
У період із 16 по 21 січня 2023 року юридичний факультет Запорізького національного університету мав змогу приєднатися тренінгів для тренерів «Новели та практичні аспекти Закону України “Про адміністративну процедуру”». Захід відбувся у Львові за спільною участю Національного агентства України з питань державної служби, Вищої школи публічного управління, Міністерства юстиції України, а також за підтримки Проєкту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR) і Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Метою заходів стало сприяння підвищення рівня спроможності присутніх щодо підготовки тренінгів, використання інтерактивних методів навчання дорослих із питань загальної адміністративної процедури. Зокрема, йшлося про засвоєння та поширення знань щодо змісту та особливостей Закону України «Про адміністративну процедуру», його основних положень, нововведень, рекомендацій щодо імплементації, можливих колізій із нормами інших законів і способів їх подолання. Голова НАДС Наталія Алюшина, звертаючись до учасників/ць, зазначила, в умовах європейської інтеграції України набувають актуальності питання впровадження європейських стандартів, правил і процедур у діяльність державних органів. Отже, забезпечення надання послуг високої якості та формування зручної адміністративної процедури для громадян/ок і бізнесу – очікуваний результат реформи державного управління до 2025 року.
Прийняття Закону України «Про адміністративну процедуру», який схвально зустріла громадськість, вимагає системної роботи щодо організації навчання як публічних службовців і службовиць, так і здобувачів і здобувачок закладів вищої освіти новим правовим засадам адміністративної процедури. Тож серія таких тренінгів – початок великої роботи з поширення знань, поглиблення розуміння особливостей адміністративної процедури, що набуває особливої актуальності в умовах децентралізації та цифровізації публічного адміністрування. Це – черговийзахід за участю представників/ць юридичного факультету в рамках реалізації Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» («Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування»), який сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування. Останні повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами й громадянками та такими, які здатні ефективно надавати послуги.
Також цей проєкт допомагає Уряду України більш чітко визначити та розмежувати повноваження між органами влади різних рівнів. Правники ЗНУ не тільки підвищили рівень своєї компетентності, але й змогли поповнити фонд Наукової бібліотеки ЗНУ дуже корисним для освітнього процесу посібником «Закон “Про адміністративну процедуру”: загальні прозорі правила взаємодії між державою та громадянами й бізнесом». Він підготовлений за підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR) за підтримки Міністерства юстиції України та Офісу реформ Кабінету Міністрів України на замовлення Секретаріату Кабінету Міністрів України. Зміст посібника допомагає більше дізнатися про особливості нового нормативно-правового акту та на конкретних життєвих прикладах зрозуміти сутність загальної адміністративної процедури. Отже, він стане корисним для здобувачів і здобувачок як під час вивчення окремих навчальних дисциплін, так і для підготовки до підсумкової атестації та майбутньої професійної діяльності.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/