Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ привітав із ювілеєм відомого запорізького еколога, доцента біологічного факультету Костянтина Домбровського

Колектив ЗНУ привітав із ювілеєм відомого запорізького еколога, доцента біологічного факультету Костянтина Домбровського

Колектив ЗНУ привітав із ювілеєм відомого запорізького еколога, доцента біологічного факультету Костянтина Домбровського
30.01.2023 13:14 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет біологічний факультет ювілей поздоровлення

Університетська спільнота днями привітала з ювілеєм відомого науковця, доцента кафедри загальної та прикладної екології і зоології біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Костянтина Домбровського.

 

Костянтин Олегович – випускник нашого університету 1995 року, він отримав кваліфікацію біолога, викладача біології та хімії. До 2005 рік включно він пропрацював на біологічному факультеті асистентом кафедри фізіології, зоології та мисливствознавства з курсом цивільної оборони. У 2005 році в Інституті гідробіології НАН України (м. Київ) захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.17 – «Гідробіологія» – на тему «Макрозообентос літоралі верхів’я Каховського водосховища в умовах антропогенного впливу». Із 2008 року дотепер обіймає посаду доцента кафедри загальної та прикладної екології і зоології. Відповідно, вчене звання доцента кафедри йому присвоїли у 2011 році.

Увесь період своєї діяльності на біологічному факультеті, а це – вже понад чверть століття, Костянтин Домбровський добре знаний не лише як талановитий науковець і педагог, але й як активний громадський діяч й організатор усіляких заходів на факультеті, а ще – учасник екологічних ініціатив у Запорізькому регіоні. У 2000-2001 роки він виконував обов’язки заступника декана факультету з виховної роботи, а з 2009 року він – голова журі секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування» обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідних робіт МАН України (біологічний профіль). Також він – член журі Запорізької обласної учнівської предметної олімпіади з екології. Із 2017 року – голова журі Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор Дослідник» в номінації «Еколог-Юніор». Із 2018 року – член басейнової ради нижнього Дніпра при Державному агентстві водних ресурсів України, а з 2019 року шановний науковець увійшов до складу робочої групи з розробки «Плану дій з адаптації до наслідків зміни клімату міста Запоріжжя» при виконавчому комітеті міської ради. У 2016 році наукову розробку Костянтина Домбровського відзначили дипломом переможця Всеукраїнського конкурсу «Винахід року-2015» у номінації «Кращий винахід року в Запорізькій області» від Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».

Для студентства викладач із багаторічним досвідом читає цілу низку базових дисциплін екологічного та природоохоронного напрямку: це – «Вступ до спеціальності», «Гідрологія», «Загальна екологія та неоекологія», «Урбоекологія», «Нормування антропогенного навантаження на природне середовище», «Водопостачання та поліпшення якості води», «Організація та управління в природоохоронній діяльності», «Біологічні методи очищення стічних вод» і «Великий практикум з урбоекології».

Плідна наукова діяльність Костянтина Домбровського представлена такими напрямками, як екологія та гідробіологія. Його дослідження та розробки мають екологічну спрямованість, стосуються досліджень таксономії, структурної організації макрозообентосу, зооперифітону, зоопланктону водних екосистем і біоценозів, обростання природних і штучних субстратів при біологічному очищенні промислово-побутових стічних вод. Він – автор близько 200 наукових публікацій, серед яких біля десятка робіт входять до міжнародної наукометричної бази даних «SCOPUS», численні публікації також представлені у спеціалізованих виданнях переліку ВАК України. На його рахунку – ще близько 40 охоронних документів: патентів України на винахід або на корисну модель.

Колектив ЗНУ вітає ювіляра та від усього серця бажає йому й надалі тримати курс на злагоджену та результативну роботу, спрямовану на зростання біологічного факультету, а також – задля захисту екології Запорізької області, подальших успіхів у всіх творчих починаннях та щоденних справах. Миру й злагоди в житті під переможним спокійним небом України!

 

Із доробком науковця можна ознайомитися на сторінках:

ORCID https://orcid.org/0000-0001-6965-6989

SCOPUS  https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=6507162396

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини