Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини /  «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Данило Матвієнко

 «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Данило Матвієнко

 «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Данило Матвієнко
23.02.2023 10:41 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем економічного факультету, випускником 2022 року першого (бакалаврського) рівня спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітньої програми «Фінанси і кредит», Данилом Матвієнко.

 

- Пане Данило, у якому році Ви закінчили навчання на економічному факультеті ЗНУ?

- Я отримав диплом бакалавра з відзнакою у 2022 році за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітньо-професійної програми «Фінанси і кредит» економічного факультету Запорізького національного університету. Я й досі залишаюся студентом економічного факультету, але тепер здобуваю рівень вищої освіти «магістр» за цією спеціальністю.

- Розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ?

- Навчання можна охарактеризувати, як змістовне та актуальне. Насамперед, це пов'язано із намаганням факультету надавати студентам і студенткам ті навички та знання, які будуть їм корисні в сучасних умовах та майбутньому. Самі заняття дуже цікаві, як лекційні, так і практичні. Написання тез і статей, а також – участь у наукових конференціях, засіданнях круглих столів, різноманітних конкурсах і написання бізнес-плану значно розширюють можливості студентства. Говорячи простими словами, я задоволений навчанням на економічному факультеті ЗНУ. Це залишиться у моїй пам'яті та серці назавжди.

- Чому Ви обрали для вступу саме ЗНУ та економічний факультет?

- У Запорізькій загальноосвітній школі №9 2, де я навчався, була можливість обрати спрямування на 10-11 класи. Спираючись на схильність до математики, мені здалося логічним обрати саме економічний профіль. Можу сказати, що я не пожалкував, бо це виявилося дійсно цікаво. Тож, коли підходив час обирати університет та спеціальність для подальшого навчання, я вже знав у якій галузі хотів би розвиватися. Скажу чесно: обирати університет довго не довелося. У ЗНУ була чудова рекламна кампанія, яка привернула мою увагу. Звісно, разом із цим я розглядав деякі інші варіанти, але поєднання професійного викладацького складу, широкого вибору спеціальностей та доволі теплих й позитивних відгуків поставили у моїх роздумах остаточну крапку. Так у моєму житті з'явився економічний факультет ЗНУ та й продовжує бути зі мною.

- Які події або цікаві історії Вам найбільше запам’ятались зі студентського життя?

- Денне навчання у стінах університету було більш сповненим яскравими моментами. Постійно можна помітити якісь репетиції у коридорах, виступи на площі між навчальними корпусами №№ 2 і 6. Досить атмосферними були різноманітні конкурси, виступи та змагання. Особливо запам'ятав чемпіонат із мініфутболу між факультетами. Навіть мені, як не найбільшому фанату цього виду спорту, було цікаво, я вболівав усім серцем. Окрім того, згадується посвята в студенти і те, як ми з одногрупниками й одногрупницями готувалися та виступали. Загалом кожен семестр, якщо не місяць, був сповнений якихось цікавих подій: від звичайної гри в «UNO» в кабінеті студради після пар до неймовірних виступів на творчому змаганні Кубку першокурсників.

- Яких викладачів і викладачок Ви найчастіше згадуєте зараз?

- Важко сказати, кого найчастіше, але думаю що всіх у той чи той момент. Звісно, що найбільше у пам'яті закарбувалися образи нашого декана Алли Василівни Череп і двох моїх кураторок – Віталії Олександрівни Герасимової та Юлії Олександрівни Огренич. Дякую їм за те, що завжди намагалися допомогти, відповісти на наші питання якнайшвидше та навчити нас. Загалом усі викладачі, які навчали мене, намагалися дати нам як теоретичні, так і практичні знання. Тож я дуже вдячний їм за змістовні лекції, цікаві практичні заняття, залучення до написання тез та статей. Вважаю, що нам дали можливість відчути себе у потоці нашої майбутньої діяльності й отримати необхідні для цього вміння, навички. Наприклад, можу згадати, як разом зі своїми одногрупниками працювали над створенням бізнес-плану, у якому виступали підприємцями/мицями-початківцями/вицями. Навіть у вигляді звичайного проєкту на практичному занятті це виявилось доволі непростою справою, але дуже цікавою та захопливою.

- Як складалися Ваші взаємини з викладачами й викладачками?

- Взаємовідносини між студентами/увми та викладацьким колективом можна назвати дружніми та теплими. Викладачі/ки і ЗНУ – професійні фахівці/чині, майстри/ині своєї справи та просто добрі й відкриті люди. На моїй пам'яті викладачі/ки завжди йшли на зустріч студентам/кам, особливо в умовах карантину та воєнного стану. Усі розуміли становище одне одного, що дозволяло уникати виникнення якихось неприємних ситуацій. Гадаю, що навіть через не один десяток років буду з теплом в душі та вдячністю в серці згадувати викладачів/ок, що зробити величезний внесок у моє майбутнє.

- Що було для Вас найважчим у студентські роки?

- Перша сесія та перша курсова робота, бо вони викликали досить багато хвилювань. Це, напевно, було в багатьох студентів/ок. На жаль, на мої студентські роки припали карантин та воєнний стан, тож довелося звикати до «дистанційки» з її особливостями, що в перші місяці було не так вже й просто. Наразі навчання онлайн в умовах сьогодення більше не викликає таких труднощів, як раніше. Ми всі, а саме студенти/ки та викладачі/ки економічного факультету об'єдналися, тож нам тепер не страшні ніякі труднощі. Впевнений, що далі буде неодмінно краще.

- Що порадите студентам і студенткам, які навчаються за освітньою програмою «Фінанси і кредит»?

- Раджу бути активними та не боятися брати участь у різноманітних наукових та культурно-масових заходах. Також не варто втрачати можливості підвищити свої професійні навички, або навіть спробувати стажування за кордоном. Знайте, що викладачі/ки, а також студрада, завжди готові прийти вам на допомогу. Тож не бійтесь запитувати та звертатися за порадою чи будь-якою іншою допомогою.

- Що побажаєте майбутнім студентам і студенткам економічного факультету ЗНУ?

- Найважливішим буде побажати терпіння, наполегливості, ніколи не сумніватись та не боятися робити помилки. Усе наше життя складається зі злетів та падінь, тож ніколи не опускайте руки, хоч як важко було б. Розкривайте свій потенціал, реалізуйте найсміливіші бажання, живіть і насолоджуйтесь життям. Викладачі/ки та студрада економічного факультету завжди підтримають вас у пошуках свого життєвого шляху.

- Яким Ви бачите розвиток економічного факультету ЗНУ?

- Важко недооцінити розвиток економічного факультету ЗНУ. Він пропонує масу наукових заходів, де можна розширити свої професійні знання, а також – програми стажування й обміну. Окрім цього, на економічному факультеті працює «Бізнес-інкубатор», а його освітні програми з кожним роком усе більше модифікуються задля відповідності сучасним реаліям. Тож можу висловити своє скромне побажання, щоб все це продовжувалось, а також збільшувалась частка активних студентів/ок. Упевнений, що з кожним поколінням студентства на факультеті будуть з'являтися все більш сміливі та ефективні ідеї.

- Якi Вашi плани на майбутнє? Плануєте вчитись далi?

- Спершу в моїх планах – закінчити магістратуру. Звісно, після цього я продовжу йти шляхом саморозвитку в професійній, соціальній та творчих галузях. Гадаю, що було б непогано ще й відкрити власну справу та написати книгу, можливо, це навіть буде щось з категорії художньої літератури. Із нетерпінням чекатиму нових зустрічей із своїми університетськими друзями та вже такими рідними стінами ЗНУ. Буду сумувати за викладачами/ками, лекційними та практичними заняттями, а також – за рідною кафедрою фінансів, банківської справи та страхування економічного факультету ЗНУ.

 

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування 

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини