На історичному факультеті ЗНУ продовжується співробітництво із університетом-партнером із КНР та розвиваються китаєзнавчі студії
На історичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) четвертий рік поспіль продовжується співпраця із вченими Аньхойського педагогічного університету (м. Вуху, провінція Аньхой, Китайська народна республіка). Започаткована за ініціативою керівництва ЗНУ в особі ректора Миколи Фролова та за безпосередньої участю професора Володимира Волкова, ця співпраця конкретизувалася започаткуванням Школи Конфуція на базі нашого вишу. Кілька років її діяльності дозволили студентству та викладацтву ЗНУ значно розширити свої знання із історії та культури Китаю, його мови.
Від самого початку цього процесу вчені історичного факультету приймали в ньому найактивнішу участь, про що вже багато писалося. Важливо пригадати публікації попередніх років із цієї теми. Ось лінки на них:
Триває ця співпраця й зараз, попри весь комплекс несприятливих обставин – розв’язану РФ війну та епідемію COVID-19. Так, вже традиційно, декан історичного факультету, професор Володимир Мільчев виступив із доповіддю на міжнародному симпозіумі, який щороку проводить Центр дослідження регіонів при Міністерстві освіти КНР. Китайські колеги традиційно виявили величезний інтерес до минулого та сучасності України взагалі та запорізького краю зокрема. Частину доповідей на науковому зібранні присвятили проблематиці сучасного відбиття українським народом збройної російської агресії. Так, професор Мільчев 19 листопада 2022 року виголосив промову на тему «Землі козацьких військ та полків на мапі сучасної України: проблеми ментальної географії». На основі використання широкого кола історичних джерел ним було показано, що більш ніж дві третини території нашої держави у XVII – першій половині ХІХ ст. перебували в складі адміністративно-територіальних утворень, населення яких вело козачий спосіб життя.
Було доведено, що саме ця обставина стала запорукою збереження уявлень про Україну, як «козацький край», в історичній пам’яті та ментальності їх нащадків та волелюбного героїзму всіх, хто відносить себе до «Козацького Роду». Доповідь супроводжувалася презентацією картографічних джерел, що мали проілюструвати правдивість наукових узагальнень. Продовжується й розвиток напряму китаїстики (синологія). У рамках цього процесу професор Мільчев 30 листопада 2022 р. взяв участь у роботі ХVI-ої міжнародної конференції «Китайська цивілізація: традиції та сучасність», на базі Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАНУ. Тема його доповіді – «Місце аналітичних центрів у реалізації стратегічних цілей внутрішньої та зовнішньої політики КНР» – була із зацікавленням зустрінута учасниками-науковцями. Основні її тези вже було апробовано в процесі викладання курсу студентам-магістрантам 1-го року навчання – «Провідні аналітичні центри сучасного світу».
Крім цього, вже третій рік як на історичному факультеті, в рамках освітньої програми «Країнознавство» викладається курс за вибором студентів – «Сучасні глобалізаційні ініціативи КНР на євразійському просторі» (авторський курс В. Мільчева). На фінальній стадії реалізації знаходиться й проект публікації книги нарисів з історії запорозького козацтва XVIII століття, авторства Володимира Мільчева, китайською мовою. Перекладена книга незабаром побачить світ завдяки спільним зусиллям фахівців історичного факультету та Школи Конфуція ЗНУ, зокрема перекладачем та редактором цього видання виступає її директор (2019 – 2020 рр.) професор У Шихун.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/