Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті студентство розглянуло імунологічні проблеми сьогодення

На біологічному факультеті студентство розглянуло імунологічні проблеми сьогодення

На біологічному факультеті студентство розглянуло імунологічні проблеми сьогодення
29.12.2022 13:06 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет біологічний факультет наукова робота освітня діяльність круглий стіл студентська наука

Днями на біологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в рамках заходу «Кращий знавець біології» на базі кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини відбулося засідання круглого столу «Імунологічні проблеми сьогодення». Представлені учасникам/цям заходу доповіді підготува 4 курс спеціальності 091 «Біологія» освітніх програм «Біологія» та «Генетика» (під керівництвом заступниці декана біологічного факультету з наукової роботи, доцентки кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Віри Копійки).

Серед запрошених на засідання були співробітники та співробітниці кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини: завідувачка кафедри, д. б. н., професорка Оксана Кущ, доцент Єгор Гороховський і доцентка Наталія Новосад. На захід також завітали члени й членкині наукового товариства учнів біологічного факультету «Молодий університет» − представники та представниці Малої академії наук, 10-11 класи Запорізького багатопрофільного ліцею «Перспектива». У доповідях спікерів і спікерок під час засідання круглого столу порушили питання еволюції імунітету та захисних функцій від найпростіших організмів до ссавців і людини.

Також йшлося про особливості функціонування імунної системи від народження до похилого віку (доповідачка – Орина Шаповал). Розглянули участь імунної системи в підтриманні фізіологічної вагітності, розвитку таких патологічних станів, як алергії, аутоімунні захворювання (доповідачка – Віталіна Фіщук) та вторинні імунодефіцити (доповідачка – Катерина Кісель). Обговорили особливості функціонування імунітету під час вірусних інфекцій (доповідачка – Віталіна Ахкозова), що особливо актуально в період поширення пандемічного вірусу COVID, проблема якого дещо відійшла на другий план, але не зникла. Кожна з доповідей викликала низку запитань та активну дискусію серед учасників/ць. Питання завідувачки кафедри Оксани Кущ не лише допомогли доповідачам і доповідачкам більш повно висвітлити інформацію, але й надихнули учасників й учасниць на додаткове опрацювання літератури з цих питань.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини