Зустріч зі стейкґолдерами на факультеті журналістики об’єднала роботодавців, викладацтво, студентство та вступників

Двадцять четвертого лютого кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) організувала зустріч зі стейкґолдерами провідних бібліотечно-інформаційних й архівних закладів Запоріжжя. У спілкуванні взяли участь від Державного архіву Запорізької області, КЗ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека», Наукової бібліотеки ЗНУ, кафедри, спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та Мелітопольського фахового коледжу культури і мистецтв (як вступники до вишу).
На початку зустрічі завідувачка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності професорка Віта Березенко зорієнтувала всіх на плідне спілкування задля перемоги та мирної відбудови нашої країни. Спікерка побажала прислухатися до порад присутніх і налагоджувати зв’язки з інформаційно-комунікаційними організаціями регіону. Вона наголосила на необхідності тісної співпраці між кафедрою та роботодавцями в процесі підготовки бакалаврів/ок інформаційної, бібліотечної та архівної справи.
Керівниця практики здобувачів/ок вищої освіти за ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» від кафедри доцентка Тетяна Іванюха окреслила головні напрямки практичної підготовки ЗВО та бази її проходження, представила основні галузі працевлаштування майбутніх випускників/иць і головних роботодавців/иць з інформаційно-комунікаційної справи, серед яких – архівні установи Запорізької області, пресслужби організацій та підприємств, громадські організації, відділи комунікації державних і приватних підприємств і установ, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Наукова бібліотека ЗНУ тощо.
Із виступу Антоніни Федько, заступниці директора Державного архіву Запорізької області, начальниці відділу організації та координації архівної справи, присутні дізналися про основні завдання, напрямки діяльності, структуру, кадровий склад Державного архіву, сучасні вимоги до працівників архіву. Фахівчиня відділу документів іноземними мовами КЗ «ЗОУНБ» ЗОР Крістіна Галустова познайомила аудиторію з головними активностями Запорізької обласної бібліотеки під час воєнного стану. Адже бібліотека на сьогодні з головної книгозбірні перетворилася на сучасний культурний хаб, спрямований на комунікацію з ВПО, популяризацію читання й інформаційної грамотності через соціальні мережі. Бібліотекарка запропонувала різні види соціально-комунікаційних майданчиків бібліотеки як базу набуття практичних навичок і самореалізації майбутніх колег.
Цікава й змістовна розповідь директорки Наукової бібліотеки ЗНУ Ніни Чалої привернула увагу слухачів\ок до наукової та інформаційно-аналітичної роботи головної університетської книгозбірні. Нарощування електронного контенту, розробка цифрових платформ роботи з бібліотечними документами, найрізноманітніша унікальна інформаційна продукція дозволили бібліотеці трансформуватися в сучасну оперативну інформаційну службу, визнану не тільки на міському та регіональному, але й на загальнонаціональному рівні.
Змістовна зустріч із роботодавцями й роботодавицями викликала позитивні враження та відгуки студентства. Ось деякі з них: «Цей захід виявився дуже продуктивним. Найцікавішим вважаю виступ директорки бібліотеки ЗНУ Ніни Чалої, яка презентувала сайт бібліотеки, захоплено розповіла про напрями роботи колективу, досягнення і впроваджені цифрові інновації. Не менш інформативною була промова заступниці директора Держархіву Запорізької області, начальниці відділу організації і координації архівної справи Антоніни Федько, яка наголосила на важливості архівної справи, розповіла про функції та завдання, які покладені на відділи ДАЗО, його штатний розпис і вимоги до співробітників державної установи. Це дає змогу ще раз озирнутися на свої можливості і встановити орієнтири у напрямі подальшого розвитку. Із виступу фахівчині відділу документів іноземними мовами ЗОУНБ Крістіни Галустової цікаво дізнатися, як знаходить практичне застосування політика переформатування роботи бібліотек у цифрову епоху. Також я переконався в тому, що ЗОУНБ стала осередком громадського життя, а Інтернет – це не тільки конкурент, а ще й помічник бібліотекаря у роботі з читачами/ками. Окремо дякую пані Крістіні за пропозицію виявити себе в соціальній комунікації і проєктній діяльності, співпрацюючи з відділами бібліотеки і міжнародними організаціями» (Кирило Бєлий).
«Спікерки змогли викликати зацікавлення інформацією про кожну окрему структуру, її діяльність, склад, види роботи та внесені війною корективи, у чому полягає теперішня їхня суть, про якості архіву та бібліотек новітнього формату. Особливо мені сподобалася доповідь директорки Наукової бібліотеки ЗНУ. Вона цікаво розповідала про трансформацію, відповідно до вимог часу, нашої університетської бібліотеки, про її діяльність і продовження роботи в години між тривогами, а також про участь її колективу в державних конкурсах і про отримані ними відзнаки» (Дар’я Гоморова).
Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/