Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологічний факультет допомагає готувати учнівство до успішної участі в олімпіадах

Філологічний факультет допомагає готувати учнівство до успішної участі в олімпіадах

Філологічний факультет допомагає готувати учнівство до успішної участі в олімпіадах
28.02.2023 13:49 Все Головні новини Факультети Філологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування заклади загальної середньої освіти олімпіада науково-методичний вебінар

Днями на базі філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся методичний вебінар для педагогічних працівників і працівниць закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти. Варто зазначити, що така співпраця давно вже перетворилася на гарну традицію для факультету. Темою віртуальної зустрічі стала креативна філологія, а саме – підготовка учнівства до творчих конкурсів та олімпіад. Модераторкою заходу стала доцентка філологічного факультету Ірина Бакаленко.

 

На початку заходу присутніх привітала декан філологічного факультету, кандидатка філологічних наук, доцентка Ірина Бондаренко. У вступному слові Ірина Станіславівна відзначила, що співпраця із закладами загальної середньої освіти – серед пріоритетів ЗНУ. Вона запросила долучитися до участі в онлайн-олімпіадах, які цьогоріч проводить Запорізький національний університет, зокрема, із української мови та літератури, та розказала про умови її проведення. Також спікерка згадала минулорічний XIII Міжнародний мовно-літературний конкурс для студентства й учнівства імені Тараса Шевченка, який проходив на базі ЗНУ й в організації та проведенні якого дієву участь взяли представники та представниці філологічного факультету.

Професорка кафедри української літератури Валентина Кравченко у своєму виступі навела поради, завдяки яким старші класи, які цікавляться наукою й роблять перші кроки на шляху до побудови в майбутньому наукової кар’єри, зможуть підготувати наукові дослідження. При цьому вагоме значення має співпраця вчителів і вчительок з учнівством, контроль і допомога та підтримка з боку дорослих. Однак саме зацікавленість учнів й учениць у результатах їхньої роботи, активність і прагнення до перемоги – це запорука успіхів юних науковців і науковиць.

Наступною спікеркою стала заступниця декана з навчальної роботи, доцентка кафедриукраїнської літератури Світлана Доброскок. У її виступі йшлося про зміни в освітньому процесі, зумовлені переходу до онлайн-формату навчання. Вона зосередила увагу присутніх на ефективній стратегії підготовки учнів й учениць до олімпіад за допомогою інтерактивних завдань. Також доповідачка навела кілька прикладів завдань, які продемонстрували присутнім, до яких питань потрібно готувати учнів й учениць, які візьмуть участь в олімпіаді від ЗНУ. Також із присутніми поділилися лайфхаками із підготовки школярів і школярок до предметних олімпіад. Учасникам й учасницям вебінару нагадали про користь для учнівства від участі в інтелектуальних, творчих змаганнях. Крім того, переможці/ниці в олімпіаді, організованій ЗНУ отримають дипломи й призи, а всі учасники й учасниці зможуть додати інформацію про участь у ній до мотиваційних листів, необхідних при вступі до закладів вищої освіти.

Своєю чергою, доцентка Ірина Бакаленко зосередила увагу присутніх на створення постерів. Вона розказала про особливості стендової доповіді, про підготовку учнів й учениць до творчих конкурсів та олімпіад на конкретних прикладах. Усі присутні на заході мали нагоду поставити запитання організаторам й організаторкам й отримати вичерпні відповіді. Вчителі та вчительки за результатами участі в заході отримали сертифікати про підвищення кваліфікації. Вони подякували представницям філологічного факультету за велику кількість цікавої та корисної інформації, про яку дізналися під час заходу.

Вероніка Агапова

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини