Проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець факультету соціальної педагогіки та психології Валентин Сташук

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем факультету соціальної педагогіки та психології (кафедри дизайну) Ввалентином Стащуком.
- Валентине, нещодавно у групі кафедри дизайну ЗНУ в соцмережі Фейсбук розмістили інформацію про перемогу Вашої графічної роботи на конкурсі. Вітаємо! Розкажіть, будь ласка, про цю подію. Також хочемо дізнатися більше про переможну роботу. Як прийшло натхнення?
- Дуже вдячний! Я побачив пост у телеграм-каналі «ДИЗАЙН_ЗНУ_МОЖЛИВОСТІ» – оголошення про всеукраїнський конкурс від Київського університету імені Бориса Грінченка та вирішив взяти участь, оскільки обожнюю конкурси. Його тема – зображення вулиці Києва, тож я довго думав, яка з вулиць може передати велич і красу міста. Шукаючи натхнення, згадав, коли був у Києві, відвідав Замкову гору, з якої відкривається неймовірний вид на Андріївську церкву та Андріївський узвіз. Я зрозумів, що це те, що я хочу зобразити! Малюнок виконаний на аркуші формату А3, чорними лінерами. Мені подобається, як виглядають роботи в такому стилі! На неї пішло трохи більше тижня, оскільки я працюю, тож була змога малювати лише вечорами.
- Після завершення навчання випускники/ці кафедри дизайну Запорізького національного університету розлітаються, хто куди. Ми намагаємося підтримувати зв’язки з ними, тож цікаво, чи змогли вони працевлаштуватися за профілем. Де саме Ви працюєте?
- Я працюю у Запорізькій дитячій школі мистецтв № 4, навчаю дітей декоративно-ужитковому мистецтву та скульптурі.
- Розкажіть, будь ласка, чи знайшли Ви себе в дизайні? Які напрями графічного дизайну Вам подобаються.
- Відкрив для себе 3D графіку – і мене захопило, адже можна подивитися на персонажа з різних боків. Це – неймовірно, коли з геометричних фігур можеш створити дракона чи замок, чи все місто! Підбирати текстури, освітлення, виставляти кадр – це все дуже захоплює! А використовуючи анімацію, можна взагалі створювати цікавий візуальний перформанс! Ще мені дуже подобається Петриківський розпис. Деякі з робіт, виконані в цьому стилі, відібрані на аукціон в Німеччині на допомогу українським ВПО. І ще, я обожнюю працювати з чорними лінерами.
- Чим для Вас є дизайн? Розкажіть трохи про це.
- Для мене дизайн – це створення краси. Можливість вдало поєднувати непоєднуване, розкрити незвичайний зміст буденних речей.
- Чи Ви займаєтесь практикою? Часто їздите на пленери?
- Так, я створюю різноманітні 3D-моделі та анімацію, поповнюючи своє портфоліо. Часто беру участь у різноманітних конкурсах. Намагаюся постійно використовувати різні напрямки, щоб вдосконалювати свої вміння: змінюю роботи у 3D на виконання розписів чи ілюстрацію. Мені подобається подорожувати, тож намагаюся робити це часто. На жаль, останнім часом це не виходить. Цікаві місця, старовинні будинки, які мають історію, природа, яка інколи дуже дивує своїми формами і кольорами – подорожі надихають на нові ідеї, які можна надалі втілити у своїх роботах. На жаль, зараз нема змоги їздити на пленери.
- Ми часто пишемо про успіхи наших студентів/ок. Коли Ви почали відчувати свій успіх?
- Напевно, тоді, коли почав отримувати нагороди та посідати призові місця в конкурсах і на виставках. Адже, найперше, успішна саме творчість людини, а вже потім – сама людина. Я дуже чекав на результати Всеукраїнського конкурсу «Вулицями Києва». У ньому брали участь багато митців/исткинь із різних куточків України. Коли дізнався, що виборов 1 місце, дуже зрадів і відчув, що це – справжній успіх!
- Наприкінці нашої розмови скажіть, будь ласка, як би Ви відповіли на питання: «Де шукати власний успіх?»
- Власний успіх треба шукати в собі, як не дивно звучить. Потрібно вірити в себе, свої сили та плідно працювати!
Із портфоліо Валентина Сташука можна ознайомитись за лінком:
https://www.instagram.com/v_kukulkan/
Факультет соціальної педагогіки та психології
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/