Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка математичного факультету Олена Приходько

«Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка математичного факультету Олена Приходько

«Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка математичного факультету Олена Приходько
16.02.2023 09:02 Все Головні новини Факультети Математичний Коледжі та філії Запорізький металургійний коледж ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет математичний факультет Запорізький металургійний фаховий коледж відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проекту «Історії успіхів випускників/випускниць ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University). Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з випускницею математичного факультету, кандидатом фізико-математичних наук, завідувачкою транспортно-електротехнічного відділення Запорізького металургійного фахового коледжу ЗНУ, викладачкою вищої категорії Оленою Приходько.

 

- Пані Олена, розкажіть де і ким Ви зараз працюєте?

- Уже 10 років я працюю в Запорізькому металургійному фаховому коледжі ЗНУ. У 2012 році я розпочинала тут роботу з того. що обіймала посаду завідувачки підготовчого відділення, викладала математику на підготовчих курсах коледжу для учнів 9 класів. У 2016 році я захистила дисертацію та отримала науковий ступінь кандидатки фізико-математичних наук. Із 2017 року мене призначили завідувачкою транспортно-електротехнічного відділення. Із 2021 року я керую в коледжі циклову комісію фізико-математичних дисциплін.

- Поділіться, будь ласка, спогадами із часів студентства. Якими були ваші перші враження від навчання?

- Спочатку пригадується перший день студентства 1 вересня 2004 року. Майданчик між корпусами університету весь заповнений першокурсниками, лунають святкові привітання керівництва вишу та міста. Відчуваю щиру радість та «політ душі». Невдовзі у вересні того ж року в університеті я знайшла нові знайомства та чудових нових подруг і друзів. Також пригадую наш перший колоквіум із математичного аналізу. Уся група дуже хвилювалася. Ми боялись «завалити», це ж схоже на екзамен. Але врешті колоквіум склали всі, і ми знову відчули себе щасливими, везучими й ще більш впевненими у правильності свого вибору професії. Мабуть, найяскравішими спогадами є проведення КВК, святкування днів факультету та захист дипломної роботи. Із керівником дипломного проєкту Наталією Миколаївною Дяченко спілкуємося й зараз. Вона дібрала для мене дуже цікаву тему з контактної механіки, дослідження якої я продовжила в кандидатській дисертації та наукових статтях.

Дуже приємні спогади про спілкування з викладачами підчас навчання в аспірантурі, особливо з керівником Олександром Івановичем Александровим та завідувачем кафедри Сергієм Миколайовичем Гребенюком. Із Сергієм Миколайовичем ми співпрацюємо і зараз з питань набору викладачів і викладачок у наш коледж. Особливо яскраві спогади – це поїздки на конференції. Багато з них проводились на базах відпочинку на Азовському та Чорному морях. У неформальній обстановці легко було заводити нові знайомства з викладачами/ками та професорами/ками провідних вишів.

- Чому для здобуття вищої освіти Ви свого часу обрали саме математичний факультет ЗНУ?

- У школі мене завжди більш цікавили точні науки. Чесно скажу, ніколи не любила писати твори чи вчити параграфи з історії. Тому в 11 класі обирала з двох спеціальностей – фізика та математика. Математика переважила, і я записалась на підготовчі курси, завдяки яким набрала найвищий вступний бал. Пам’ятаю заняття на курсах із викладачем Ігорем Валерійовичем Зіновєєвим, який приділяв нам багато уваги й міг складні поняття пояснити простими словами.

- Чи змінили б Ви щось у своєму житті, якби повернулися в студентські роки?

Спеціальність – точно ні. Я і наразі вважаю, що математика – найцікавіша наука. Недарма є вираз, що «весь світ можна пояснити простою мовою математики». Математики розраховують все: хоч моделі всесвіту, хоч рух елементарних частинок усередині атома. Ось математик Сідік Афган за допомогою математичних формул ще й робить прогнози майбутнього держав та обчислює минуле. Якби я повернулася в студентські роки, то, мабуть, частіше брала б участь у культурному та творчому житті університету. Хоча мені подобається вираз «Усе добре свого часу».

- Чи стали Вам у пригоді знання, набуті в університеті?

- Звичайно. Я працюю за обраною спеціальністю. У нашому коледжі – дружний колектив, яким керує професіоналка своєї справи та чудова людина Лариса Миколаївна Тютюнник. Мені подобається викладати та займатись адміністративною роботою. Науку теж не полишаю. Нещодавно вийшла колективна монографія за загальною редакцією Ростислава Михайловича Мартиняка, в якій я написала два розділи.

- Що найцікавішого та найбільш визначного для Вас сталося за період Вашої професійної діяльності?

- Найяскравішою подією була, звичайно, перша пара, а потім через рік – перше класне керівництво. Я й досі підтримую тісні стосунки зі студентами та стуеднтками всіх випусків та їхніми батьками. У коледжі у нас насичене культурно-масове життя. Ми організовуємо концерти, конкурси, творчі вечори. Святкуємо Масляну, День студента, День закоханих, змагаємось в конкурсі «Коледж має талант», відзначаємо річниці його створення. Для викладачів і викладачок також проводяться змагання. Я, наприклад, захищала честь свого навчального закладу в змаганнях зі спортивної стрільби.

- Щоб Ви порадили студентам і студенткам, які навчаються на математичному факультеті?

- Знайти себе, свою найулюбленішу справу, яка б насичувала радістю себе та була б корисною іншим. Також цікавитися чимось новим, адже математика – це безмежний океан цікавинок, в котрі хочеться зануритись.

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

 

Схожі новини