Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відбулося засідання Науково-методичної ради

У Запорізькому національному університеті відбулося засідання Науково-методичної ради

У Запорізькому національному університеті відбулося засідання Науково-методичної ради
27.01.2023 13:27 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет науково-методична рада навчально-методичний відділ освітньо-професійні програми центр післядипломної освіти підвищення кваліфікації система неформальної освіти

Двадцять четвертого січня в Запорізькому національному університеті відбулося засідання Науково-методичної ради. На заході були присутні голова науково-методичної ради, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура; його заступниця, керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко; голови науково-методичних рад факультетів університету та інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні ЗНУ.

 

Під час засідання розглянули такі питання, як оновлення змісту освітньо-професійних програм бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти для набору 2023 року; лінгвістичні основи формування лексичної компетентності майбутніх педагогів. Крім того, обговорили та рекомендували до затвердження програми підвищення кваліфікації центру післядипломної освіти; результати підвищення кваліфікації, отримані в системі неформальної/інформальної освіти; рекомендували до друку навчально-методичну літературу.

Головну увагу під час засідання приділили оновленню змісту освітньо-професійних програм бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти для набору 2023 року. Доповідачі/доповідачки – голови науково-методичних рад факультетів й інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, приділяли увагу загальній кількості освітніх програм на факультетах, зазначали, скільки з них – бакалаврського рівня, а скільки – магістерського; скільки надається на розгляд Вченої ради в редакції 2022 року, а скільки – після внесення змін. Останні необхідно обговорити та затвердити в новій редакції. При цьому особливо акцентували на змінах, внесених в освітньо-професійні програми.

Керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко акцентувала особливу увагу на те, що освітньо-професійні програми, які затверджуватимуться в редакції 2023 року, обов’язково до цього необхідно подати до навчально-методичного відділу для оприлюднення. Дуже важливо обговорити освітні програми до їхнього затвердження. Також під час зібрання йшлося про постанову Кабінета Міністрів України № 1392 від 16 грудня 2022 року «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти».

Про лінгвістичні основи формування лексичної компетентності майбутніх педагогів розповіла доцентка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Марія Гладиш. Марія Олександрівна зазначила, що на факультеті соціальної педагогіки та психології іншомовна комунікативна компетентність формується під час викладання таких дисциплін, як «Професійно-орієнтований практикум іноземною мовою», «Соціально-педагогічний лінгвотренінг» та «Info-media Literacy & Critical Thinking». На думку пані Марії, одна з основних умов формування лексичної компетентності – це робота студентства з автентичними матеріалами, які стимулюють мотиваційну діяльність, надають змогу проаналізувати використання певного лексичного чи граматичного елемента іноземної мови в реальному контексті. Лексичні вправи розраховані на активізацію засвоєних слів і виразів, що вживаються в професійних комунікативних ситуаціях, а також на удосконалення навичок аудіювання та мовлення. Приділяється увага активному й міцному засвоєнню лексики, поглибленню знань студентів/студенток (майбутніх педагогів/педагогинь) і розвитку відчуття мови. Значна кількість вправ сприяє комунікативній спрямованості освітнього процесу.

Керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн представив для обговорення та затвердження загальну короткострокову програму підвищення кваліфікації «Цифрова грамотність» та сертифікатну програму перепідготовки «Оператор безпілотного літального апарату». Сергій Віталійович зазначив, що обсяг програми «Цифрова грамотність» складає 0,6 кредитів ЄКТС. Її укладачі – доцентка кафедри електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення Олена Міхайлуца та професор кафедри фундаментальної та прикладної математики Андрій Пожуєв. Цільова аудиторія – державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, яким необхідно пройти щорічне підвищення кваліфікації. Обсяг програми «Оператор безпілотного літального апарату» складає 4 кредити ЄКТС. Укладач програми – доцент кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки Дмитро Кругляк. Вона розрахована на військовослужбовців/військовослужбовиць Збройних сил України, ветеранів/ветеранок АТО/ООС та членів їхніх родин, а також – на інших громадян і громадянок України.

Про результати підвищення кваліфікації, отримані в системі неформальної/інформальної освіти, доповіла керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко. Серед іншого, Людмила Олексіївна нагадала присутнім, що документи про проходження підвищення кваліфікації необхідно подавати впродовж місяця після її завершення, а також ознайомила з наданими результатами проходження підвищення кваліфікації викладачів/викладачок університету. Усі подані звіти присутні вирішили надати на затвердження Вченої ради ЗНУ.

Щодо рекомендації до друку навчально-методичної літератури виступила методистка навчально-методичного відділу Наталія Мацюх. Наталія Володимирівна зазначила, що цього місяця на розгляд Науково-методичної ради подали два рукописи навчального-методичної літератури від математичного факультету, а також – від факультету соціальної педагогіки та психології. Доповідачка запропонувала передати їх на затвердження на Вчену раду, її пропозицію підтримали. Після обговорення питань порядку денного проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура відповів на запитання членів ради про особливості освітнього процесу в умовах війни.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU 

 

Схожі новини