Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ» – вихованець факультету журналістики, військовослужбовець ЗСУ Артем Орловський: «Війна не навчить змиритись із втратами близьких мені людей та побратимів»

«Історії успіхів випускників ЗНУ» – вихованець факультету журналістики, військовослужбовець ЗСУ Артем Орловський: «Війна не навчить змиритись із втратами близьких мені людей та побратимів»

«Історії успіхів випускників ЗНУ» – вихованець факультету журналістики, військовослужбовець ЗСУ Артем Орловський: «Війна не навчить змиритись із втратами близьких мені людей та побратимів»
28.12.2022 15:03 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University)». Сьогодні в його рамках – інтерв’ю з випускником факультету журналістики, воїном ЗСУ Артемом Орловським.

 

На цій війні українці показують всьому світу, яке ДНК має бути в справжнього воїна, госпітальєра, волонтера, рятувальника та багатьох інших… Тож герої коміксів «Марвел», Джони Рембо та Термінатори – нині не так актуальні вже. Фантастичні операції, де ми били та б’ємо ворога, зворушливі сюжети з поверненням додому наших людей, змусили озирнутися навколо себе, спонукали до більшої поваги. На початку грудня 2022-го року, викладачі та студенти факультету журналістики провели веб-зустріч із випускницею Анастасією Блищик, яка нині перебуває в лавах ЗСУ. Більше інформації – за лінком:

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=58238&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-zhurnalistiki-organizuvali-zustrich-iz-vipusknitseyu--vijskovosluzhbovitseyu-anastasi--yu-blischik

Сьогодні пропонуємо вам інтерв’ю викладача Юрія Костюка з Артемом Орловським, діючим військовослужбовцем ЗСУ, випускником факультету.

 

- Артеме, де та в яких умовах Ви зустріли 24 лютого 2022 року ?

- Можу почати розповідь декількома днями раніше. Нашим батальйоном була сформована посилена ротно-тактична група, яка 22 лютого виїхала в район зосередження поблизу кордону в Чернігівській області. 23 лютого я зі своїм командиром поїхали вздовж кордону проводити аеророзвідку й обирати основні й запасні рубежі оборони. Після обіду ми застрягли в лісі в 5 км від кордону, на щастя, за нами приїхали вночі прикордонники й витягли. А на ранок вони вже були в полоні. Приїхавши на базу о першій ночі, я вже точно знав, що буде війна й почав розрахунок своїх сил і готовності до цього всього. Можу сказати, був готовим десь приблизно на 60-70%. Поспавши тоді 4-5 годин, піднялись за тривогою, спішно поснідавши та озброївшись, ми вирушили на броні назустріч ворогу. Загалом 24 лютого на броні я провів десь годин 16. Наші рубежі й точки оборони часто змінювались, доводилось багато переміщатись. По обіді готували засідку на колону рашистів, але вони поїхали іншою дорогою. Уже вночі нам поставили задачу на утримання села, де ми й роззосередилися.

- Багатьох цікавить питання: що таке страх для військового?

- Не можу говорити за всіх, особисто для мене страх – це втратити рідних і близьких, втратити свій дім. Втратити найближчих мені побратимів. Ну й іноді, коли по тобі працюють ворожі танки та бмп прицільно з близької відстані.

- Із 24 лютого минуло вже понад 10 місяців, який момент, відео чи фото розчулили під час повномасштабного вторгнення?

- Найбільше розчулив момент втрати близьких мені побратимів, братів Романа й Леоніда Бутусіних, які героїчно загинули в селі Лукашівка, Чернігівської області, в бою з переважаючою кількістю й технікою противника приблизно в 25 разів. Вони не відступили, а боролись до останнього подиху, уразивши кілька одиниць ворожої техніки. Мене від них тоді відрізала колона бмп, яка заїхала поспіхом. Дивом вдалось врятуватись. Був програний бій, але не війна. Я пообіцяв самому собі помститися за них, зробити все, що в моїх силах і можливостях. Серед відео, що вразили, – це відео з Харківської області, де військові зірвали білборд із рашистською пропагандою, а під ним були слова Тараса Шевченка: «Борітеся – поборете…»

- Що пишуть Вам люди з фронту, можливо, про щось прохають?

- Пишуть, що важко, але тримаються. Тримаються за Україну, за свободу, за свої сім'ї, за наше спільне майбутнє. А прохають не забувати про них.

- Коли відбудеться капітуляція агресора, настане перемога, кого перших трьох обіймете?

- Першими неодмінно хочеться обійняти своїх батьків, брата та близьких мені людей. Саме ця думка надає мені сил для продовження боротьби.

- Артеме, чого війна Вас навчила?

- Мене війна навчила, що рух – це життя, а життя – це рух. Рух або вперед, або назад – це все одно рух, а значить, життя й продовження боротьби. Мені доводилось дуже багато рухатись на війні, а також завжди бути готовим до нового руху, точніше сказати – до всього. Також вона навчила, що всі люди не безсмертні, ні твої побратими, ні вороги, якими б сильними вони не були, та як би в них не була ідеально спланована операція. Усе залежить від тебе й твоїх рішень, навіть якщо ти – і не командир підрозділу.

- А чого вона ніколи не навчить?

- Війна не навчить змиритись із втратами близьких мені людей та побратимів. Кожного разу це – велика для мене трагедія.

- Чи бачили пророчі сни?

- Снів не бачив пророчих, або, швидше за все, не звертав на це уваги, бо коли прокидаюсь, усі спогади про сон швидко відходять на задній план.

- Тримаєте зв’язок з одногрупниками?

- Так, із деякими більш близько спілкуюсь, із більшою частиною менше. Дехто цікавився, як я? Загалом не дуже багато часу на це все маю. Зовсім нещодавно спілкувався з Анастасією Блищик (яка також вступила до лав Збройних Сил України) за допомогою відеозв'язку. Тоді мені зателефонував наш уже спільний друг, з яким вона зараз проходить службу в одному підрозділі. Так ми й пересвідчилися, що світ досить тісний.

- Де себе бачите за 3-5 років ?

- Складно відповісти, багато залежить від зовнішніх факторів. Дуже велика кількість цілей, задач і навіть мрій, адже час в окопі якось потрібно було проводити, саме тому й займався цим. Із основних, усе ж, цілей – хочу докласти максимальних зусиль для відбудови країни та подальшого її розвитку після війни.

- Хто такий «українець»?

- Українець – це той, хто залишається українцем від початку й до кінця, без заміни впродовж життя черевиків у залежності від ситуації. Це не той, хто одягає вишиванку на свята, а той, хто здатен показати своїми вчинками й діями, що він ним є.

- Хто Людина/Персона Року, на Ваш погляд?

-На мій погляд людина року – це кожен українець, що не зрадив інтересам своєї Батьківщини та в межах своїх можливостей допомагає наближати перемогу. Недарма Президент України подібну нагороду присвятив усім українцям, і я з ним згоден у цьому плані.

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини