Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Україні стали відомі особливості моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році

В Україні стали відомі особливості моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році

В Україні стали відомі особливості моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році
26.01.2023 16:43 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування вступна кампанія Національний мультипредметний тест Єдиний вступний іспит Єдиний фаховий вступний

До уваги абітурієнтів й абітурієнток 2023 року. Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) інформує, що двадцятого січня в Україні під час спеціального брифінгу  представили модель вступу, яка дасть змогу забезпечити організацію та проведення вступної кампанії у цьому році. Як зазначив Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, це – спільне напрацювання Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, Українського центру оцінювання якості освіти, а також активних представників батьківської й освітянської спільнот.

 

Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам/абітурієнткам потрібно пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано. НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. Із міркувань безпеки ухвалили таке рішення: НМТ проходитиме в один день.

Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відвели 60 хвилин. Зауважимо, що учасники й учасниці зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір. Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник чи учасниця отримають інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуть результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100-200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. Відразу після тестування учасник и й учасниці знатимуть не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є результати для вступу.

Для всіх спеціальностей встановлять коєфіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коєфіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ затвердять уже незабаром. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів із кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів. Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме в квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи.  Про всі етапи реєстрації докладно проінформують на сайті Центру оцінювання якості освіти.  Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – у червні-липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті, хто з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Як і минулого року, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, повідомлять згодом. Ворог продовжує атакувати міста України, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників/учасниць і працівників/працівниць ТЕЦ із укриттів. Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт чи абітурієнтка зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.

Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо хтось вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки. У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI-початку ХХІ ст. У тестуванні з іноземних мов не буде завдань із відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

Український центр оцінювання якості освіти не пізніше ніж у травні 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань. Звертаємо увагу, що замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року. Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.

Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на спеціальності 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право,» 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» потрібно скласти Єдиний фаховий вступний іспит (ЄФВВ). Більше інформації за лінком: https://testportal.gov.ua/28508-2/

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини