Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, директорка гімназії Світлана Дорошенко

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, директорка гімназії Світлана Дорошенко

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, директорка гімназії Світлана Дорошенко
10.01.2023 12:37 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо інтерв’ю з вихованкою філологічного факультету, директоркою Запорізької міської гімназії № 84 Світланою Дорошенко.

 

- Добрий день, Світлано Сергіївно. Скажіть, будь ласка, скільки вже минуло часу, відколи Ви завершили навчання в закладі вищої освіти?

- Диплом філологічного факультету ЗНУ я отримала 18 років тому.

- Які спогади залишилися у Вас із часів студентства?

- Для мене студентські роки – це прекрасна пора мого життя. Саме тоді я усвідомила, що всі шляхи на світі стали для мене відкритими. Я жила мріями про прекрасне майбутнє, вірила в здійснення всіх бажань, і саме моя освіта допомогла мені відкрити ці двері.

- Якби сьогодні повернути час назад, коли треба було йти на «пари», до кого з викладачів/ок факультету і на які заняття Ви б хотіли знов потрапити і чому?

- Я мрію знову прийти на пари з «Методики викладання філологічних дисциплін» до доцентки кафедри української літератури Ірини Бакаленко, а ще б збагатити свої знання зі «Вступу до літературознавства» доцентки Валентини Ніколаєнко, або долучитися до «Сучасної української літературної мови» разом із доценткою кафедри української мови Світланою Сабліною. Заняття в цих викладачок – завжди цікаві, адже, передусім, це залежить від їхньої особистої щирості, людяності й талановитого викладання предметів.

- Чому для здобуття вищої освіти свого часу Ви обрали саме філологічний факультет ЗНУ? Отримавши диплом, які перспективи розвитку для себе знайшли в цій галузі?

- Філологічний факультет ЗНУ відомий своєю якісною сучасною вищою освітою. А на здобуття саме філологічної освіти мене надихнула моя вчителька української мови та літератури. Моя мрія здійснилася: зараз я – сама навчаю учнів й обіймаю посаду директорки гімназії.

- У студентські роки чи брали участь у громадському, науковому житті університету? І що з тих напрацювань і навичок, можливо, потім знадобилося для побудови професійної кар’єри?

- Я була дуже активною студенткою, отже брала участь в житті факультету, а ще певний період була старостою групи. Розвиток організаційних навичок, закладений ще в ті часи, допомагає мені й зараз у моїй професійній діяльності.

- Після університету Ви встигли побудувати стрімку кар’єру. Одразу після його закінчення, де Ви працювали? Які посади потім обіймали? Поділіться секретом Вашого професійного успіху.

- Моє перше місце роботи – посада вчительки української мови та літератури в гімназії № 27. Далі я довгий час працювала заступницею директора закладу освіти, потім – головною фахівчинею територіального відділу освіти Вознесенівського району міста. Після успішної участі в проєкті «Кадрова сотня управлінського резерву» перемогла в конкурсі на посаду директорки Запорізької гімназії № 84. І от вже два роки працюю на розвиток цього загальноосвітнього закладу та задля створення його позитивного іміджу.

- Чи підтримуєте зв’язки із Вашими колишніми однокурсниками/цями та викладачами/ками?

- Звісно, ми всі спілкуємося та підтримуємо дружні стосунки. Із викладачами й викладачками факультету нас і сьогодні об’єднує професійна діяльність.

- Що найцікавішого і найважливішого для Вас сталося за період професійної діяльності? І над чим сьогодні працюєте?

- Мені дуже подобається моя робота. Я пишаюся здобутками Запорізької гімназії № 84, якою керую. За два роки мого керівництва встигла втілити в життя кілька цікавих проєктів. Я дуже пишаюся досягненнями моїх вчителів/ок та учнівства. Вони здобувають перемоги у виставках, конкурсах, що проходять на міжнародному, всеукраїнському, обласному рівнях. Триває у нас також активна грантова діяльність, спрямована на покращення матеріально-технічної бази нашого закладу освіти. Варто зазначити, що працювати в школі нелегко, але завжди цікаво!

- Що б Ви побажали вступникам, першому курсу і студентству інших курсів філологічного факультету? Чи можете надати поради, як їм стати професіоналами/ками своєї галузі й досягти здійснення своєї мрії?

- Бажаю, аби їхні мрії здійснилися! Для того, щоб досягти своєї мети, необхідно докладати максимум зусиль, наполегливо працювати та самовдосконалюватися.

- Вдячні за спілкування й гарні побажання для студентської молоді ЗНУ. Успіхів Вам у подальшій професійній діяльності!

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

 

Схожі новини