Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм доцентку кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Юліану Мацкевіч

Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм доцентку кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Юліану Мацкевіч

Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм доцентку кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Юліану Мацкевіч
30.12.2022 16:12 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психологія кафедри соціальної педагогіки спеціальна освіта ювілей поздоровлення

Тридцятого грудня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) на факультеті соціальної педагогіки та психології привітали з ювілеєм доцентку кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Юліану Мацкевіч і подякували за довгі роки плідної праці задля розвитку рідного для неї закладу вищої освіти.

Юліана Рафаїлівна закінчила Запорізький державний університет за спеціальністю «Французька мова та література» (1990 р.). Отримавши диплом, чотири роки викладала французьку та німецьку мови в Спеціалізованій школі фізичної культури №18 м. Запоріжжя. А вже з 1994 року приєдналася до складу науково-педагогічного колективу кафедри кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти. Вона обіймала посади викладачки, старшої викладачки, потім – доцентки. Водночас шановна іменинниця плідно займалася науковою діяльністю. У 2003 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за темою «Підготовка соціальних педагогів до роботи з людьми похилого віку» (спеціальність 13.00.05 – «Соціальна педагогіка»). У 2006 році їй присвоїли вчене звання доцентки кафедри проблем керування та соціальної педагогіки ЗНУ.
На сьогодні вона – авторка близько сотні наукових і науково-методичних робіт, серед іншого, монографій, навчальних посібників (із них – 2 навчальних посібника з грифом МОН України), методичних рекомендацій. Коло її наукових інтересів – соціальна робота, соціальна педагогіка, соціальна геронтологія та освіта дорослих (андрагогіка). Для студентів/ок факультету соціальної педагогіки та психології Юліана Рафаїлівна викладає низку курсів спеціального та вибіркового спрямування, серед них – «Вступ до спеціальності», «Теорія соціальної роботи», «Технології соціальної роботи», «Методика групової роботи», «Соціально-педагогічна профілактика», «Соціальна робота з різними віковими групами населення», «Андрагогіка» та«Технології спеціальної освіти». Здійснює керівництво навчальними та навчально-виробничими практиками, а також бере активну участь у роботі державних екзаменаційних комісій. Вона також не залишається осторонь від громадської роботи: керує центром освітньої діяльності на факультеті СПП, виступає керівником Школи педагогічної майстерності ЗНУ, здійснює кураторство сімейним клубом «Веселка» та студентським психолого-педагогічним кіноклубом «Інсайт». А ще, вона бере участь і входить до переліку організаторів й організаторок численних заходів, що проводить кафедра та факультет: це – семінари для працівників/ць соціальної галузі, наукові конференції різного рівня. Шановна ювілярка здійснює підготовку студентів і студенток до наукових заходів, які стосуються тематики інклюзивної освіти, євроінтеграції, гендерного спрямування та роботи із вразливими соціальними категоріями, із людьми похилого віку. Її вихованці/ки неодноразово ставали переможцями стипендіальних програм, всеукраїнських та обласних конкурсів для обдарованої молоді, профільних олімпіад.
Юліана Рафаїлівна дбає про свій фаховий розвиток, підвищує кваліфікацію, зокрема, у рамках колективних міжнародних стажувань представників/ць факультету СПП, як-от стажування в Хорватії в Загребському національному університеті й Центрі освіти та реабілітації «Юрай Боначі» (м. Спліт, 2021). Відповідальна та сумлінна у виконанні своїх обов’язків Юліана Мацкевіч – взірець для наслідування як для студентської молоді, так і для колег. У цей святковий день колектив факультету соціальної педагогіки та психології вітає шановну ювілярку й зичить нових здобутків й усіляких гараздів у робочому й особистому житті в мирній переможній Україні.

Із науковим доробком Юліани Рафаїлівни можна ознайомитися за лінками:
Web of science (Publons): https://publons.com/researcher/4503042/yuliana-matskevich/
Academia edu: https://fsu-znu.academia.edu/YulianaMatskevich

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини