Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет журналістики ЗНУ і Мічиганський університет провели вебінар у рамках проєкту EU-Indy

Факультет журналістики ЗНУ і Мічиганський університет провели вебінар у рамках проєкту EU-Indy

Факультет журналістики ЗНУ і Мічиганський університет провели вебінар у рамках проєкту EU-Indy
16.03.2023 08:45 Все Головні новини Факультети Журналістики EU-indy ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики вебінар український голос глобальні медіа війна журналістика миру боротьба свобода реалізація проєкту Erasmus+ Модулі Жана Моне EU-Indy Європ

Чотирнадцятого березня факультет журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) разом із департаментом комунікацій та медіа Мічиганського університету провели спільний вебінар «Український голос у глобальних медіа: війна, журналістика миру та боротьба за свободу». Факультет журналістики ЗНУ організував цю зустріч у межах реалізації проєкту Erasmus+ Модулі Жана Моне «EU-Indy / Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди».

 

Головна мета зустрічі – скоординувати український та американський журналістський і медіакритичний погляди на стан, роль і значення ЗМІ для суспільства під час війни, а також визначити переваги та вади в просуванні українського та загалом європейського порядку денного в глобальному медіапросторі. У вебінарі взяли участь викладацтво, медіадослідники/ці факультету журналістики ЗНУ, департаменту комунікацій та медіа Мічиганського університету, а також журналісти і журналістки всеукраїнських і запорізьких ЗМІ, які є випускниками і випускницями та роботодавцями, з якими співпрацює журфак ЗНУ. Долучилися також представники/ці громадських організацій та студентство й аспіранти/ки обох університетів.

На початку зустрічі учасників/ць привітав проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, зазначивши, що такі спільні зустрічі важливі для обох країн, а для українців/ок вони дають розуміння, що боротьбу українського народу підтримують наші міжнародні партнери. На онлайн-зустрічі говорили про роботу локальних медіа під час війни. Своїм досвідом поділилась голова громадської організації «Радіо «На дотик» Ольга Вакало, яка розповіла про роботу незалежної локальної редакції: «Ми продовжуємо наш марафон. Це вже друга весна і вона інша. Ми вже можемо орієнтуватися в проблемах, ми подорослішали. Ми здобуваємо досвід, як локальне медіа може існувати в глобальному світі. Запоріжжя – зараз стратегічне місто, воно цікаве світу. Це для нас виклик, але разом із тим можливість працювати в контексті глобальної зацікавленості».

Ще однією спікеркою вебінару стала Катерина Клочко, фотокореспондентка запорізького інтернет-ресурсу «061». Катерина розповіла про медіа, редакція якого сьогодні складається з 4 осіб. Вони не тільки працюють над стрічкою новин, а й розповідають про життя прифронтових громад, територій, що страждають від обстрілів, публікують історії людей, військових. «До 24 лютого минулого року я була цивільною журналісткою. Після повномасштабного вторгнення я і мої колеги в процесі роботи вчимося новій професії: як знімати, як писати, як працювати в нових умовах. Звісно, всі закони фоторепортажу залишилися, але знімати стало небезпечніше і складніше емоційно», - зазначає Катерина.  

Про російську пропаганду на тимчасово окупованих територіях України розповіла представниця Інституту масової інформації в Запорізькій області та журналістка Наталія Виговська: «До інформаційного тиску російські окупанти, судячи з усього, готувались ще з початку повномасштабного вторгнення. Одразу після окупації міст нашої області вони заблокували українське мовлення і запустили пропагандистські російські канали. Одночасно в усіх тимчасово окупованих містах і селищах з’явилося безліч телеграм-каналів із пропагандистським контентом. Крім того, російські агресори розвивають власний медіахолдинг, який включає телебачення, радіо, сайти і газету, головний офіс якого розташований у Мелітополі. Також величезними накладами розповсюджується російська «Комсомольська правда», яку створюють пропагандисти з московських самарських, ростовських редакцій. Наразі на тимчасово окупованих територіях запустили газету і сайт «Голос Новоросії» із пропагандистським контентом».

Під час вебінару про свій досвід роботи з інформацією під час війни поділились також операторка телеканалу «Ми – Україна» Дар’я Зирянова, журналістка запорізького телеканалу МТМ Тетяна Пода, активістка Волонтерського центру ЗНУ Варвара Петросова. Модераторами дискусії стали Катерина Сіріньок-Долгарьова, гостьова дослідниця Центру Вайзера з досліджень Європи і Євразії Мічиганського університету, доцентка кафедри журналістики ЗНУ та Ана Авіла, журналістка-розслідувачка та викладачка департаменту комунікацій та медіа Мічиганського університету.

Ця зустріч запорізьких і американських студентів/ок не остання, уже наприкінці березня дискусія на актуальні для України теми продовжаться під час наступного вебінару.

 

Марія Падалко

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини