Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив університету вітає з ювілеєм професорку факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму Надію Богдановську

Колектив університету вітає з ювілеєм професорку факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму Надію Богдановську

Колектив університету вітає з ювілеєм професорку факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму Надію Богдановську
08.03.2023 11:40 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет фізичного виховання здоров'я туризм ювілей поздоровлення

Восьмого березня керівництво факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), колеги та студентство вітають із ювілеєм в.о. завідувачки кафедри фізичної терапії та ерготерапії, професорку Надію Богдановську.

 

Надія Василівна в 1999 році з відзнакою закінчила навчання на факультеті фізичного виховання на той час Запорізького державного університету за спеціальністю «Фізична реабілітація». За рік вона розпочала працювати на факультеті, який зараз носить назву факультет фізичного виховання, здоров'я та туризму: спочатку викладачкою, згодом - старшою викладачкою, доценткою кафедри (із 2005 року), кілька років поспіль обіймає посаду заступниці декана з виховної роботи факультету (із 2007 року), а потім – професоркою кафедри фізичної реабілітації (з 2012 року). Починаючи з 2013 року й до сьогодні вона керує роботою колективу кафедри фізичної терапії та ерготерапії.

У 2004 році шановна ювілярка закінчила аспірантуру за спеціальністю «Фізіологія людини та тварин». Захистила кандидатську дисертацію в спеціалізованій вченій раді при Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка на тему «Адаптивні можливості серцево-судинної системи дітей шкільного віку та шляхи їхньої корекції». У 2012 році захистила докторську дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук – у спеціалізованій вченій раді при Харківському національному університеті ім. Н.В. Каразіна – на тему «Роль системи синтезу оксиду азоту в забезпеченні адаптації серцево-судинної системи людини до фізичних навантажень».

Сьогодні знана вчена галузі реабілітології продовжує викладати в рамках підготовки молодих фахівців/чинь профільну дисципліну «Фізична терапія при мультисистемній патології». Також під її керівництвом близько десятка молодих учених підготували й успішно захистили свої кандидатські дисертації. Окрім цього, Надія Богдановська – членкиня спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій у Чернівецькому національному університеті імені Богдана Хмельницького та в Національному університеті фізичного виховання та спорту України. А ще, вона провадить активну практичну діяльність за фахом і громадську роботу: надає методичну допомогу реабілітаційним установам м. Запоріжжя та Запорізької області, читає цикли лекцій для центру післядипломної освіти. Надія Василівна входить до складу журі всеукраїнського етапу олімпіади з фізичної реабілітації, конкурсу студентських наукових робіт із фізичної терапії, а також – обласного етапу конкурсу Малої академії наук за номінацією «Валеологія» й обласного конкурсу застосування методу проєктів. Вона – співорганізаторка й учасниця постійних обласних семінарів для фахівців/чинь із фізичної терапії та ерготерапії. Окрім іншого, має досвід участі у складі виїзних експертних комісій МОН України, експертних радах із ліцензування й акредитації. Також науковиця входить до складу робочої групи ЗНУ для оновлення складників галузевого стандарту вищої освіти.

Шановна ювілярка – авторка понад 200 наукових праць. Це – статті у фахових виданнях України та зарубіжжя, понад десяток навчальних посібників із грифом МОН України, а також – монографії, патенти на винахід і корисну модель, свідоцтва авторського права на твір, науково-методичні рекомендації тощо.

Колектив Запорізького національного університету знає та шанує Надію Василівну як висококваліфіковану фахівчиню, мудру керівницю, яка щедро ділиться знаннями та практичним досвідом із колегами та студентством. Представники та представниці факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму щиросердно бажають шановній ювілярці усіляких гараздів, здійснення мрій і нових визначних досягнень під переможним мирним небом України.

 

Із науковим доробком знаної професорки Надії Богдановської можна ознайомитися на сайтах міжнародних наукометричних баз даних за лінками:

orcid.org/0000-0002-2410-845X

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=25421431800

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини