Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ співпрацює з Вознесенівським відділом Головного управління ДПС у Запорізькій області

ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ співпрацює з Вознесенівським відділом Головного управління ДПС у Запорізькій області

ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ співпрацює з Вознесенівським відділом Головного управління ДПС у Запорізькій області
14.12.2022 09:01 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут ім Ю М Потебні ЗНУ кафедра обліку аналізу оподаткування та аудиту Вознесенівський відділ Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області

Нещодавно студентство Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ зустрілося з представниками Вознесенівського відділу Головного управління ДПС у Запорізькій області. Захід відбувся в online-форматі за ініціативи завідувачки кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту ІННІ Тетяни Меліхової. До нього долучилася молодь бакалавратури та магістратури спеціальностей 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 073 «Менеджмент», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 051 «Економіка», 281 «Публічне управління та адміністрування».

Начальниця відділу адміністрування юридичних осіб Олена Михайличенко бачила перед собою не просто студентство, а майбутніх колег, тож вона спілкувалася з ними як з однодумцями, яких поєднує любов до обраної професії, з тією різницею, що одні вже досягли успіху, а в інших все ще попереду. Гостя (до речі, випускниця Інженерної академії) розповіла про ті зміни, яких зазнала структура податкової служби за останні роки. Окреслила Олена Вікторівна й чималий перелік завдань, які покладені на її відділ. Це консультування, надання різноманітних витягів, довідок, формування електронних ключів тощо. Розказала пані Олена й про зміни в роботі податкової служби з початком воєнних дій, зокрема, про тимчасову відміну одних перевірок і поновлення восени та взимку інших, які спрямовані на повернення коштів із бюджету на рахунок платника, а також перевірок, які здійснюються під час ліквідації підприємства тощо.

Не менш корисним був і виступ Лариси Родіонової, спеціалістки, яка займається адмініструванням фізичних осіб – підприємців і самозайнятих осіб. Лариса Дмитрівна розповіла слухачам/кам про категорії та види податків; особливості їх сплати особами, які користуються спрощеною системою оподаткування. Детально зупинилася гостя на темі податкових знижок, тобто можливості громадян/ок повернути частину сплаченого загальнодержавного податку на доходи за певні послуги, здійснені упродовж звітного податкового року платником податків. Лариса Дмитрівна наголосила, що витрати мають підтверджуватись квитанціями, чеками, копіями договорів (за їх наявності), в яких обов’язково відображається вартість послуг і термін оплати за них. Розповіла пані Лариса й про категорії громадян, які користуються податковими знижками, про порядок їхнього оформлення і таке інше.

Представник Центру обслуговування платників (ЦОП) Олег Правда розповів молоді про свій підрозділ, в якому надається низка адміністративних послуг. Серед них: прийняття звітів і звернень; отримання публічної інформації; здійснення консультацій, які необхідно надавати в найкоротший термін всім, хто їх потребує. Окреслив Олег Вячеславович і деякі переваги користування «Електронним кабінетом платника», особливо в умовах, коли чимало людей знаходяться за межами міста. Він зазначив, що нині у Вознесенівському відділі ДПС на обліку перебувають 42 тисячі платників податків, з яких близько 20 тисяч – це фізичні особи – підприємці. А оскільки під час надання податкової звітності переважно використовується електронна форма, то ЦОП постійно допомагає громадянам/кам, наприклад, отримати електронний цифровий підпис для доступу до електронного кабінету платника, де можна скористатися цифровими сервісами, е-документообігом тощо.

Наприкінці зустрічі обговорювалися можливість проходження студентами інституту практики у Вознесенівському відділі Головного управління ДПС; працевлаштування випускників; наявність вакантних місць, про які майбутні податківці можуть дізнатися на сторінці відділу кадрів ГУ ДПС у Запорізькій області.

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні ЗНУ

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини