого з викладачів і викладачок факультету Ви б хотіли знов потрапити і чому?

- Із особливою вдячністю згадую Надію Богдановську, яка сьогодні завідує кафедрою фізичної терапії та ерготерапії та яка в нас викладала фізичну реабілітацію під час різних захворювань. Фізіологію на той час викладав нині покійний Євген Євдокимов. А фармакологію – Валентина Голець. Чудові викладачі й викладачки, фанати та фанатки своєї справи, саме вони на той час змогли спонукати багатьох із нас обрати саме напрям реабілітації, заклали основи знань для нашої майбутньої спеціальності. Так, я змінив свої спортивні пріоритети, обравши напрям медицини, реабілітації у спорті, що сприяє відновленню спортсменів і спортсменок після травм.

- Чому для здобуття вищої освіти свого часу Ви обрали саме цей факультет ЗНУ? Коли народилася Ваша мрія стати фахівцем за обраною Вами спеціальністю, і чи була у вас інша альтернатива, інші інтереси? Отримавши диплом, які перспективи розвитку для себе, як творчої особистості, знайшли в цій галузі?

- На факультет я прийшов, уже зі спортивною спеціалізацією. На той час серйозно займався боксом і спочатку планував йти у спорт, мене навіть мій тренер готував собі в помічники. Проте так сталося, що водночас мене зацікавив медичний напрям, який спрямований на подолання наслідків травм у спорті. Справжній «перелам» у моїй свідомості відбувся на 5 курсі: ми проходили довготривалу переддипломну практику на базі Запорізької обласної клінічної лікарні, де я та мої одногрупники потрапили в «світ реабілітації». Побачивши на власні очі диво фізичного відновлення після спортивних травм, яке нам продемонстрували професіонали й професіоналки в цій галузі, та назбиравши матеріалу для своєї дипломної роботи, я зрозумів, що це – саме той напрям, у якому я прагну працювати. Адже спорт – це добре, але недовготривало. Відтоді я розпочав багато читати за тематикою реабілітаційних напрямків.

- У студентські роки чи брали участь у громадському житті університету?

- Насправді, тоді часу вистачало лише на спорт, навчання та підробіток, адже, як кожна молода людина, прагнув мати якісь гроші та певну незалежність.

- Після університету Ви встигли побудувати кар’єру. Одразу після його закінчення де Ви працювали? Які посади потім обіймали? Поділіться секретом Вашого професійного успіху.

- Уже після закінчення університету мене особливо зацікавила проблема ДЦП у дітей. І я пішов працювати в Хортицький національний навчально-реабілітаційний багатопрофільний центр (зараз це – академія). Там на той час функціонувало унікальне відділення раннього втручання для цієї категорії дітей, де перебувала малеча до 3 років, а також проходила реабілітацію й старша категорія – 3-18 років. Мої більш досвідчені колеги наполегливо радили мені саме тут набиратися досвіду, аби потім я міг працювати в педіатрії з групами немовлят і дітей молодшого дошкільного віку. За цим напрямком я і пропрацював з 2003 по 2007 роки. Потім зайнявся приватною практикою: здійснював реабілітацією дітей із важкими фізичними захворюваннями, зокрема неврологічного характеру. Працював також у різних містах України в приватних медичних центрах із дорослими пацієнтами й пацієнтками. Опановував нові підходи й напрямки роботи, новітнє обладнання, яке з’являлося протягом останнього часу тощо. Повернувшись до Запоріжжя протягом п’яти років працював у приватному медичному центрі «Аватаж» (засновниця – Ніна Сікорська), займаючись відновленням функцій руху в пацієнтів з постінсультною паталогією. Потім була робота в медсанчастині «Мотор Січ», і от вже майже п’ять років як працюю фізичним терапевтом у Запорізькій обласній клінічній лікарні.

- Чи підтримуєте Ви зв’язки з Вашими колишніми однокурсниками й однокурсницями та викладачами й викладачками?

- Чимало випускників і випускниць ЗНУ, які закінчили спеціальність «Фізична реабілітація», працюють за фахом, ми знаємо один одного та підтримуємо зв’язки. Це – не лише мої одногрупники й одногрупниці, а й випускники та випускниці різних років, які сьогодні працюють в ортопедії, педіатрії, неврології – як в Україні, так і за кордоном. Ми також підтримуємо тісні зв’язки із ЗНУ, факультетом і викладачами та викладачками кафедри фізичної терапії та ерготерапії: Надією Богдановською, Іриною Кальоновою та іншими, хто виступає керівниками й керівницями клінічної практики студентів. Адже на базі ЗОКЛ та інших лікарень відбуваються практичні заняття з фізичної реабілітації, ми також читаємо лекції для студентства, які в період останніх ковідних років і війни з рф відбуваються здебільшого онлайн. Проте чимало майбутніх фізичних терапевтів і терапевток відвідують заняття на базі лікарні, а за відсутності такої можливості ми збираємо дистанційні конференції, організовуємо показ якихось практичних методик, консультуємо, відповідаємо на цікаві для молоді запитання.

- Що найцікавішого й найважливішого для Вас сталося за період професійної діяльності? І над чим сьогодні працюєте?

- Для мене цікава сама спеціальність, яка дозволяє відновити активність руху пацієнтів і пацієнток після інсультів, черепно-мозкових, спинно-мозкових травм, різного типу переламів, ставити на ноги поранених бійців ЗСУ. До речі, така категорія – це новий напрямок у нашій діяльності. Серед учасників бойових дій чимало важких пацієнтів, які мають також психологічну травму. Отже, довелося швидко перекваліфіковуватися: опановувати психологію, вивчати осколкові та вогнепальні травми, контузії тощо. Наразі ми успішно відновлюємо працездатність наших військових. Але усе це вимагає постійної професійної самоосвіти, підвищення кваліфікації, вміння ефективно навчатися новому й опановувати новітні досягнення в галузі медицини та фізичної реабілітації, брати участь у різноманітних тренінгах та інших заходах. Зокрема, Запорізька обласна клінічна лікарня – учасниця міжнародного проєкту «TEAM Ukraine»: під час тренінгів американські медики ділилися з нами досвідом у галузі нейрореабілітації. Чимало реабілітологів із різних міст України тоді відвідати ці заходи, й усі ми отримали відповідні сертифікати. Загалом наша спеціальність затребувана сьогодні в суспільстві й не тільки в нашій країні. Випускники й випускниці спеціальності «Фізична реабілітація» конкурентноспроможні також і в країнах ЄС.

- Наприкінці традиційне запитання: що б Ви хотіли побажати вступникам/вступницям, студентству факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, які обрали спеціальність «Фізична реабілітація»? А також – чи можете надати якісь цінні поради, як їм стати професіоналами й професіоналками своєї галузі й досягти здійснення своєї мрії?

- Раджу якомога раніше усвідомити необхідність якісного навчання й одразу,  можливо, то з 1 курсу, розпочинати працювати за обраною спеціальністю. Так буде легше розуміти навчальний матеріал, теоретичні засади вашої спеціальності, вчитися ставити правильні запитання викладачам і викладачкам й отримувати правильні відповіді на них. Проте й після закінчення університету ви маєте багато чому навчитися, адже вища освіта надає базу знань. А враховуючи той факт, що постійно з’являються нові методики, наукові досягнення дозволяють створювати нове обладнання, ми постійно маємо навчатися – протягом усієї нашої професійної діяльності. Фізичний терапевт/терапевтка також періодично проходить атестацію на підвищення кваліфікації, що підтверджується складанням кваліфікаційних тестів. Зокрема, я маю вищу категорію інструктора ЛФК та лікувального масажу. Наразі в Україні, на жаль, не має комісії, яка здійснює атестацію на вищу категорію за фахом «Фізична реабілітація». Адже це – нова спеціальність, і ми очікуємо, після завершення війни, шо така кваліфікація буде введена в Україні.

- Вдячні за спілкування й гарні побажання для студентської молоді ЗНУ. Успіхів Вам у подальшій професійній діяльності!

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

Слідкуйте також за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

 

 

Схожі новини