Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рамках Зимового вікенду на економічному факультеті відбулося засідання секції «Я в курсі: облік та оподаткування – це вигідно!»

У рамках Зимового вікенду на економічному факультеті відбулося засідання секції «Я в курсі: облік та оподаткування – це вигідно!»

У рамках Зимового вікенду на економічному факультеті відбулося засідання секції «Я в курсі: облік та оподаткування – це вигідно!»
08.02.2023 12:29 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування Зимовий вікенд вступ-2023

На економічному факультеті продовжується робота Зимової школи у форматі вікендів. 4 лютого 2023 року в рамках Зимового вікенду економічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) кафедра обліку та ополдаткування організувала проведення заняття з секції «Я в курсі: облік та оподаткування – це вигідно!», робота якої відбулася в онлайн-форматі.

 

Організаторкою заходу стала декан економічного факультету, д.е.н., професорка Алла Череп. На зустрічі були присутні викладачі/ки кафедри обліку та оподаткування, а саме: в.о. завідувача кафедри, д.е.н., проф. Неля Проскуріна; д.е.н., проф. Ірина Варламова, к.н. з держ. упр., доц. Ірина Пушкарь; к.е.н., доц. Вікторія Гринь; к.е.н., доц. Юлія Скорнякова; к.е.н., доц. Вікторія Сьомченко, к.е.н., доц. Олена Саєнко; к.е.н., доц. Наталія Сейсебаєва.

Захід «Я в курсі: облік та оподаткування – це вигідно!» розпочався вітальним словом Алли Василівни, яка відзначила перспективи, переваги, особливості навчання за освітньою програмою «Облік і аудит» і побажала успіхів у реалізації насиченої програми дня. Основні переваги спеціальності 071 «Облік та оподаткування» – це: команда висококваліфікованих професійних викладачів/ок – учених і практиків державного рівня; дружна родина розумних, енергійних, амбіційних, допитливих, наполегливих, впевнених у своїх поглядах і словах студентів/ок; поєднання навчання з практикою на провідних підприємствах й установах нашої країни; допомога в сертифікації за міжнародними професійними програмами; можливість стажування та навчання за кордоном; плідна співпраця з професійними бухгалтерськими та аудиторськими організаціями; гарантоване працевлаштування; можливість розпочати власну професійну кар'єру ще під час навчання; престижна, суспільнозначима та високооплачувана професія.

Далі Неля Проскуріна, разом із випускницями магістратури цього навчального року Каріною Мячевою й Анастасією Шишкіною провели пізнавальну лекцію «Цікавинки про облік, аудит та податки: міфи та реальність», на якій відверто, весело й легко познайомили школярство з професією бухгалтера/ки, яка настільки ж давня, як і цивілізація. Упродовж лекції йшлося про зародження й становлення бухгалтерського обліку та професії; про трактат Луки Пачолі «Сума арифметики, геометрії, вчення про пропорції і відносини» як перше керівництво з бухгалтерського обліку; про чотири школи бухгалтерського обліку, кожна з яких практикує свої підходи до роботи – італійська, французька, німецька та англо-американська; про етичний і моральний складники професії; про Міжнародний герб професії та його магічність; про відомих людей, які здобули собі популярності у зовсім інших галузях діяльності, але розпочинали свій професійний шлях бухгалтерами/ками; про традиції святкування дня бухгалтера/ки в світі та Україні; гендерну рівність та інклюзію; про кумедні історії та жарти, що траплялися з бухгалтерами/ками.

Продовжила захід Юлія Скорнякова, яка разом із випускницями кафедри Вікторією Романовою, Інною Патенко й Інною Голубовою презентували інтерактивне заняття «Професія бухгалтера та аудитора: тренди сьогодення й майбутнього». Дівчата працюють в Аудиторській фірмі «БЕЙКЕР ТІЛЛІ Україна». Вони, спираючись на свій професійний досвід, акцентували увагу, що професія бухгалтера/ки та аудитора/ки об’єднує такі напрямки діяльності, як облік, бізнес-аналітика, експертиза, аудит, податкова та митна справа, ІТ-технології, комунікації, конкурентна розвідка, стратегічне управління, оцінка ринкової вартості бізнесу, трудове, фінансове та господарське законодавство, фінансово-економічна безпека, міжнародні економічні відносини та зовнішньоекономічна діяльність, контролінг. На прикладах довели, що сучасний бухгалтер/ка й аудитор/ка це – лідерство в усіх галузях бізнесу; партнерство для бізнесу; адвокатність упевненості під час проведення аудиту та управління ризиками; цифрове плеймейкерство підприємства; відмінне знання законодавства.

 Також на учнівство очікував відеоколаж: «Інтерв'ю з метром обліку та аудиту», яке організувала Ірина Пушкарь. Метром обліку та аудиту стала директорка Аудиторської фірми «Міраж», членкиня Ради Аудиторської палати України, голова Комітету з податкової політики Громадської ради при Головному управлінні Державної фіскальної служби Запорізької області Голова правління Громадської організації «Центр медіації та екаунтінга «Точка зору» Лариса Церетелі. У ролі репортерки – студентка 1 курсу магістратури Марина Корохова. З інтерв’ю вступники дізналися про те, хто ж такі бухгалтер/ка й аудитор/ка; що входить у їхні обов’язки та які вони мають права; про переваги та недоліки професії; про старт в професію та як пройти шлях від простого студента/ки до аудитора/ки; з якими особистими якостями та компетенціями може йти молодь у професійне середовище; які проблемні питання перед бухгалтерсько-аудиторською спільнотою; якими професійними результати можна пишатися; чи змінюється людина під впливом професії; які міфи існують про бухгалтерів/ок та аудиторів/ок; чому неможливо не зрадіти цій професії.

Ірина Варламова разом із 2 курсом кафедри (Христиною Любасенко, Анною Савеленко, Оленою Лавіса, Аліною Закачуріна Аліна, Анастасія Харченко, Марія Максимова) провели для вступників гумористичну вікторину «Бухгалтерський калейдоскоп». На ній визначили поняття «дохід» та «зарплата», «капітал» і «дивіденди», «каса» та «поточний рахунок», «дебет» і «кредит», «бухгалтерський рахунок» і «подвійний запис» та ін. Також усі присутні взяли участь у тесті-грі «Я – бухгалтер чи ні?», яку підготували Ірина Варламова та студентка 2 курсу кафедри Аліна Варламова. За результатами тестування учнівство визначало рівень своїх здібностей та можливостей в опануванні спеціальності облік та оподаткування.

Разом із Вікторією Гринь школярство розглянуло порядок створення, використання й обміну електронними документами на підприємстві; наочно побачило, як здійснюється перехід на електронний документообіг, підписання документу КЕП; побувало на екскурсії електронним кабінетом платника; вивчило важливі інструменти ФОПів в електронному кабінету платника податків та алгоритм реєстрації на порталі ДІЯ.

 Наприкінці заходу Неля Проскуріна підбила підсумки діяльності секції в рамках Зимового вікенду економічного факультету Запорізького національного університету. Вона подякувала колективу кафедри за залучення учнівства, а студентам і студенткам і викладачці відокремленого структурного підрозділу «Економіко-правничий фаховий коледж ЗНУ» Людмилі Чичун – за активну участь у заході. Неля Миколаївна зауважила, що вибір спеціальності 071 «Облік та оподаткування» – це вірний крок у стабільне та забезпечене майбутнє, та запросила абітурієнтів/ок до вступу на ОП «Облік та аудит».

 

Кафедра обліку та оподаткування

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини