Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ поздоровили з ювілеєм професора кафедри загальної та прикладної фізики Олександра Смолякова

У ЗНУ поздоровили з ювілеєм професора кафедри загальної та прикладної фізики Олександра Смолякова

У ЗНУ поздоровили з ювілеєм професора кафедри загальної та прикладної фізики Олександра Смолякова
26.12.2022 11:47 Все Головні новини Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет математичний факультет ювілей поздоровлення

Колектив ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) привітав з ювілеєм професора кафедри загальної та прикладної фізики математичного факультету Олександра Смолякова та подякував йому за довгі роки плідної праці на благо рідного для шановного іменинника закладу вищої освіти.

 

Шановний ювіляр – випускник ЗНУ. Він у 1995 році закінчив фізичний факультет (на той час – Запорізького державного університету) за спеціальністю «Фізика твердого тіла» та отримав кваліфікацію фізика. У 2000 році на базі цього ж вишу він захистив кандидатську дисертацію на тему «Вплив лазерної обробки на структурний стан аморфних сплавів на основі заліза та кобальту». І вже у 2004 році йому присвоїли вчене звання доцента кафедри фізики твердого тіла. Згодом, у 2020 році, Олександр Васильович захистив докторську дисертацію в спеціалізованій вченій раді Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара за спеціальністю «Фізика твердого тіла». Темою його наукової роботи стало «Формування аморфно-кристалічного та квазікристалічного станів у металевих сплавах при лазерних нагрівах». Після захисту йому присвоїли науковий ступінь доктора фізико-математичних наук.

На сьогодні Олександр Смоляков належить до когорти провідних фізиків університету. Він – автор близько сотні наукових праць. Шановний ювіляр багато уваги приділяє таким напрямкам прикладних досліджень, як: фізика аморфного стану речовини, структурні перетворення в металевих сплавах під впливом імпульсного лазерного нагріву, фізика квазікристалічних матеріалів, моделювання структури квазікристалічних сплавів та інші. Студентам і студенткам фізичних спеціальностей під час занять Олександр Васильович передає свій багаторічний досвід та знання. Він викладає цілу низку дисциплін природничого спрямування: «Вступ до фундаментальної фізики», «Аморфні та квазікристалічні матеріали», «Дефекти кристалічної будови твердих тіл», «Основи геометричної кристалографії», «Оптика», «Властивості металевих систем», «Лазерна обробка металів і сплавів», «Фізика наноматеріалів» і «Практична металографія».

Колектив університету високо цінує наполегливу працю шановного іменинника, спрямовану на розвиток прикладної науки та зростання математичного факультету ЗНУ, бажає й надалі злагодженої та результативної роботи в колі однодумців, подальших успіхів у всіх починаннях і щоденних справах. А ще, якнайшвидшого втілення в життя найзаповітнішої мрії – мирного неба над Україною.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини