На біологічному факультеті ЗНУ відбувся семінар «Компетентнісний підхід до вивчення біології та хімії в умовах війни»

Двадцять четвертого січня на біологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували черговий методичний online-семінар «Компетентнісний підхід до вивчення біології та хімії в умовах війни», до участі в якому запросили вчителів/ок біології та хімії закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя. До роботи семінару долучилися понад п’ятдесят учасників і учасниць, що свідчить про актуальність обраної теми та затребуваність подібних майстер-класів в учительському середовищі.
Відкриваючи семінарське заняття, його модератор, заступник декана біологічного факультету з профорієнтаційної роботи Валерій Горбань привітав присутніх і зазначив, що «факультет виховав когорту чудових вчителів і вчительок біології та хімії міста Запоріжжя, а за даними реєстрації не менш ніж 70 відсотків учасників й учасниць цього семінару якраз навчалися на біологічному факультеті!». Валерій Віталійович надав слово декану біологічного факультету Людмилі Омельянчик. Людмила Олександрівна, подякувавши присутнім за те, що знайшли час приєднатися до семінару, розповіла історію унікальної будівлі, де розташований факультет. Вона зауважила, що й сама будівля, і її просторі аудиторії «зберігаються з використанням сучасних будівельних технологій у своїй автентичності, оскільки це – історична пам’ятка місцевого значення». Розповила Людмила Омельянчик і про «сучасну матеріально-технічну базу, науково-викладацькук – доцентів/ок, а завдяки аспірантурі факультет постійно готує кадри не тільки для факультету, а й для інших закладів освіти». Приділила окрему увагу керівниця факультету спеціальностям та освітнім програмам, за якими навчаються студенти та студентки бакалаврату. Людмила Олександрівна запросила учнівство запорізьких шкіл взяти участь в олімпіаді, запланованій на лютий, та підкреслила, що її всі можуть розраховувати на «премії та бонуси для вступу».
Своєю чергою, викладачі та викладачки факультету, деякі з яких проходять стажування за кордоном, поділилися з учасниками/цями семінару своїм досвідом і напрацюваннями. Гарантка бакалаврської освітньої програми «Хімія» Марина Корнет, яка перебуває на стажуванні у Дюссельдорфському університеті, свій виступ присвятила темі «Німецька система освіти та німецький досвід викладання хімії». Доповідь доцентки кафедри генетики та рослинних ресурсів Олени Войтович присвячена темі «Генетична інформація: сучасні можливості вивчення та використання». Пані Олена розглянула проблеми, з якими стикаються її колеги у вищій школі під час викладання генетики, та надала дієві й корисні поради для їхнього вирішення. Завершилась зустріч виступом доцента кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Володимира Сарабєєва, який зараз перебуває на стажуванні у Кошиці. Його доповідь присвячена темі «Особливості навчання за кордоном на різних освітніх рівнях під час війни».
Після закінчення семінару присутні могли поставити доповідачам/кам запитання та подякувати їм за цікаві та корисні доповіді. Так, дуже вдячна за отримані знання та корисні поради Альона Щербіна, яка надіслала відгук про свою участь у семінарі та продемонструвала отриманий нею сертифікат: «Сьогодні, – пише пані Альона, – отримала колосальний досвід від лекцій викладачів і викладачок біологічного факультету ЗНУ. Дякую за змістовний семінар, можливість удосконалювати свої професійні навички та за таку теплу зустріч із викладацьким складом, одногрупниками й одногрупницями та колегами». До її слів приєдналися й інші вчителі та вчительки, які не лише подякували за нові знання, а й за можливість спілкування з рідними для них викладачами й викладачками. Поділилася своїми враженнями й Юлія Тимощук: «12 років тому я закінчила магістратуру, ні на хвилину не пожалкувала про проведені на факультеті п’ять років». Юлія Тимощук, Катерина Петраковець та інші випускники й випускниці факультету були дуже раді побачити рідних викладачів і викладачок, професорів і професорок. Вони запевнили, що стануть постійним учасниками й учасницями таких семінарів.
Біологічний факультет
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/