Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Війна, психотерапія та медіа», або Як факультет журналістики отримав професійний досвід на міжнародному онлайн-заході

«Війна, психотерапія та медіа», або Як факультет журналістики отримав професійний досвід на міжнародному онлайн-заході

«Війна, психотерапія та медіа», або Як факультет журналістики отримав професійний досвід на міжнародному онлайн-заході
16.03.2023 11:11 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики наукова діяльність міжнародна діяльність науковий симпозіум підвищення кваліфікації

Двадцять четвертого лютого 2023 року, у річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну, відбувся спільний симпозіум з етики Української спілки психотерапевтів та Європейської асоціації психотерапії «Етичні виклики для психотерапевтів у нашому мінливому світі». Завдяки запрошенню магістерки факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Вікторії Шмуліної, яка зараз успішно працює в команді чеського радіо, та доцентки Вікторії Ковпак, викладачки факультету журналістики, студентки-магістрантки Софія Кравчук й Анна Луценко були акредитовані як медійниці для цього масштабного фахового онлайн-заходу.

 

Глобальна пандемія, погіршення клімату, війна, окрім того, що призводять до соціального спустошення, переміщення та кризи біженців/ок і актуалізують екзистенційні питання, ставлять перед пасіонаріями дилеми, що кидають виклик усталеним принципам й етичним нормам. І, власне, симпозіум був спрямований на розгляд потенційних наслідків для етичних принципів, пошук діалогу, підтримки та співпраці з фахівцями/чинями Європейської асоціації психотерапії.

«Перебуваючи у стані війни, українські психотерапевти/ки вкрай потребують відкритої дискусії з етичних питань. Цей симпозіум присвячений Етиці психотерапії під час і після завершення війни: це – робота з біженцями/ками, дітьми, військовими, з людьми, які проживають на окупованих територіях», – так окреслили мету заходу організатори/ки.

Так, у межах роботи так званих «онлайн-прескімнат» студентство змогло поставити запитання як загальногуманітарного, так і профільного характеру досвідченим психотерапевтам/кам із різних країн, могли спостерігати, як працюють іноземні медіа на подібних заходах. Користуючись наданою можливістю, Анна Луценко та Софія Кравчук поцікавились провідними практиками у роботі фахівців/чинь, дізнались про поняття етики, якими вони керуються, та навіть завважили сучасні внутрішні фахові суперечності в діяльності психотерапевтів/ок у контексті дії воєнного стану в Україні. Особливо цінним є те, що Софія Кравчук отримала також досвід перекладачки в роботі з міжнародною авдиторією, відзначивши для себе виклики міжкультурної комунікації, насиченої емоційною лексикою, розбіжностями в менталітетах і поглядах на певні речі. У цій роботі магістрантці довелося користуватись уже власною професійною етикою як журналістки, аби максимально чітко й точно передати сенс того, що казали доповідачі/ки, відкидаючи власне розуміння певних аспектів. Відтак, надана студенткам нагода побути учасницями такого вузькоспеціалізованого заходу як акредитованих представниць медіа вкотре поповнила скарбничку міжнародного досвіду факультету журналістики.

Софія Кравчук,

магістрантка факультету журналістики

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини