Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ студентський актив зустрівся з адміністрацією вишу

У ЗНУ студентський актив зустрівся з адміністрацією вишу

У ЗНУ студентський актив зустрівся з адміністрацією вишу
08.02.2023 08:29 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ректорат студентський актив зустріч освітній процес дистанційне навчання матеріально-технічна база

Днями в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася зустріч студентського активу з в.о. ректора Миколою Фроловим й адміністрацією закладу вищої освіти. Захід проходив у змішаному форматі – в режимі онлайн і в аудиторії, тож взяти в ньому участь мали змогу всі охочі.

 

Таким зустрічам зі студентством керівництво ЗНУ завжди надає особливого значення. Важливі вони й сьогодні, коли налагодження плідної комунікації зі здобувачами й здобувачками освіти – серед пріоритетів. На цьому наголосив у вступному слові Микола Олександрович, зауваживши, що зараз, коли 70% Запорізької області знаходиться під тимчасовою окупацією країни-агресора росії, приблизно 3600 студентів і студенток перебувають за межами області, а близько 1850 – закордоном, саме увага до побудови ефективної комунікаційної стратегії дозволяє виконати пріоритетні завдання ЗНУ. А це – збереження студентського контингенту та забезпечення високої якості освітнього процесу. Крім того, керівництво дбає про виконання зобов’язань перед колективом вишу й здобувачами та здобувачками освіти: зарплата й стипендії виплачуються вчасно, станом на 1 січня немає заборгованостей. Крім того, відкритість керівництва дозволяє студентству поставити всі запитання, які їх хвилюють, та отримати на них вичерпні відповіді, брати участь у формуванні подальшої стратегії розвитку вишу, оперативно вирішувати завдання, які постають перед колективом університету, тощо.

Цього разу учасники й учасниці заходу мали змогу почути відповіді на питання від в.о. ректора Миколи Фролова, першого проректора Олександра Бондаря, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури, проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Каганова, проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука, проректора з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергія Кушніра та головної бухгалтерки вишу Оксани Арістової.

Напередодні заходу студентська рада ЗНУ оприлюднила гугл-форму, за допомогою якої всі охочі мали змогу поставити свої запитання. За традицією, спершу Микола Олександрович відповів на письмові запити, а потім – на питання присутніх на зустрічі. Студентів і студенток вишу, серед іншого хвилювали механізми забезпечення справедливості під час освітнього процесу, коли не всі здобувачі та здобувачки знаходяться в однакових умовах. На це вони отримали відповідь, що попри те, що всі опинились у різних умовах, необхідно прагнути до ефективності освітнього процесу. Для цього діють синхронний та асинхронний формат навчання, залежно від можливостей студентів/ок, скасовано підсумкові та поточні підсумкові контролі, відпрацьовуються викладачами/ками системи завдань, які можуть виконувати студенти/ки, а здобувачі та здобувачки освіти також мають змогу оформити індивідуальний графік.

Крім того, студентів/ок цікавив формат навчання під час дії воєнного стану, на що Микола Олександрович зазначив, що в другому семестрі 2022/23 навчального року освітній процес в ЗНУ буде дистанційним. На питання, чи буде цьогоріч іспит з англійської мови під час вступу до магістратури, надійшла відповідь, що минулого року цього іспиту не було, цього ж року ще немає правил прийому на державному рівні. Однак, швидше за все, цього іспиту не буде. На питання про можливість переведення студентів/ок, визначених законодавством пільгових категорій, на бюджетну форму навчання більш детально відповів перший проректор Олександр Бондар. Своєю чергою, в.о. ректора зазначив, що минулого року в університеті перевели на бюджетну форму навчання майже 2000 осіб і що в цьому році в країні прологновано процес переводу представників і представниць пільгових категорій на місця держбюджету.

Особливу увагу приділили розбору мовного питання на прикладі нещодавніх подій у Києво-Могилянській академії, де заборонено використовувати російську мову в стінах освітнього закладу. Микола Олександрович нагадав, що в ЗНУ діє категорична заборона на проведення освітнього процесу недержавною мовою, а у випадку її порушення необхідно звертатись до адміністрації вишу. Із цим було пов’язане наступне запитання про мову деяких літературних джерел, які містяться в списках рекомендованої літератури. У відповідь в.о. ректора наголосив, що викладацькому складу рекомендовано за наявності перекладу джерел українською використовувати саме цей переклад. При цьому він зауважив, що відсутність українського перекладу підручників і довідкової літератури з певних освітніх програм – то проблема на рівні держави, яка зараз потребує вирішення.

Також йшлося про міжнародну діяльність вишу, адже на сьогодні в ЗНУ продовжують діяти програми академічної мобільності, якими можуть скористатися здобувачі/ки освіти. Також, студентство цікавив можливий перебіг цьогорічної вступної кампанії і те, чим може привабити абітурієнтів/ок ЗНУ. Микола Олександрович запевнив, що вишу є що запропонувати вступникам із переліку освітніх програм. Він наголосив, що потрібно приділити вступній кампанії особливу увагу, зокрема більше інформувати абітурієнтів й абітурієнток в соцмережах.

Серед іншого, під час заходу розглянули низку питань, пов’язаних із призначенням стипендіальних виплат, організацією дистанційного освітнього процесу, взаємодії викладачів/ок зі студентством. Не залишились поза увагою присутніх і питання щодо матеріально-технічної бази вишу, зокрема щодо ремонтних робіт, які на сьогодні тривають в його навчальних корпусах і гуртожитках, забезпечення зручних умов проживання в них для студентів/ок. Щодо останнього, то Микола Фролов пообіцяв днями особисто побувати в гуртожитках № 6 і 7 й ознайомитися зі станом дільниць, які потребують ремонту. Також присутніх цікавили можливість викладання частини освітніх дисциплін англійською, доля мікрогруп, можливість відкриття спортивної зали в гуртожитку № 6, виділення окремого приміщення для студради математичного факультету тощо. На всі запити присутні отримали вичерпні відповіді. Найважливіші запити перебуватимуть на особистому контролі в.о. ректора. Наприкінці заходу Микола Фролов подякував присутнім за активність. Він зазначив, що керівництво вишу й надалі відкрите для спілкування зі студактивом, адже це – запорука подальшого успішного розвитку Запорізького національного університету.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини