Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ» – вихованець факультету журналістики, офіцер ЗСУ Андрій Безрук: «Весь Український Народ, якому ми присягали на вірність і відданість, кожен, хто робить все для Перемоги, – топ-персона цього року»

«Історії успіхів випускників ЗНУ» – вихованець факультету журналістики, офіцер ЗСУ Андрій Безрук: «Весь Український Народ, якому ми присягали на вірність і відданість, кожен, хто робить все для Перемоги, – топ-персона цього року»

«Історії успіхів випускників ЗНУ» – вихованець факультету журналістики, офіцер ЗСУ Андрій Безрук: «Весь Український Народ, якому ми присягали на вірність і відданість, кожен, хто робить все для Перемоги, – топ-персона цього року»
30.12.2022 10:33 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University)». Сьогодні в його рамках – інтерв’ю з випускником факультету журналістики, офіцером ЗСУ Андрієм Безруком.

 

Коли настала зима, зниження температури, українці щодня чекають на переможні атаки наших бійців на позиції агресора. Такі думки, приємні новини та очікування від контрнаступальних дій зігрівають нас більше, ніж філіжанка улюбленої кави чи какао. Душевні розмови, з високим відсотком компетентності, також додають наснаги, впевненості. У рази раціонально тепліше всередині, коли такі бесіди відбуваються з представниками й представницями університету.

Викладачі/ки факультету журналістики продовжують готувати низку інтерв’ю в рамках рубрики «Історія випускників». Сьогодні вашій увазі пропонується бесіда з Андрієм Безруком – офіцером Збройних Сил України (випускник факультету журналістики Запорізького національного університету 2013 року), яка була організована та записана доцентом кафедри журналістики Юрієм Костюком.

-Андрію, вітаю. Скажіть, що людям на материковій території України слід знати про війну?

-Та жити своїм життям, але не забувати, що війна триває. Довіряти офіційній перевіреній інформації, а не істероїдним каналам у месенджерах. Не впадати у відчай та вірити у свою армію. Ще будуть важкі часи, але Україна вистоїть.

-На Ваш погляд, чому саме треба навчати зараз студентів/ок факультету журналістики?

-Факультативно – міжнародне гуманітарне право, ази першої домедичної допомоги. Війна залишається у фокусі уваги українських і міжнародних ЗМІ, тому не завадило б вивчення основ військової справи – чисто для розуміння, чим відрізняються «дивізіон» й «дивізія», «комбат» і «комбриг». Плутанина у військових термінах навіть із вуст авторитетних журналістів все ще має місце.

-Продовжуючи тему університету: чи підтримуєте зв`язок з одногрупниками/цями?

-Так, з деякими. Не скажу, що часто, але спілкуємось через месенджери регулярно.

-Розкажіть, де перебували 24 лютого 2022 року?

-У складі 55 окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ», у лавах якої  маю честь служити вже багато років, на одному з найбільш загрозливих напрямків очікуваного російського вторгнення. Перші удари бригада витримала з гідністю й станом на сьогодні продовжує ефективно виконувати визначені бойові завдання.

-Говорячи про таке поняття, як «страх», як його розуміє досвідчений військовий?

-Те ж саме, що й для цивільного, – одна з найсильніших емоцій. Головне – не дати йому повністю оволодіти собою.

-З часів повномасштаюного вторгнення кожен має свої епізоди, які запам’яталися. Які фото чи відеохроніка вплинула на Андрія Безрука?

-Напевно, світлини з окупованого Маріуполя, Попасної, Сєвєродонецька. Також – Бахмут і Вугледар, за які зараз точаться пекельні бої. Багато містечок і сіл Донеччини й Луганщині просто фізично стерті з мапи через російських окупантів. Взагалі Донбас у хроніках майбутнього буде, напевно, найтрагічнішою територією цієї війни, ще одними «кривавими землями», на яких вирішувалась доля вільного світу. На жаль, –  не вперше в історії України.

-На ваш військовий, компетентний погляд: чи потрібна нам лінія Манергейма?

-Україна у своїх міжнародно визнаних кордонах 1991 року – це і є наша лінія Манергейма. Зі значно посиленими та укріпленими ділянками з північно-східними так званими сусідами.

-Кожен українець мріє про перемогу, люди «на відстані» щодня в голові тримають мотив-ціль «Обійми мене і більше так не відпускай». Кого перших трьох обіймете після оголошення перемоги?

-Своїх рідних, звичайно. Поки що про це не думаю.

-Чого війна Вас навчила?

-Цінувати прості радощі – теплу воду, запашну каву, повноцінний сон. Дивитись на вчинки, а не довіряти словам. Не будувати планів на майбутнє.

-Чого вона ніколи не навчить?

-Відсторонено сприймати особисті втрати.

-Як далеко заходять ваші плани, Андрію?

-Не будую планів. Жити в часи глобальних історичних геополітичних зсувів – це вже іспит.

-Українець – це… Людина/Персона Року, на Ваш погляд?

-Весь Український Народ, якому ми присягали на вірність та відданість. Кожен, хто на своєму місці робить все можливе й неможливе для нашої спільної Перемоги, – топ-персона цього складного року. Ну, ще можна рейтинги провідних армій світу ретельно підкоригувати з огляду на результати проведених Збройними Силами України операцій.

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини