Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На 3 курсі освітньо-професійної програми «Графічний дизайн» відбувся захист курсових робіт

На 3 курсі освітньо-професійної програми «Графічний дизайн» відбувся захист курсових робіт

На 3 курсі освітньо-професійної програми «Графічний дизайн» відбувся захист курсових робіт
27.12.2022 10:33 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки та психології кафедра дизайну освітній процес захист дипломних робіт академічна доброчесність антиплагіат

Днями на кафедрі дизайну факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ організували захист курсових робіт із дисципліни «Проєктування» здобувачів і здобувачок вищої освіти 3 курсу освітньо-професійної програми «Графічний дизайн». Захист відбувався публічно в офлайн-форматі. На захід завітали викладачі й викладачки кафедри, які здійснювали керівництво курсовими роботами студентів і студенток – PhD, доцентка Чемерис Г.Ю., старший викладач Брянцев О.А. та старша викладачка Виноградова А.С.

Нагадаємо. шо курсовий проєкт із дисципліни «Проектування» студенти/ки виконують у першому семестрі 3 курсу. Ця дисципліна – чи найголовніша в циклі професійної підготовки майбутніх дизайнерів/дизайнерок, адже тут їх навчають зв'язувати воєдино окремі елементи навчальних завдань із різних дисциплін, переплітати в цільне бачення головну ідею крізь призму поточних вправ, умінь і навичок. Це комплексне завдання, під час виконання якого набуваються та закріплюються, поглиблюються й узагальнюються практичні та теоретичні знання дисциплін, які вивчалися упродовж попередніх семестрів. Через це тематика курсових робіт демонструє наявність міждисциплінарного зв'язку з фундаментальними дисциплінами та, зокрема, з дисципліною «Технології поліграфії». Тому вона передбачає верстку багатосторінкового видання в мікрогрупах для формування комунікативної компетентності здобувачів/здобувачок.
Курсова робота сприяла розвитку творчого підходу до поставленої задачі, надбанню навичок до самостійного проведення наукових досліджень і проєктної діяльності. Її захист покликаний надати цьому процесу наукового обґрунтування й націлений на свідоме обрання студентом/студенткою теми майбутньої кваліфікаційної роботи. Здобувачі/здобувачки вищої освіти продемонстрували вміння самостійно ставити та комплексно вирішувати практичні та науково-дослідницькі завдання та застосовувати теоретичні знання на практиці; навички проведення наукових досліджень. Вони показали свою здатність до формулювання наукової проблеми та її самостійного осмислення; вміння зібрати, аналізувати й упорядкувати знайдені та відібрані матеріали, а також – узагальнювати дослідження в процесі проєктування комплексних проєктно-графічних рішень журнальної продукції.
Здобувачів і здобувачок вищої освіти перед написанням курсових робіт залучили до онлайн-зустрічей із науковими керівниками й керівницями, під час яких акцентували увагу студентів і студенток на тому, що ЗНУ співпрацює з сервісом перевірки на плагіат «Unicheck», який дозволяє перевіряти текст за різними пошуковим модулям, що містяться в її базі даних, та отримати детальний звіт щодо подібності. До списку джерел сервісу входять бібліотеки більш ніж 500 найвідоміших університетів світу, а роботи перевіряються на 200 різних мовах.
Викладачі та викладачки кафедри дизайну в рамках процедур забезпечення якості освітньої діяльності постійно звертають увагу здобувачів і здобувачок вищої освіти на нормативну базу, що регламентує вимоги дотримання академічної доброчесності. Для забезпечення автентичності тексти курсових робіт перед захистом пройшли перевірку для дотримання вимог щодо академічної доброчесності. Варто відзначити, що всі роботи, подані на захист комісії, мали протоколи оригінальності не менше ніж 70%, що відповідає нормам дотримання академічної доброчесності у ЗВО. За результатами захисту курсових робіт можна констатувати, що на вимогу часу, кафедра дизайну демонструє максимально доброзичливе, конструктивне ставлення до здобувачів і здобувачок вищої освіти при обов’язковому дотриманні принциповості та об’єктивності оцінювання їхніх досліджень згідно з вимогами щодо критеріїв академічної доброчесності.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини