Проєкт: «Історії успіхів випускникуів ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології та філологічного факультету Кристина Бобровська

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо до вашої уваги розповідь вихованки факультету соціальної педагогіки та психології (магістратура, спеціальність «Дошкільне виховання») та філологічного факультету Кристини Бобровської, виховательки закладу дошкільної освіти № 182 «Щасливе дитинство».
Ось що розповідає про свої студентські роки та побудову кар’єри Кристина Віталіївна:
- Ще з дитинства я зрозуміла, що хочу бути педагогом, хочу працювати з дітьми. Така любов до вчителювання з’явилась у мене завдяки моїй першій вчительці Ірині Миколаївні Литвин, учительці української мови та літератури Ірині Федорівні Сидоренко, класному керівнику Анатолію Юрійовичу Калашніку, вчительці історії та директорці Марганецької школи № 2 з поглибленим вивченням англійської мови Наталії Михайлівні Довгій та всім-всім іншим педагогам/ням, які навчали, любили та виховували мене протягом 10 років шкільного життя. Ще з дитинства я захоплювалась літературою та читанням, намагалась писати вірші, брала участь і перемагала в шкільних і міських олімпіадах із гуманітарних дисциплін.
Питання про вибір професії у мене, шістнадцятирічної, не стояв: я наполегливо хотіла бути педагогинею і вступила до Запорізького національного університету на філологічний факультет, спеціальність «Українська мова і література». Незабутні 5 років навчання на філологічному факультеті лише зміцнили моє прагнення працювати в педагогіці. Свій професійний шлях я розпочала вчителем у Камʼянській спеціальній школі-інтернаті для глухих і слабочуючих дітей, де пропрацювала 4 роки. Але життя внесло свої корективи, і я познайомилась із чарівним світом дошкілля.
Коли я вперше прийшла в дошкільний навчальний заклад № 182 міста Запоріжжя «Щасливе дитинство», то відразу відчула, що дошкільнята – величезне джерело любові та натхнення, щирості й лагідності. Мої маленькі вихованці/ки із захопленням знайомляться з таким новим, незвіданим для них світом на заняттях і прогулянках, демонструють свої таланти на святах і творчих виставках, навчаються дружити й допомагати один одному.
Робота у дитячому садочку – це не лише виховання та навчання дітей, це ще і щоденна (і не завжди легка) робота з їхніми батьками, спілкування з колегами, впровадження новітніх технологій і передового досвіду. Це – безліч курсів, семінарів і тренінгів, щоденна самоосвіта та самовиховання. Це – свята, конкурси, батьківські збори. А ще, це – усмішки й обійми дітей, сльози прощання на випускному, розучування перших віршів і пісень, перші перемоги та поразки дітей, які ми, педагоги/ині, переживаємо разом із ними.
Діти щоденно вчать нас, дорослих, безпосередності, чесності, вмінню радіти елементарним речам. Ми, педагоги/ні, намагаємось зробити їх дитинство яскравішим, цікавішим і по-справжньому щасливим. Разом із колегами та батьками ми прагнемо постійно оновлювати наш садочок, видозмінювати його, робити сучасним і гарним: створюємо сучасні методичні розробки, пишемо проєкти для участі в міських конкурсах, отримуємо гранти для оновлення території садочку та будівлі, залучаємо депутатів районного, міського й обласного рівня. Завдяки підтримці батьківської спільноти й адміністрації закладу, мені вдалось втілити в життя проєкт «Віконечко у Всесвіт», і тепер наш заклад має сучасний SMART-TV, проведено апгрейд розвивального середовища групи, оновлено меблі, облаштовано ігровий майданчик. На превеликий жаль, зараз у нашій країні триває повномасштабна війна, і малята не відвідують садочок, але ми віримо й чекаємо їх у новій яскравій групі, з новим обладнанням та іграшками.
У садочку я пропрацювала 7 років, перед тим, як вирішила вступити до магістратури за спеціальністю «Дошкільне виховання». Вибір закладу вищої освіти був очевидним: це – найкращий Запорізький національний університет. І ось, я знову стала студенткою. Навчання на факультеті СПП, зокрема на кафедрі дошкільної освіти, допомогло мені знову поринути в студентське життя. Той незабутній досвід і знання, які нам надали викладачі/ки, справжні знавці дошкільної педагогіки та психології, обовʼязково допоможуть нам як у практичній, так і науковій діяльності. Щирість, повага, професіоналізм, відданість своїй справі – ось якими якостями володіють всі педагоги/ні кафедри. Засвідчую повагу й висловлюю вдячність Сущенко Ларисі Олександрівні, завідувачці кафедри, та викладачкам Скірко Ганні Захарівні, Курінній Аллі Феліксівні, Сиваш Сніжані Володимирівні, Зубцовій Юлії Євгенівні, Чорній Ганні Володимирівні за їхню невтомну працю. Особливу подяку висловлюю моїй науковій керівниці Самсоновій Олені Олександрівні – Людині з величезним серцем, яка допомогла мені, педагогині-практику, долучитись до наукової діяльності. За час нашої спільної роботи Олена Олександрівна стала для мене порадницею, наставницею, яка стимулює не зупинятися, а підкорювати нові вершини, прикладом оптимізму та енергійності.
Усім майбутнім студентам/кам я раджу, щоб вони не втратили свій шанс, не хвилювались, а вірили в себе, йшли до своєї мети! Навчання в Запорізькому національному університеті надасть вам змогу отримати знання в найкращих викладачів/ок, подарує нові знайомства, розкриє для вас перспективи майбутнього карʼєрного зростання.
Факультет соціальної педагогіки та психології
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/