Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні ректорату обговорили основні напрямки подальшої діяльності ЗНУ

На засіданні ректорату обговорили основні напрямки подальшої діяльності ЗНУ

На засіданні ректорату обговорили основні напрямки подальшої діяльності ЗНУ
22.03.2023 16:13 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ректорат освітній процес акредитація освітніх програм вступна кампанія-2023

На черговому засіданні ректорату ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) цього тижня факультети, структурні підрозділи університету та інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні відзвітували про результати діяльності за минулий тиждень. А також – окреслили напрямки подальшої роботи.

 

Під час зібрання присутні під керівництвом ректора Миколи Фролова вирішували поточні питання діяльності унівеситетських підрозділів, перебігу освітнього процесу, підготовки до вступної кампанії 2023 року, акредитації освітніх програм та інші. Як про пріоритетний напрям діяльності йшлося про підготовку Правил прийому до ЗНУ у 2023 році, які затвердять уже до 1 квітня. Обговорили також зміни, що відбуваються у керівництві МОН України та очікувані результати щодо затвердження проєкту «Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти», який перебуває на громадському обговоренні. У зв’язку з підготовкою до вступної кампанії, на цьому тижні в університеті відбуваються наради за участю адміністрації, приймальної комісії, структурних підрозділів та університетських коледжів. Під час розповіді про цьогорічні новації увагу університетської спільноти акцентували на тому, що наразі не буде традиційного вступу на старші курси, а натомість випускники/ці коледжів та інші категорії, які мають на це право, зможуть обирати вступ за скороченою програмою. Із цього приводу їм нададуть роз’яснення в правилах прийому на сайті ЗНУ, а також у приймальній комісії та на факультетах. Щодо інформування вступників цього року активно працюють у приймальній комісії, куди можна завітати на консультацію особисто чи звернутися за телефоном або через електронні засоби зв’язку, що вказані на сайті приймальної комісії ЗНУ. Про цей напрямок роботи доповів відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко.

У ЗНУ триває активна профорієнтаційна робота в усіх підрозділах університету та коледжах. В її рамках у різних районах Запоріжжя розмішені білборди та сітілайти, йде активна інформаційно-роз’яснювальна робота серед учнівської та студентської молоді. Щодо питань профорієнтації доповіла начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Вона нагадала, що на факультетах тривають предметні олімпіади за графіком: https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=58119&lang=ukr&news_code=znu-zaproshu---majbutnikh-vstupnikiv-zare--struvatis-dlya-uchasti-v-bezkoshtovnikh-probnikh-treningakh-iz-zno/nmt58119-ukr

Для участі в них зареєструвалися близько тисячі осіб, це – 9-11 класи, які представляють 94 заклади освіти міста й області. Серед заходів, які тривають у цей період на факультетах та в ІННІ ім. Ю.М. Потебні, – зустрічі, тренінги, дні відкритих дверей для старших класів, семінари для вчительства, інформування щодо питань вступу до ЗНУ на сторінках соцмереж тощо. А незабаром на базі університету відбудуться пробні тренінги у форматі НМТ.

Окрім цього, в ЗНУ й надалі тривають акредитації освітніх програм, а також – тренінги за участю відповідальних груп і гарантів/ок освітніх програм. Про результати акредитацій, що відбулися на минулому тижні, та про підготовку до нових засідань, які заплановані вже в квітні, доповів проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Він також звернув увагу присутніх на підготовку звіту про результати рейтингування науково-педагогічних працівників/ць вишу до засідання Вченої ради ЗНУ.

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура традиційно звернув увагу на окремі питання в рамках освітнього процесу. Йшлося про завершення вибору дисциплін студентством і врахування його результатів під час розподілу навантаження науково-педагогічних працівників/ць на наступний навчальний рік. Визначили формати відпрацювання академічних заборгованостей, обговорили організацію цієї роботи на факультетах, що мають створити сприятливі умови для тих студентів/ок, які сьогодні через війну опинилися в складній ситуації. Поточна освітня діяльність має бути відображена в системі «Деканат», за якою здійснюється періодичний контроль адміністрації. Загалом, як відзначив доповідач, перебіг освітнього процесу в університеті триває на належному рівні та відповідає стандартам якості вищої освіти.

Представники/ці університетської адміністрації та відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності поінформували присутніх, у тому числі студентське самоврядування, щодо фінансових питань діяльності університету. Про перебіг ремонтних робіт звітували від адміністративно-господарської частини.

Окрім іншого, у рамках засідання відбулося обговорення питань щодо підготовки до Науково-технічної ради, засідання якої відбудеться 23.03.2023 о 14.30 онлайн, засідання Вченої ради (28.03.2023 о 14.30, в ауд. 50, навчальний корпус № 1) та Всесвітнього дня охорони праці (28 квітня). Окремі організаційні моменти, пов’язані з підготовкою до цих важливих заходів, озвучила адміністрація вишу, зокрема перший проректор Олександр Бондар. Наприкінці засідання ректор Микола Фролов закликав присутніх до консолідації зусиль і плідної роботи задля розвитку Запорізького національного університету.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини