Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентство й молоді вчені ЗНУ – переможці Обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі науки-2022

Студентство й молоді вчені ЗНУ – переможці Обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі науки-2022

Студентство й молоді вчені ЗНУ – переможці Обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі науки-2022
23.12.2022 14:43 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Факультети Біологічний Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультети наукова діяльність молода наука нагородження обласний конкурс для обдарованої молоді наукова галузь

20 грудня відбулося урочисте нагородження переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі науки у 2022 році. У заході взяли участь голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух, його заступник голови Віталій Сиволап, директорка департаменту освіти і науки Людмила Бухаріна, начальниця управління молоді фізичної культури та спорту ОВА Наталія Власова, ректори закладів вищої освіти Запорізької області, декани факультетів й наукові керівники та керівниці студентства і молодих вчених, відзначених під час заходу. Традиційно серед кращих молодих дослідників і дослідниць відзначили студентів і студенток і молодих вчених Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

За інформацією науково-дослідної частини ЗНУ, в номінації «біологічні, хімічні науки, екологія» (категорія студенти)  перемогу здобула Тітова Ірина, тема наукової роботи «Стан вільнорадикальних процесів у хворих на Covid-19 з супутніми серцево-судинними захворюваннями». Наукова керівниця Копійка Віра Вікторівна, заступниця декана з наукової роботи біологічного факультету, кандидатка біологічних наук, доцентка.

В номінації «історичні науки та культурологія» в категорії студенти перемогу здобула Бокова Марія, яка представила дослідження на тему «Роль НАТО у розвитку міжнародного співробітництва з подолання пандемії Covid-19», науковий керівник доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкасов Станіслав Сергійович. Тоцька Софія з науковою роботою  «Революція Гідності Запорізької області (листопад 2013 – лютий 2014 рр.)» здобула перемогу в категорії молоді науковці. Дослідження було виконане під керівництвом доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри новітньої історії України Турченка Федора Григоровича.

Під керівництвом декана юридичного факультету, докторки юридичних наук, професорки Коломоєць Тетяни Олександрівни, в номінації «юридичні науки» перемогу здобули: Пирожкова Аліна (категорія студенти) тема наукової роботи «Правове регулювання переміщення тварин через митний кордон України: проблемні питання та шляхи їх вирішення» та Чеченко Катерина (категорія молоді науковці) з дослідженням на тему «Правовий аналіз інституту обмежень прав особи, що уповноважена на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (на прикладі принципу доброчесності)».

В номінації «педагогічні та психологічні науки» в категорії студенти перемогу здобула Світла Катерина. Під керівництвом завідувача кафедри психології, кандидатки психологічних наук, доцентки Губи Наталії Олександрівни було підготовлено наукову роботу на тему «Суб’єктивне почуття самотності в умовах обмеження свободи, спричинених поширенням пандемії Covid-19».

Димова Анастасія здобула перемогу у номінації «мистецтвознавство, архітектура та дизайн» (категорія студенти) Наукова робота «Розробка серії ілюстрацій на тему українського фольклору» була виконана під керівництвом викладача кафедри дизайну Потапенко Миколи Васильовича.

Варто нагадати, що вже понад 10 років управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької ОВА проводить обласний конкурс для обдарованої молоді в галузі науки. Цього року на розгляд кваліфікованого журі надійшло 132 наукові роботи від студентів і студенток закладів вищої освіти, молодих вчених, фахівців і фахівчинь промислових підприємств та організацій Запорізької області. Кращих визначали в 16 номінаціях: фізико-математичні науки, біологічні, хімічні науки та екологія, географічні та геологічні науки, технічні науки, сільськогосподарські науки, історичні науки та культурологія, економічні науки, філософські та соціологічні науки, філологічні науки, юридичні науки, педагогічні та психологічні науки, медичні та фармацевтичні науки, мистецтвознавство, архітектура та дизайн, державне управління та політичні науки, фізичне виховання та спорт, менеджмент.
«Молоді науковці й науковиці активно беруть участь в наукових конкурсах. Цей потенціал та знання ми маємо знаходити та винагороджувати. Після нашої перемоги розпочнеться відбудова держави, й саме ці люди стануть рушієм прогресу та допоможуть у покращенні нашої економіки, медицини, технічних наук та інших галузей життя», – під час церемонії нагородження зазначила начальниця управління молоді фізичної культури та спорту ОВА Наталія Власова. Для оцінювання конкурсних робіт створили комісія, до складу якої залучили фахівців і фахівчинь із відповідних дисциплін, зокрема серед журі були представники й представниці Запорізького національного університету. Усі переможці обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки отримали грошову премію. Для цього з обласного бюджету виділили 50 тисяч гривень.
Голова ЗОВА Олександр Старух, вітаючи обдаровану молодь, зазначив, що для всієї освітньої спільноти важливо підвищення актуальності наукових досліджень, наближення їх до запитів сьогодення. Під час спільної роботи в цьому напрямку, підвищується не лише загальний рівень знань, а й попит на молодих фахівців і фахівчинь. «Переконаний для того, щоб досягати успіхів, – війна не перешкода. Вірю, що науковий потенціал юного покоління буде розвиватися й надалі. Інтелектуальна молодь – це наше майбутнє! Для того, щоб заохотити юних науковців і науковиць до досліджень та створення дійсно корисних проєктів ми також маємо поміркувати над збільшенням премій за перемогу та запровадити регіональні гранти», – наголосив він.
Своєю чергою, заступник начальника обласної військової адміністрації Віталій Сиволап відзначив важливість роботи наукових керівників і керівниць, які не лише мотивують юних науковців і науковиць досліджувати актуальні теми, але й роблять важливі для нашої країни відкриття та на міжнародній арені демонструють високий науковий потенціал України, та подякуав їм від імені ЗОВА. Переможцям і переможницям конкурсу побажали успіхів у побудові наукової кар'єри та наголосили на великому значенні зусиль молоді для відбудови України після Перемоги.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.883272433114096

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини