«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка математичного факультету, заступниця директора з навчально-методичної роботи Економіко-правничого фахового коледжу, викладачка вищої категорії Альона Ходаковська

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University). Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з випускницею математичного факультету, заступницею директора з навчально-методичної роботи Економіко-правничого фахового коледжу, викладачкою вищої категорії Альоною Ходаковською.
- Альоно Валеріївно, скільки вже минуло часу, відколи Ви здобули диплом математичного факультету ЗНУ?
- Червоний диплом математичного факультету ЗНУ за спеціальністю «Прикладна математика» я отримала у 2006 році.
- Які спогади залишилися у Вас з часів студентства?
- Почну здалеку. Навчалась я у звичайній загальноосвітній школі №80 м. Запоріжжя. Свого часу моя шкільна вчителька математики Лариса Анатоліївна Циганок, закохала мене в математику. А мій тато завжди приходив мені на допомогу під час розв’язання складних математичних задачок. Пам’ятаю також, як навчалась на підготовчих курсах: в такому гарному навчальному корпусі № 2. Відтоді й вирішила, що вступатиму саме до ЗНУ! І влітку 2001 року моя мрія здійснилась я подолала конкурс «3 особи на місце» і вступила на бюджет на спеціальність «Прикладна математика». Саме в той рік на цю спеціальність вступили і навчалися на потоці майже 100 осіб! Звісно, часи студентства були найкращими в житті: цікаве навчання, нові знайомства і така складна математика. Чого варті лише спогади, коли готувалися до складання колоквіумів із математичного аналізу!
- Якби сьогодні повернути час назад, коли треба було йти на пари, до кого з викладачів/ок факультету і на які дисципліни Ви б хотіли знов потрапити і чому?
- Пам’ятаю цікаві пари по чисельним методам Сергія Гребенюка, з мови програмування С++ – у Сергія Гоменюка, з математичного аналізу, який вели викладачки Наталія Д’яченко та Ольга Тітова. А ще мені дуже подобались заняття з фізичної культури.
- Чому для здобуття вищої освіти свого часу Ви обрали саме математичний факультет ЗНУ?
- Щодо вибору майбутньої професії, то під час вступу я вагалась, обираючи лише між двома такими спеціальностями як «Математика» та «Прикладна математика». І тільки після розмови з членами приймальної комісії віддала перевагу комбінації математики та інформатики, яка гармонійно поєднується в рамках спеціальності «Прикладна математика». Після закінчення факультету продовжила навчання в аспірантурі ЗНУ.
- У студентські роки чи брали участь у громадському, науковому житті університету? І що з тих напрацювань і навичок, можливо, потім знадобилося для розвитку професійної кар’єри?
- На сьогоднішній день мій напрям роботи тісно пов’язаний саме з наукою. Проте за часів навчання, звісно, наука була присутня лише під час написання курсових робіт і дипломного проєкту. Отже більше запам’яталось культмасове життя, яке вирувало в студентські роки. Це – й святкування Дня народження математичного факультету, захопливий конкурс «Дозвольте відрекомендуватись, 1 курс!», Дні студента, й ще багато чого!
- Після університету Ви встигли побудувати кар’єру. Одразу після його закінчення, де Ви працювали? Які посади обіймали? Поділіться секретом Вашого професійного успіху.
- Розпочала я свій професійний шлях на посаді лаборантки на кафедрі математичного аналізу ЗНУ. А от моє кар’єрне зростання цілком пов’язане з роботою в Економіко-правничому фаховому коледжі. У 2009 році я почала тут працювати викладачкою. А вже через рік директорка нашого коледжу Олена Грибанова запропонувала посаду завідувачки відділенням. Потім, у 2014 році, коли повернулася з декретної відпустки, я вже посіла місце заступниці директора з навчально-методичної роботи коледжу.
- Чи підтримуєте Ви зв’язки із Вашими колишніми однокурсниками/цями та викладачами/ками?
- Звісно, ми продовжуємо спілкуватися. Так, нещодавно з колишніми однокурсниками/цями святкували 20-річчя нашої дружби! Загалом, ми крокуємо по життю разом, допомагаємо один одному. Оскільки між коледжем і факультетами й кафедрами ЗНУ налагоджена тісна співпраця, по роботі ми часто спілкуємося і з викладачами/ками математичного факультету. А ще варто відзначити, що увесь цей час я є свідком того, як розвивається університет і сам коледж, як відбувається благоустрій території студентського містечка, відкриваються нові аудиторії з сучасним обладнанням, зростає потужний кадровий потенціал ЗНУ. Тож, відчуваю і радію, що я – частина найкращого та найпотужнішого закладу вищої освіти у Південному регіоні нашої країни, який вирізняється європейським підходом до навчання!
- Що найцікавішого і найважливішого для Вас сталося за період професійної діяльності? І над чим сьогодні працюєте?
- Не можна мабуть так одразу виділити якусь одну – найцікавішу подію. Мені подобається працювати зі студентами\ками: вони надихають нас, викладачів/ок, до постійного професійного розвитку! В умовах сьогодення намагаюсь проводити заняття з вищої математики для коледжу з використанням різних цифрових сервісів та ігрових методів – в цікавому для них форматі. У досягненні цієї мети мені допомагає навчання в аспірантурі ЗНУ. Адже тематика мого дисертаційного дослідження пов’язана саме із застосуванням навчально-ігрових технологій в освітньому процесі.
А от щодо найважливішої події, яка відбувається щороку влітку, то це, мені здається, – робота у складі відбірковій комісії коледжу. Гарний набір першого курсу, коли відчуваєш їхнє задоволення від того, що вони обрали саме Економіко-правничий фаховий коледж ЗНУ, що їхні очікування виправдалися – ось що для мене важливо!
- Наприкінці традиційне запитання: що б Ви хотіли побажати вступникам, першому курсу й студентству інших курсів ЗНУ та ЕПФК, а також надати якісь цінні поради, аби стати професіоналами/ками своєї галузі й досягти здійснення своєї мрії?
- Вступникам бажаю побудувати свою власну освітню траєкторію і прямувати нею крок за кроком. Окрім іншого, зараз існує унікальна можливість використовувати перехресний вступ. За мого навчання такого не було. Це – коли ви, наприклад, в коледжі навчаєтесь за однією освітньо-професійною програмою, а потім під час вступу на 2 курс бакалаврату ЗНУ можете обрати зовсім іншу освітню програму, і до магістратури вступити ще на іншу освітню програму, обрати зовсім інший напрям діяльності. А ще хочу порадити студентству максимально використовувати можливості, котрі надає ЗНУ. Окрім навчання, тут існує великий вибір напрямів у роботі студентської ради. Отже, будьте активними в різних спортивних і культурно-масових заходах, використовуйте програми міжнародної мобільності! А випускникам/цям університету бажаю знайти для себе найкраще місце роботи. Тому що саме вам потрібно буде відбудовувати Україну після нашої ПЕРЕМОГИ!
- Вдячні за спілкування й гарні побажання для студентської молоді ЗНУ. Успіхів Вам у подальшій науковій та професійній роботі!
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя представники всіх факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучаються до роботи й представники факультету журналістики, пресслужби вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Представники усіх факультетів університету та інженерного інституту допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету! Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/