Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рамках Зимового вікенду на економічному факультеті тривала робота секції «Я в курсі: фінанси – це перспективно!»

У рамках Зимового вікенду на економічному факультеті тривала робота секції «Я в курсі: фінанси – це перспективно!»

У рамках Зимового вікенду на економічному факультеті тривала робота секції «Я в курсі: фінанси – це перспективно!»
02.02.2023 10:09 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет кафедра фінансів банківська справа страхування відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування зимовий вікенд

На економічному факультеті продовжується робота Зимової школи у форматі вікендів. 29 січня 2023 року в рамках Зимового вікенду економічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) кафедра фінансів, банківської справи та страхування організувала роботу Секції «Я в курсі: фінанси – це перспективно!», яка пройшла в онлайн-форматі.

 

Організаторкою заходу стала декан економічного факультету, д.е.н., професорка Алла Череп. На зустрічі були присутні викладачі/ки кафедри фінансів, банківської справи та страхування, а саме: в.о. завідувача кафедри, к.е.н., проф. Кущик А.П.; к.е.н., доц. Батракова Т.І.; д.е.н., проф. Огренич Ю.О.; к.е.н., доц. Щебликіна І.О. та к.ф.-м.н., доц. Кисільова І.Ю. Захід «Я в курсі: фінанси – це перспективно!» розпочався із вітального слова Алли Василівни, яка відзначила перспективи, переваги, особливості навчання за освітньою програмою «Фінанси і кредит» і побажала успіхів у реалізації насиченої програми дня. Основні переваги спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» – це: креативний і дружній студентський колектив; висококваліфіковані викладачі та викладачки; забезпечення базами практики; можливість стажування за кордоном; успішне працевлаштування (зокрема, під час навчання); високооплачувана та престижна професія; 100% забезпечення гуртожитком; навчання за кордоном; творчі гуртки; участь у наукових заходах (у конференціях, засіданнях круглих столів, тренінгах); вільний вибір додаткових дисциплін та участь у міжнародних проєктах; проведення занять за участю практиків та інше.

Далі викладачі/ки кафедри фінансів, банківської справи та страхування презентували спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітньої програми «Фінанси і кредит» шляхом проведення інтерактивних занять, тренінгів і ділових ігор. Зокрема, з особливостями освітньої програми «Фінанси і кредит», а також з основними складниками фінансової системи країни ознайомив Анатолій Кущик, який провів інтерактивну лекцію на тему «Фінанси в сучасному світі». Упродовж заняття йшлося про історію виникнення фінансів, їхнє становлення, сьогодення, відмінність від грошей, кредиту та інших фінансових категорій, що оточують нас у повсякденному житті. Зацікавленість школярів/ок і жваве обговорення призвело до розкриття таких понять, як фінтек, криптовалюта, необанки, що формують сучасну цифрову економіку.

Продовжила захід Юлія Огренич, яка презентувала інтерактивне заняття «Мандрівка у світ податків» і провела низку інтерактивних ігор. Учні й учениці дізналися про: сутність податків та їхні основні функції; цікавинки в світі податків; основні елементи системи оподаткування; поділ податків на прямі та непрямі, загальнодержавні та місцеві податки та збори; особливості податкової системи та роль Державної податкової служби України; законодавче регулювання податкової системи України; склад і структуру податкової системи України; специфіку розрахунку окремих видів податків; розглянули приклади загальнодержавних і місцевих податків і зборів. Також вони розглянули динаміку доходів державного бюджету, податкових надходжень, податкову карту України. Учасники й учасниці виконали вправу щодо сортування податків за групами шляхом використання онлайн-дошки, що дозволило усвідомити різницю між загальнодержавними і місцевими податками та зборами; побудували хмару слів за допомогою генератора слів на підставі проведення інтерактивного опитування, що сприяло засвоєнню сутності податків; взяли участь у діловій грі «Розрахунок ПДФО» за допомогою онлайн-дошки й розрахували рівень податкового навантаження на доходи працівників/ць.

Надалі Інна Щебликіна прочитала інтерактивну лекцію «Вступ до інвестицій та інновацій». Під час заняття визначили поняття «інвестицій» та «інновацій», їхній зв'язок, дослідили особливості діяльності інноваційних компаній-експлерентів, патієнтів, віолентів, комутантів. Також вони взяли участь у веб-квесті за темою «Переваги та недоліки різних інноваційних фірм». За результатами тестування «Чи здатний ти бути підприємцем?» учні й учениці визначали рівень своїх підприємницьких здібностей та мали можливість розробити власну бізнес-ідею. Наприкінці школярі та школярки ознайомилися з особливостями страхування в процесі інтерактивного заняття «Що таке страхування?», яке провела Інна Кисільова.

Алла Череп підбила підсумки роботи секції в рамках Зимового вікенду економічного факультету Запорізького національного університету, вона подякувала Тетяні Батраковій за залучення учнівства. Також декан відзначила високий рівень підготовки викладачів/ок, активність учнівства на заняттях і запросила їх до участі в майбутніх заходах. Алла Василівна зауважила, що спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітньо-професійної програми «Фінанси і кредит» – запорука успішного майбутнього, та запросила абітурієнтів/ок до вступу.


Лінк на фотоальбом із події: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.911381530303186

 

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини