
У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває плідна співпраця із загальноосвітніми закладами середньої освіти. Двадцятого березня для всіх охочих представників і представниць галузі освіти організували на базі факультету менеджменту онлайн-курс «Мистецтво управління освітою».
У заході взяли участь директори/ки, заступники/ці директорів/ок закладів загальної, професійної (професійно-технічної, фахової передвищої освіти, керівники/ці відділів освіти, голови методичних груп, куратори/ки та класні керівники/ці. Мета заходу, організованого науково-педагогічним складом факультету менеджменту – набуття знань і практичних умінь щодо розробки узагальненої стратегії розвитку організації, розуміння особливостей стратегічного менеджменту та побудови команди, її мотивування та уникнення невдач, робота спрямована на досягнення успіху закладом освіти.
Перед онлайн-аудиторією виступили завідувач кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Дамір Бікулов і доцент цієї кафедри Олександр Олійник. На початку заходу учасники й учасниці прослухали відеопривітання ректора ЗНУ Миколи Фролова та директорки Департаменту освіти і науки ЗОВА Людмили Бухаріної. У відео йшлося про те, що на сьогодні, попри складні умови, пов’язані з воєнними діями країни-агресора на території України, важливе значення має прагнення закладів середньої освіти надавати якісні послуги. Для цього освітяни/ки мають прагнути до нових знань, у чому їм допомагає Запорізький національний університет. Микола Олександрович запевнив, що такі методичні онлайн-курси, присвячені сучасним питанням у галузі освіти, проводитимуться колективом вишу й надалі, та побажав присутнім плідної роботи.
У виступі Даміра Бікулова йшлося про проблеми сьогодення, пов’язані з менеджментом, стратегічним планування під час війни, виконанням обов’язків представниками й представницями освітянського колективу тощо. Крім того, на конкретних прикладах, спираючись на досвід діяльності ЗНУ, спікер окреслив шляхи подолання цих проблем, а також розповів про необхідність приділення окремої уваги стратегічному плануванню в діяльності освітніх закладів.
Свою презентацію Олександр Олійник присвятив розповіді про SWOT-аналіз діяльності закладів освіти в контексті підготовки до проведення інституційного аудиту. Він навів дефініцію цього терміну, розповів про його переваги, різновиди, сильні та слабкі сторони. Спікер запропонував учасникам й учасницям заходу завдання спробувати виконати SWOT-аналіз діяльності їхнього освітнього закладу та результати надіслати йому для перевірки. Присутні мали змогу поставити актуальні для них питання й отримати вичерпні відповіді. Учасники й учасниці онлайн-курсу отримали сертифікат про підвищення кваліфікації обсягом 6 годин (0,2 кредити ЄКТС).
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/