Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованець Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Павло Малков

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованець Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Павло Малков

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованець Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Павло Малков
16.03.2023 08:40 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Інженерний навчально-науковий інститут ім Ю М Потебні відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування історії успіхів випускників

У Запорізькому національному університеті триває реалізація проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University). Сьогоднішня наша розповідь про вихованця Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні, а нині інженера-програміста у ТОВ «Інфоком ЛТД».

- Павло Сергійович, як саме Ви обирали спеціальність? За покликом душі, чи хтось порадив?

- Не зовсім сам. Просив допомоги в батька, адже хотів займатися чимось, пов’язаним з комп’ютерами, проте не програмуванням, бо мені здавалось це нудним. У той же час хотілося чогось, не пов’язаного із «залізом», бо в цьому зовсім не розбирався.

- А як обрали виш?

- Сам я з Бердянська. З моїми результатами ЗНО я міг би подавати документи й у Київ, але вирішив, що буде складно жити настільки далеко від рідного дому. Документи подавав до різних університетів, і саме тоді зустрів хлопця, що вступав до ЗДІА (потім він став моїм одногрупником). Так ось, результати ЗНО у нього були також гарні, і навіть кращі за мої, але він все одно обрав Академію. Я запитав, чому, на що він відповів: «Навчають крізь однаково, але все залежить від тебе, від того, як ти сприймаєш цю інформацію. Ну і, звісно, від твого ставлення до навчання». А потім мені ще й зателефонувала (як потім з’ясувалося) майбутня кураторка групи Олена Миколаївна Барішенко. Вона порадила мені надати до Приймальної комісії академії оригінали документів. Так ми познайомились із людиною, яка впродовж навчання допомагала групі.

- Які Ваші спогади про навчання? Чи брали Ви участь у позанавчальному житті вишу?

- Про навчання спогадів дуже багато! Мені подобалось все, а головне, спеціальність, яку я обрав. Цікаві лабораторні роботи, де ти працюєш з різним обладнанням, вчишся його налаштовувати. А ще дуже запам’яталося життя в гуртожитку. На мій погляд, пройти таку школу життя має кожен. Саме в гуртожитку ти знаходиш друзів на все життя, вчишся відстоювати свою точку зору в суперечках і набуваєш безцінного досвіду спілкування на власних помилках. У студентські роки був головою студентського наукового товариства і брав участь у різних заходах, під час яких знайомився зі студентством інших ЗВО, наприклад, із Михайлом Федоровим, який потім став міністром цифрової трансформації.

- А хто з викладачів Вам найбільше запам’ятався і чим саме?

- Як я вже казав, це наша кураторка Олена Миколаївна Барішенко, яка, на мою думку, серйозно та дбайливо ставилася до нас. Безумовно, запам’яталися високим рівнем знань і вмінням ці знання передавати Михайло Юрійович Пазюк, Ірина Анатоліївна Овчинникова, Володимир Юрійович Зінченко, Анатолій Миколайович Ніколаєнко, Вікторія Олегівна Рахуба.

- Які найяскравіші спогади залишилися від років студентства?

- Найяскравішим був перший рік студентства, той час, коли покинув батьківську домівку та «позбувся» опіки дорослих. Надалі я ставав більш серйозним, та й веселих моментів ставало все менше. Проте, життя в гуртожитку було часом, який ніколи не забути.

- Як склалася Ваше життя після закінченню вишу, де Ви працювали, які посади обіймали?

- Відразу після закінчення університету, буквально, наступного дня після захисту диплому я почав працювати у ТОВ «Інфоком ЛТД». Це підприємство, що займається автоматизацією технологічних процесів. Працюю інженером-програмістом, хоча, скоріше, мою посаду можна назвати «інженер з автоматизації технологічних процесів». За 8 років у мене було дуже багато цікавих проєктів на різних заводах, у різних країнах. Так, наприклад, я брав участь у автоматизації заводу з оброки насіння кукурудзи, в автоматизації екстракції олії у Бельгії, запускав очисні споруди в Ашхабаді (Туркменістан), запускав машину загрузки вугілля в коксову машину. А запуск пасажирської канатної дороги на залізничному кар’єрі був не лише довгостроковим, дуже відповідальним проєктом із підвищеною небезпекою, а й дуже цікавим. Довгі пусконалагоджувальні роботи у 30 градусний мороз взимку та рудний пил влітку, це супер! Попереду, сподіваюсь, ще багато цікавого.

- Чи допомагає у Вашій професійній діяльності отримана освіта?

- Так. Завдяки навчанню в Академії я отримав необхідну базу знань, які постійно покращую, отримуючи новий досвід.

- Якою Ви бачите свою подальшу кар’єру?

- Подальшу кар’єру я пов’язую з автоматизацією технологічних процесів, і, сподіваюсь, що братиму участь і надалі у цікавих закордонних проєктах.

- Які Ваші захоплення? Як Ви проводите свій вільний час? Хобі, досягнення?

- У кожного в житті свої інтереси та хобі, хтось мандрує, хтось навчається музиці. У мене ж нумизматика – одне з улюблених занять у вільний час. Ніщо не зрівняється з можливістю потримати в руках монету часів Наполеона, Петра І або монету якоїсь екзотичної країни, про існування якої ти навіть не знав. Крім того, це ще й зручний спосіб інвестування. Також цікавлюсь криптовалютою та шукаю можливості збільшити свій капітал. Але це дуже тонка річ, схоже, ти більше втрачаєш ніж отримуєш, тому, все ж таки, нумізматика є більш стабільним і корисним інвестуванням.

- Що б Ви хотіли побажати сьогоднішньому студентству?

- Вчитися, вчитися й ще раз вчитися. Бо з кожним роком життя стає складніше. І для того, щоб бути хоча б на рівні, треба йти вперед і розвиватися, а щоб стати найкращим, треба бігти. Бути кращим, ніж інші, – це знати та вміти більше, іноді не просто більше, а сучасніше.

- Що Ви порадите випускникам/цям шкіл, які нині обирають майбутню професію?

- Обирайте виші та спеціальність, які вам подобаються. Якщо не знаєте, що саме обрати, запитайте поради у тих, хто старший за вас і вас знає. Не женіться за крутими та популярними спеціальностями, виберіть краще те, що вам цікаво. Адже втратити 5 років на навчання просто так, заради перспективності, – це хибна річ. Краще здобути знання та стати фахівцем/чинею у тій галузі, яка вам цікава. Повірте, ви краще почуватиметеся і, все одно, отримуватимете гідні гроші. Але, повторю, треба вчитися, вчитися і ставати краще весь час. Й ще хотів би порадити молоді обов’язково вести своє фінансове планування. Зараз дуже багато різних програм, які дозволяють це робити. Однак, потрібно не просто створювати планування, а ще використовувати одне важливе правило: «не витрачай більше, ніж отримав у цьому періоді планування». Це допоможе бути більш впевненим у складних ситуаціях, які можуть статися у житті.

- Чи хотіли б Ви ще про щось розповісти?

- Кожен день життя – це такий день, який не схожий на будь-який інший. Ти маєш різні думки, різні ситуації. Так, буває складно, буває дуже складно, особливо зараз, коли йде війна. Але потім, коли ти згадуєш ці все моменти, то розумієш, що життя цікаве. Потрібно цінувати те, що маєш зараз, та прагнути до кращого.

 

Для довідки

 

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту: znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини