Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Дмитро Вараксін

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Дмитро Вараксін

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Дмитро Вараксін
20.01.2023 15:03 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем економічного факультету, випускником 2023 року першого (бакалаврського) рівня спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці», в.о. керуючого магазину «МобиДик» Дмитром Вараксіним.

- Дмитро, розкажіть, будь ласка, про себе?
- Я закінчив Запорізький авіаційний коледж за двома спеціальностями: «комп’ютерна інженерія» й «економіка». Після закінчення коледжу були пропозиції піти навчатися за основною спеціальністю у ЗНТУ, але оскільки мені більше подобалось працювати з людьми ніж за комп’ютером, то я обрав ЗНУ. До ЗНУ я пішов навчатися за освітньою програмою «Управління персоналом та економіка праці» й із перших занять мені сподобалося проводити різні дослідження, аналізувати дані та й із викладачами та викладачками відносини складалися досить добре. У 2020 році я пішов працювати в мережу «Цитрус» (м. Запоріжжя), спочатку обіймав посаду продавця, де зміг виявити свої таланти зі встановлювання контактів з іншими та вивчав нові пристрої й гаджети. Водночас познайомився зі своєю «другою половинкою», якій одразу ж дуже сподобався мій професіоналізм у роботі, й на цих «крилах» у 2021 році отримав підвищення до адміністратора сервісного центру в м. Дніпро. При цьому в мене з’явилася можливість створити власну команду й навчити її всьому тому, що сам вмію та знаю. Паралельно покращував свої навички й, завдяки команді, яку сам створив, та управлінню нею, я міг всі ці навички закріпити на практиці, особливо під час знайомства з різними людьми поліпшив навички щодо вирішення конфліктів. Мені доводилося дуже багато аналізувати й робити прогнози щодо розвитку сервісного центру.
- Ви зараз так і працюєте в мережі «Цитрус»?
- Після початку повномасштабного воєнного вторгнення довелось перевернути життєву сторінку та повернутись до м. Запоріжжя й потрібно було починати все спочатку. Я влаштувався в мережу мобільного зв’язку до магазину «МобиДик». Шлях від звичайного продавця до керуючого магазином, який раніше пройшов за півтора роки, зараз тривав менш ніж рік. Мене поставили на «перспективний» магазин, тому довелось створювати заново команду зі стажерів/ок і наразі у всій мережі магазин, він працює, показує досить непогані результати, чим дуже пишаюся.
- Що для Вас було найважчим у студентські роки?
- Найскладнішим для мене було поєднувати роботу та навчання від початку, але в нас дружна група й, мені здається, найкраща на кафедрі, де навчаються небайдужі люди, які завжди можуть прийти на допомогу, дати пораду й не тільки щодо питань, пов’язаних із навчанням.
- Чи стали Вам у пригоді знання, набуті в університеті?
- Так, 100%, тому з впевненістю скажу, що планую йти навчатися далі до магістратури, тому що з магістерською освітою відкривається більше професійних можливостей.
- Які якості мають бути притаманні людині, котра обрала Вашу професію?
- Комунікабельність, професіоналізм, витримка, цілеспрямованість, багатозадачність, активність, неконфліктність, стресостійкість.
- Які побажання залишите першому курсу чи майбутнім абітурієнтам й абітурієнткам?
- Проводьте час із користю. Пам’ятайте, що знання з університету однозначно знадобляться надалі. Увесь час поповнюйте свій багаж знань і знайте, що вчитися ніколи не пізно. Розвивайтеся та нічого не бійтеся!

Юлія Калюжна, к.е.н., доцентка кафедри
управління персоналом і маркетингу
Ірина Дашко, д.е.н., професорка кафедри
управління персоналом і маркетингу

Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини