Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ долучився до заходів у рамках тижня поглиблення іншомовних фахових компетентностей

ЗНУ долучився до заходів у рамках тижня поглиблення іншомовних фахових компетентностей

ЗНУ долучився до заходів у рамках тижня поглиблення іншомовних фахових компетентностей
22.03.2023 12:23 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет тиждень поглиблення іншомовних фахових компетентностей сучасні питання права правоохоронна діяльність

Двадцять першого березня 2023 року юридичний факультет ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University)  долучився до майстер-класу доктора Пареша Катрані (Лондон, Великобританія) на тему «Generative AI and theLanguage of Law’», присвяченого сучасним питанням права та технологій (захід, запропонований Школою права Університету Миколаса Ромеріса).

Пареш Катрані – відомий незалежний стратегічний консультант, який вже впродовж тривалого часу досліджує актуальні проблеми в галузі цифрової трансформації, TechLaw, технологічного права. Він працював у рамках проєкту, із фінансуванням ЄС, зі стартапом, який поглиблено вивчав, як штучний інтелект і обробку природної мови. Тож напрацювання успішно можуть бути використані для правозастосування. Під час заходу вчені ЗНУ змогли дізнатися чимало цікавого про траєкторію розвитку штучного інтелекту в праві, про те, як правники у своїй професійній діяльності використовують різні мовні моделі і системи, в т.ч. й трансформовані у сучасних умовах розвитку суспільства у великі мовні моделі, такі як ChatGPT, що працюють із великими масивами даних і виконують роль ефективних засобів допомоги клієнтам.

Доктор Пареш Катрані також детально зупинився на тих питаннях, які виникають у зв’язку із використанням таких моделей та систем, виокремив правові та етичні питання, пов’язані, насамперед, із конфіденційністю даних, які правники отримують у процесі своєї професійної діяльності, із особливостями захисту авторських прав, а також ролі юристів і програмістів у таких відносинах. Майбутні правники та правоохоронці під час заходу не тільки змогли отримати відповіді на ключові запитання, а саме: що це означає для мови та системи права, для суб’єктів правовідносин, особливо з огляду на те, що право ґрунтується на таких факторах, як ефективність і вартість, але й, скориставшись нагодою безпосереднього  спілкування із фахівцем-носієм мови, також поглибити свої іншомовні фахові компетентності.

У цей же день здобувачі\ки скористалися можливістю взяти участь у вебінар на тему «Order in the Court: Offender Abuse and Control via the Judicial System» від Сари Магоні, докторки психології (судової спихології), яка впродовж 17 років пропрацювала офіцеркою пробації у Відділі пробації округу Аллеган (штат Мічіган, США), в т.ч. й офіцеркою, відповідальною за розслідування випадків домашнього насилля. «На одному диханні» здобувачі\ки не тільки «занурилися» у мовне фахове середовище за участю надзвичайно цікавої співрозмовціка, але й долучилися до огляду базових тактик, які застосовують злочинці, використовуючи різні гілки правової системи, з метою збереження контролю над своїми жертвами. Докторка Магоні, використовуючи численні приклади із власного професійного досвіду, детально зупинилася на аналізі особливостей різних практик використання екстремальних форм постійного психологічного насилля, які можуть впливати на дії жертв під час кримінального судочинства. Також під час вебінару неабияку зацікавленість у слухачів\ок викликав запропонований спікеркою аналіз інструментарію впливу, який традиційно використовують працівники\ці судової системи в США, з метою притягнення злочинців до кримінальної відповідальності та уникнення повторної травматизації жертви.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини