Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету кафедри програмної інженерії Артем Шевченко

Проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету кафедри програмної інженерії Артем Шевченко

Проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету кафедри програмної інженерії Артем Шевченко
10.06.2022 08:10 Все Головні новини Факультети Математичний Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет математичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем математичного факультету кафедри програмної інженерії, випускником бакалаврату й магістратури Артемом Шевченком.

 

- Доброго дня, Артеме! Дякуємо, що погодився поділитися з нами своєю історією успіху. Почнемо з того, як ти визначив для себе, що хочеш пов'язати своє життя з професією програміста?

- Ще дитиною мене завжди цікавила будь-яка техніка. Приблизно в сім років у мене з’явився перший комп’ютер. Звичайно, перші роки я його використовував як іграшку. Але після певного періоду мені стало цікаво: «А як створюється все те, що я використовую на комп’ютері?». Тоді я вперше подумав про те, що хочу пов’язати своє життя з комп’ютерними технологіями. На жаль, наша сім’я не мала достатньо коштів, щоб віддати мене на якісь курси з програмування для дітей, хоча я не певен, що взагалі тоді такі курси існували. Але у 2007 році, коли я навчався в 7 класі, вчителька інформатики нам повідомила, що вона відкриває факультативні заняття з програмування на «Pascal».

Я не вагаючись повідомив своїх батьків, що маю бажання вчитись програмуванню, вони мене підтримали, і з цього, можна сказати, почався мій шлях програміста. Ми почали вивчати «Pascal», зі свого першого «Hello, world», і поясненням, чому саме «Hello, world», до перших алгоритмів пошуку та сортування. Я багато чого не розумів, але мені було дуже цікаво. Після незначної паузи та переходу в іншу школу, в дев’ятому класі у нас знову була дуже цікава інформатика. Викладачем був програміст, і він запропонував нам вивчати не «Word», «Excel» і «PowerPoint», а «C++».Там я дізнався, що якщо хочеш бути програмістом, то треба «кайфувати» від пошуку помилок у своєму коді, адже це такий же процес створення продукту, як і безпосередньо написання коду. І саме тоді я на сто відсотків впевнився, що я буду подавати документи на спеціальність, повʼязану з розробкою програмного забезпечення.

- Як ти потрапив на математичний факультет і власне на кафедру програмної інженерії Запорізького національного університету?

- Свій прямий шлях до становлення як програміста я розпочав, вступивши до Економіко-правничого коледжу ЗНУ на спеціальність «Розробка програмного забезпечення» з подальшою можливістю вступити на третій курс «Програмної інженерії» математичного факультету ЗНУ. Цей досвід навчання в університеті для мене безцінний. І сьогодні я використовую ті чи ті знання, які мені дали викладачі й викладачки.

- Які вміння та знання ти отримав на кафедрі програмної інженерії, що виявилося корисни у твоїй подальшій кар'єрі?

- На кафедрі я навчився програмуванню на різних мовах, розумінню алгоритмів і структур даних, роботі з базами даних, тестуванню та розробці вебзастосунків. Усі ці знання були дуже корисні в моїй подальшій кар'єрі, оскільки дозволили мені розуміти технічні аспекти програмного забезпечення та ефективно взаємодіяти з іншими розробниками.

- Ще навчаючись в університеті ти отримав першу роботу в технологічній компанії. Розкажи, як ти знайшов цю роботу та які завдання тобі доводиться виконувати?

- Перша моя робота за спеціальністю була в компанії «Mitk», яку започаткував один з викладачів ЕПФК ЗНУ. У 2015 році він запросив мене на посаду «Розробник мобільних застосунків під операційну систему iOS». Я вдячний і компанії, і університету, що мені вдавалось поєднувати й працю, і навчання.

- Як склалася твоя карʼєра після випуску з Запорізького національного університету. Як ти опинився в такій великій компанії, і як тобі вдалося пройти відбір на вакансію?

- У 2017 році я влаштувався в Українській компанії «UDTech». Ця компанія перебуває на міжнародному ринку ІТ з 2010 року. Ми займаємося проєктуванням, дизайном і розробкою ПЗ, втілюємо в життя будь-які технічні та творчі завдання замовника. Я знайшов цю компанію, коли шукав відповідну вакансію в інтернеті. Я надіслав своє резюме та склав тест на професійні знання з програмування. Після цього я пройшов інтерв'ю з керівником відділу розробки, під час якого мені запропонували кілька задач. Успішно впорався з ними, тож мене прийняли на роботу.

Тут і працюю на сьогодні розробником мобільних застосунків здебільш на платформі iOS. За цей час мені вдалось попрацювати над різними мобільними застосунками, такими як: відеоредактор, платіжна система, застосунок для фітнесу, супутниковий чат через Iridium-пристрої та ін.

- Яким проєктом ви зараз займаєтесь?

- Зараз ми працюємо над одним постійним проєктом: «Drills». Це наш внутрішній проєкт – мобільний застосунок. А також працюємо над фізичним пристроєм «Таймер» для стрільців, який дозволяє їм записувати свої стрілецькі практики, аналізувати їх і допомагає вдосконалювати свою стрільбу. Ми займаємось як розробкою програмного забезпечення, так і маємо власну лінію виробництва наших пристроїв, які зараз успішно продаються в різні куточки світу. Також наша команда бере участь у різних тематичних заходах і виставках, одна з яких нещодавно проходила в Лос-Анджелесі.

- Які складнощі зустрічалися на шляху до успіху, і як ти їх подолав?

- Однією з найбільших складнощів для мене була велика конкуренція в ІТ-індустрії. Щоб пройти відбір на роботу в одну зі спеціалізованих ІТ-компаній в Запоріжжі, мені довелось прикласти немало зусиль, здобути досвід, опанувати певний набір технологій. Часто причиною відмови в при найманні фахівців – недостатній або відсутній досвід в роботі з певною технологією. Також, як і багато інших програмістів, я стикався зі складнощами при розвʼязанні деяких поставлених задач. Але це – нормальне явище робочого життя, не завжди тобі дають тривіальні задачі. Тому в моїй професії важливою рисою характеру є наполегливість.

- Які поради ви можете дати молодим людям, які хочуть стати програмістами чи програмістками?

- Ось кілька порад, які я міг би дати молодим людям, які хочуть стати програмістами:

- Навчайтесь постійно. ІТ-індустрія дуже швидко змінюється, тому важливо бути завжди в курсі останніх технологій і трендів.

- Навчайтеся не тільки програмуванню, але й іншим технологіям, пов'язаним із програмним забезпеченням. Наприклад, вам може знадобитися знання про бази даних, системи контролю версій, архітектуру комп'ютерів, мережі та інші.

- Розвивайте свої комунікативні та міжособисті навички. Успішна кар'єра програміста залежить не тільки від технічних навичок, але й від здатності ефективно спілкуватися та працювати в команді.

- Переглядайте код інших програмістів і дізнавайтеся від них нове. Це може допомогти вам розширити свій кругозір та відкрити нові підходи до вирішення завдань.

- Практикуйтеся в програмуванні. Найкращий спосіб навчитися програмуванню – це програмувати! Знайдіть проєкти, які вас цікавлять, та намагайтеся реалізувати їх на практиці.

- Не здавайтесь під час вирішення складних завдань. Іноді програмування може бути дуже складним, але якщо будете старатися та не здаватися, ви зможете знайти рішення.

- Вчіть англійську мову. Чим краще ви опануєте англійську, ти легше вам буде вирішити більшість задач, оскільки щодо кількості інформації англійська випереджає будь-яку іншу мову. Знання англійської відкриває вам можливість влаштуватись майже в будь-яку компанію світу.

Сподіваюся, ці поради допоможуть молодим людям, які хочуть стати програмістами.

- Дякуємо, Артеме, за змістовне інтервʼю! Бажаємо подальших успіхів, на все добре!

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини